Valdovų rūmuose varžėsi II Vilniaus miesto istorijos olimpiados dalyviai

2015 m. gegužės 6 d., trečiadienį, į Valdovų rūmų muziejų skubėjo istoriją mėgstantys 8–12 klasių moksleiviai ir jų mokytojai – istorinėje Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje Lietuvos istorijos mokytojų asociacija surengė tradicine tampančią Vilniaus miesto istorijos olimpiadą.

„Kaip Valdovų rūmų muziejaus darbuotojas, kasdien susiduriantis su mūsų šalies istorijos ir kultūros dalykais, būdamas už juos atsakingas, džiaugiuosi ir didžiuojuosi matydamas tiek jaunų žmonių, kurie pažino istorijos žavesį ir pranašumus. Tai rodo šios disciplinos svarbą ir dideles perspektyvas, – susirinkusiuosius sveikino Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotojas Eduardas Kauklys. – Labai tikiuosi, kad ši jau tradicine tapusi Vilniaus miesto istorijos olimpiada ateityje įkvėps ir burs vis didesnį būrį istorijos mėgėjų, o jų žinios plės mūsų akiratį, augins valstybingumo idėją ne tik sostinėje, bet ir visoje Lietuvoje.“

Antrą kartą rengiamos olimpiados tema glaudžiai susijusi su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste. Moksleiviams reikėjo atlikti įvairias užduotis ir atsakyti į klausimus apie Vilniaus Vazų dinastijos valdymo laikotarpį (XVI a. pab.–XVII a.).

Kol moksleiviai stengėsi įveikti olimpiados užduotis, jų mokytojai dalyvavo diskusijoje „Kokie mokymosi metodai ir priemonės tinkami šiuolaikiniam mokiniui?“ Vėliau visi dalyvavo ekskursijose po Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijas ir edukaciniuose užsiėmimuose „Bičiulystės apyrankė“. Olimpiadą vainikavo šventinis koncertas ir apdovanojimų ceremonija.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Publikuota: 2015-05-06 16:50
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika