Europos senosios muzikos dieną Valdovų rūmai kvietė ir į Vilniaus geležinkelio stotį

2015 m. kovo 21 d., šeštadienį, minint jau tradicija tapusią Europos senosios muzikos dieną, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai visus, besidominčius šia kultūros paveldo sritimi, kviečia apsilankyti ne tik įvairiuose nemokamuose muziejaus renginiuose, bet ir Vilniaus geležinkelio stotyje vyksiančiame Johano Sebastiano Bacho (Johann Sebastian Bach) 330-osioms gimimo metinėms skirtame koncerte. Taip gaivinamos Valdovų rūmuose gyvavusios kultūrinio gyvenimo tradicijos ir kartu palaikoma pasaulinė iniciatyva „Bachas metro“ („Bach in the Subways“).

„Siekiame ne tik paminėti naują visos Europos tradiciją – Senosios muzikos dieną – ir prisidėti prie visame pasaulyje vykstančios iškiliam kompozitoriui skirtos iniciatyvos „Bachas metro“. Norime visus paskatinti domėtis, atrasti ir pažinti senąją muziką, taip pat parodyti, kad muziejus nėra nuobodi vieta. Visiems žmonėms dovanosime įsimintiną, nemokamų ir kokybiškų renginių kupiną dieną ir parodysime, kad šiuolaikinis muziejus yra vieta, į kurią visada norisi sugrįžti: tai gyva, moderni, apie istorinius dalykus visiems suprantama kalba pasakojanti institucija“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai dr. Jolanta Karpavičienė.

Europos senosios muzikos dieną vilniečiai ir miesto svečiai turės galimybę nemokamai lankyti įvairius renginius. Kai tik Valdovų rūmų muziejus atvers vartus, 11.00 val. lankytojai bus kviečiami į muziejaus Lankytojų vestibiulio auditoriją, kurioje originalo kalba su lietuviškais subtitrais bus rengiamos filmo „Farinelli“, pasakojančio neįtikėtiną žymiausio visų laikų kastrato gyvenimo istoriją, peržiūros (rež. Gérard Corbiau, 1994 m., Prancūzija, Italija, Belgija). Filmas bus rodomas ir 13.00 val.

14.00 val. Valdovų rūmų muziejus į koncertą pakvies ne tik lankytojus, bet ir keliautojus: Vilniaus geležinkelio stoties hole skambės J. S. Bacho 330-osioms gimimo metinėms skirtas koncertas. Jo metu operos solistė Karolina Glinskaitė, džiazo vokalistė Silvija Pankūnaitė ir pianistas Vytis Smolskas atliks baroko ir šiuolaikinio džiazo projektą „Baroque Contempo“. Nespėjusieji apsilankyti Vilniaus geležinkelio stotyje šių atlikėjų galės pasiklausyti tą pačią dieną 19.00 val. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje.

15.00 val. senosios muzikos gerbėjai bus kviečiami į Valdovų rūmų muziejaus Lankytojų vestibiulio auditoriją, kurioje vyks nemokama muzikologės dr. Aleksandros Pister paskaita „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kompozitorių gyvenimo ir muzikos mįslės. Marco Scacchi ir jo kanonų knyga“. Po paskaitos, 16.00 val., Lankytojų vestibiulio auditorijoje bus pristatyta tarptautinės muzikantų komandos Valdovų rūmuose įrašyta ir šiais metais IĮ „Semplice“ išleista kompaktinė plokštelė „XVII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės muzika. Giovanni Battista Cocciola, Marco Scacchi, Giovanni Picchi“. Ją pristatys muzikologė prof. habil. dr. Jūratė Trilupaitienė, leidėja Rūta Skudienė, senosios muzikos ansamblio „Canto Fiorito“ narė mecosopranas Renata Dubinskaitė bei muzikologas dr. Jonas Vilimas.

17.00 val. senosios muzikos gerbėjai bus kviečiami pakilti į Valdovų rūmų Didžiąją renesansinę menę, kurioje vyks nemokamas senosios muzikos ansamblio „Affectus“ koncertas. Atlikėjai Rima Švėgždaitė (barokinis smuikas), Vytenis Giknius (traversas), Rokas Vaitkevičius (violončelė) ir Vaiva Eidukaitytė-Storastienė (klavesinas) pristatys gražiausius Johano Sebastiano Bacho, Georgo Frydricho Hendelio (Georg Friedrich Händel), Arkangelo Korelio (Arcangelo Corelli) ir Žano Filipo Ramo (Jean-Philippe Rameau) kūrinius.

Europos senosios muzikos diena Valdovų rūmuose, kaip ir visoje Europoje, minima jau trečią kartą. Minėti šią dieną Europos Tarybai pasiūlė senosios muzikos festivalių organizacija REMA, jungianti kelias dešimtis žinomų renginių įvairiose Europos šalyse. Šią dieną jau ketvirtą kartą organizuojama pasaulinė iniciatyva „Bachas metro“ Lietuvoje rengiama pirmą kartą. Šiemet tuo pačiu metu J. S. Bacho kūriniai skambės Bostono, Los Andželo, Niujorko, San Fransisko, Sietlo (JAV), Budapešto (Vengrija), Čihuahua (Meksika), Dunedino, Velingtono (Naujoji Zelandija), Kristiansando (Norvegija), Leipcigo (Austrija), Lvovo (Ukraina), Minsko (Baltarusija), Tokijo (Japonija), Venecijos (Italija), Vilniaus (Lietuva) ir kt. miestų metro bei geležinkelio stotyse.

Visa Europos senosios muzikos renginių programa yra čia

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Pirmą kartą surengta senosios muzikos edukacijos konferencija

20231205

2023 m. lapkričio 25 d. Valdovų rūmų muziejuje vyko pirmoji nepriklausomoje Lietuvoje senajai muzikai skirta konferencija. Renginio dėmesio centre atsidūrė senosios muzikos edukacija. Tarptautinio edukacinio Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalio (jo vadovė – Beatričė Baltrušaitytė) iniciatyva buvo pakviesti Lietuvos ir užsienio senosios muzikos edukacijos ekspertai apžvelgti, kas nuveikta, pasidalyti savo patirtimi bei diskutuoti apie edukacijos poveikį visuomenei. 

Plačiau

Švietimo ministerija – viena seniausių institucijų Europoje

20231205

Minint 250-ąsias Tautinės edukacinės komisijos įsteigimo metines Valdovų rūmuose gruodžio 7–8 d. vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: pilietis, šeima, edukacija“. Jos dėmesio centre – XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenės istorija, tautos ir piliečio sąvokų turinys, jo kismas, socialiniai ryšiai ir santykiai šeimoje, vaikų ugdymo modeliai ir jų kaita.

Plačiau

Publikuota: 2015-03-18 14:03 Atnaujinta: 2015-03-30 12:45
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika