Europos senosios muzikos dieną Valdovų rūmai kvietė ir į Vilniaus geležinkelio stotį

2015 m. kovo 21 d., šeštadienį, minint jau tradicija tapusią Europos senosios muzikos dieną, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai visus, besidominčius šia kultūros paveldo sritimi, kviečia apsilankyti ne tik įvairiuose nemokamuose muziejaus renginiuose, bet ir Vilniaus geležinkelio stotyje vyksiančiame Johano Sebastiano Bacho (Johann Sebastian Bach) 330-osioms gimimo metinėms skirtame koncerte. Taip gaivinamos Valdovų rūmuose gyvavusios kultūrinio gyvenimo tradicijos ir kartu palaikoma pasaulinė iniciatyva „Bachas metro“ („Bach in the Subways“).

„Siekiame ne tik paminėti naują visos Europos tradiciją – Senosios muzikos dieną – ir prisidėti prie visame pasaulyje vykstančios iškiliam kompozitoriui skirtos iniciatyvos „Bachas metro“. Norime visus paskatinti domėtis, atrasti ir pažinti senąją muziką, taip pat parodyti, kad muziejus nėra nuobodi vieta. Visiems žmonėms dovanosime įsimintiną, nemokamų ir kokybiškų renginių kupiną dieną ir parodysime, kad šiuolaikinis muziejus yra vieta, į kurią visada norisi sugrįžti: tai gyva, moderni, apie istorinius dalykus visiems suprantama kalba pasakojanti institucija“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai dr. Jolanta Karpavičienė.

Europos senosios muzikos dieną vilniečiai ir miesto svečiai turės galimybę nemokamai lankyti įvairius renginius. Kai tik Valdovų rūmų muziejus atvers vartus, 11.00 val. lankytojai bus kviečiami į muziejaus Lankytojų vestibiulio auditoriją, kurioje originalo kalba su lietuviškais subtitrais bus rengiamos filmo „Farinelli“, pasakojančio neįtikėtiną žymiausio visų laikų kastrato gyvenimo istoriją, peržiūros (rež. Gérard Corbiau, 1994 m., Prancūzija, Italija, Belgija). Filmas bus rodomas ir 13.00 val.

14.00 val. Valdovų rūmų muziejus į koncertą pakvies ne tik lankytojus, bet ir keliautojus: Vilniaus geležinkelio stoties hole skambės J. S. Bacho 330-osioms gimimo metinėms skirtas koncertas. Jo metu operos solistė Karolina Glinskaitė, džiazo vokalistė Silvija Pankūnaitė ir pianistas Vytis Smolskas atliks baroko ir šiuolaikinio džiazo projektą „Baroque Contempo“. Nespėjusieji apsilankyti Vilniaus geležinkelio stotyje šių atlikėjų galės pasiklausyti tą pačią dieną 19.00 val. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje.

15.00 val. senosios muzikos gerbėjai bus kviečiami į Valdovų rūmų muziejaus Lankytojų vestibiulio auditoriją, kurioje vyks nemokama muzikologės dr. Aleksandros Pister paskaita „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kompozitorių gyvenimo ir muzikos mįslės. Marco Scacchi ir jo kanonų knyga“. Po paskaitos, 16.00 val., Lankytojų vestibiulio auditorijoje bus pristatyta tarptautinės muzikantų komandos Valdovų rūmuose įrašyta ir šiais metais IĮ „Semplice“ išleista kompaktinė plokštelė „XVII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės muzika. Giovanni Battista Cocciola, Marco Scacchi, Giovanni Picchi“. Ją pristatys muzikologė prof. habil. dr. Jūratė Trilupaitienė, leidėja Rūta Skudienė, senosios muzikos ansamblio „Canto Fiorito“ narė mecosopranas Renata Dubinskaitė bei muzikologas dr. Jonas Vilimas.

17.00 val. senosios muzikos gerbėjai bus kviečiami pakilti į Valdovų rūmų Didžiąją renesansinę menę, kurioje vyks nemokamas senosios muzikos ansamblio „Affectus“ koncertas. Atlikėjai Rima Švėgždaitė (barokinis smuikas), Vytenis Giknius (traversas), Rokas Vaitkevičius (violončelė) ir Vaiva Eidukaitytė-Storastienė (klavesinas) pristatys gražiausius Johano Sebastiano Bacho, Georgo Frydricho Hendelio (Georg Friedrich Händel), Arkangelo Korelio (Arcangelo Corelli) ir Žano Filipo Ramo (Jean-Philippe Rameau) kūrinius.

Europos senosios muzikos diena Valdovų rūmuose, kaip ir visoje Europoje, minima jau trečią kartą. Minėti šią dieną Europos Tarybai pasiūlė senosios muzikos festivalių organizacija REMA, jungianti kelias dešimtis žinomų renginių įvairiose Europos šalyse. Šią dieną jau ketvirtą kartą organizuojama pasaulinė iniciatyva „Bachas metro“ Lietuvoje rengiama pirmą kartą. Šiemet tuo pačiu metu J. S. Bacho kūriniai skambės Bostono, Los Andželo, Niujorko, San Fransisko, Sietlo (JAV), Budapešto (Vengrija), Čihuahua (Meksika), Dunedino, Velingtono (Naujoji Zelandija), Kristiansando (Norvegija), Leipcigo (Austrija), Lvovo (Ukraina), Minsko (Baltarusija), Tokijo (Japonija), Venecijos (Italija), Vilniaus (Lietuva) ir kt. miestų metro bei geležinkelio stotyse.

Visa Europos senosios muzikos renginių programa yra čia

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2015-03-18 14:03 Atnaujinta: 2015-03-30 12:45
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika