Valdovų rūmuose varžėsi II Vilniaus miesto istorijos olimpiados dalyviai

2015 m. gegužės 6 d., trečiadienį, į Valdovų rūmų muziejų skubėjo istoriją mėgstantys 8–12 klasių moksleiviai ir jų mokytojai – istorinėje Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje Lietuvos istorijos mokytojų asociacija surengė tradicine tampančią Vilniaus miesto istorijos olimpiadą.

„Kaip Valdovų rūmų muziejaus darbuotojas, kasdien susiduriantis su mūsų šalies istorijos ir kultūros dalykais, būdamas už juos atsakingas, džiaugiuosi ir didžiuojuosi matydamas tiek jaunų žmonių, kurie pažino istorijos žavesį ir pranašumus. Tai rodo šios disciplinos svarbą ir dideles perspektyvas, – susirinkusiuosius sveikino Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotojas Eduardas Kauklys. – Labai tikiuosi, kad ši jau tradicine tapusi Vilniaus miesto istorijos olimpiada ateityje įkvėps ir burs vis didesnį būrį istorijos mėgėjų, o jų žinios plės mūsų akiratį, augins valstybingumo idėją ne tik sostinėje, bet ir visoje Lietuvoje.“

Antrą kartą rengiamos olimpiados tema glaudžiai susijusi su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste. Moksleiviams reikėjo atlikti įvairias užduotis ir atsakyti į klausimus apie Vilniaus Vazų dinastijos valdymo laikotarpį (XVI a. pab.–XVII a.).

Kol moksleiviai stengėsi įveikti olimpiados užduotis, jų mokytojai dalyvavo diskusijoje „Kokie mokymosi metodai ir priemonės tinkami šiuolaikiniam mokiniui?“ Vėliau visi dalyvavo ekskursijose po Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijas ir edukaciniuose užsiėmimuose „Bičiulystės apyrankė“. Olimpiadą vainikavo šventinis koncertas ir apdovanojimų ceremonija.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Publikuota: 2015-05-06 16:50
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika