Savaitgalį Valdovų rūmuose atgims Barboros Radvilaitės legenda

Gražiausią ir romantiškiausią pavasario mėnesį Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai siūlo prisiminti vieną didžiausių ir legendomis labiausiai apipintų meilės istorijų, kurios epicentre – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikė, Lenkijos karalienė ir Lietuvos didžioji kunigaikštienė Barbora Radvilaitė. Šia proga 2015 m. gegužės 9 d., šeštadienį, Valdovų rūmų muziejų lankytojų laukia speciali renginių programa.

„Istorijoje yra daug asmenybių, kurios tautos atmintyje išlieka ilgus šimtmečius. Viena jų – Lenkijos karalienė ir Lietuvos didžioji kunigaikštienė Barbora Radvilaitė, savo žavesiu ir grožiu ne tik pakerėjusi Lietuvos ir Lenkijos valdovą Žygimantą Augustą, bet ir įkvėpusi ištisas kartas kūrėjų literatūros, dailės, šokio, teatro ir kitokiems šedevrams. Prisimindami šią asmenybę, tikimės, kad mūsų renginiuose atskleisti istoriniai kontekstai leis pajusti Barboros Radvilaitės epochos dvasią, prisiminti legendinę meilės istoriją ir sužinoti daugiau istorinių faktų apie mūsų valdovus“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus renginių koordinatorė Eglė Belozaraitė.

Šį šeštadienį į Valdovų rūmų muziejų atvykę lankytojai nusikels kelis šimtmečius į praeitį. Muziejaus darbo laiku Lankytojų vestibiulyje visų lauks nemokamos atviros edukacinės dirbtuvės, jose bus galima pasigaminti popierinę Barboros Radvilaitės lėlę.

Norintieji pagausinti istorijos žinias laukiami Lankytojų vestibiulio auditorijoje – ten bus skaitomos nemokamos paskaitos: nuo 12 val. antropologas prof. dr. Rimantas Jankauskas pasakos apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės elito sveikatą bei Barboros Radvilaitės ir jos aplinkos atvejį, o 13.30 val. istorikė dr. Nelija Kostinienė pristatys ir kitas su Radvilų gimine susijusias ryškias to laikmečio moteris, apie kurias kalbėjo kaimynų dvaruose ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose.

Po nemokamų viešų paskaitų lankytojų lauks ir teminė ekskursija – 15 val. visi, įsigiję bilietą į muziejų, galės dalyvauti nemokamoje dr. N. Kostinienės ekskursijoje „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės moterys“. 16 val. visi vėl bus kviečiami į Lankytojų vestibiulio auditoriją, į nemokamą režisierės Ramunės Rakauskaitės istorinio filmo „Radviliada“ peržiūrą. Į programos baigiamuosius renginius būtina išankstinė registracija.

Šį savaitgalį susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didike Barbora Radvilaite Valdovų rūmų muziejaus lankytojai kviečiami neatsitiktinai – gegužės 8 d. sukanka 464 metai, kai tragiška šios valdovės mirtis nutraukė meilės saitus su Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu ir Lenkijos karaliumi Žygimantu Augustu. Prieš mirdama Vavelyje (Lenkija) ant mylimojo rankų, Barbora Radvilaitė paprašė išpildyti paskutinį savo norą – būti palaidota Vilniuje, nes ten ji sutiko savo gyvenimo meilę. Apie tai byloja ir karste įdėta sidabrinė lentelė su įrašu: „... Mirė be laiko, bet jeigu ji ir būtų senyvo amžiaus, Augustas kalbėtų, kad mirė be laiko...“

Daugiau informacijos apie renginių programą rasite čia

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Prasidėjo festivalis „Midsummer Vilnius“

20240716

Pirmadienio vakarą sostinėje jungtiniu džiazo superžvaigždės Gregory Porterio ir Lietuvos kamerinio orkestro koncertu atidarytas festivalis „Midsummer Vilnius“. Įspūdingi pasirodymai po atviru dangumi Valdovų rūmų didžiajame kieme šalies melomanų laukia artimiausias dvi savaites.

Plačiau

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Publikuota: 2015-05-05 14:06 Atnaujinta: 2015-05-06 12:06
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika