Valdovų rūmų muziejuje stažavosi edukacijos specialistai iš įvairių Lietuvos miestų

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose baigėsi savaitės trukmės stažuotė, kurioje teorinius ir praktinius įgūdžius tobulino įvairių šalies muziejų edukacijos specialistai. Tai tęstinė 17 muziejų edukatorius subūrusios Lietuvos muziejų asociacijos (LMA) projekto „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“ programa.              

„Valdovų rūmų muziejuje surengta stažuotė – tai puiki proga susitikti muziejininkams, pasidalyti turimomis žiniomis, patirtimi, pasisemti idėjų, kurias vėliau bus galima pritaikyti atstovaujamo muziejaus veikloje. Be to, tai puiki proga sutikti naujų žmonių, užmegzti draugystės ir partnerystės ryšių“, – teigė Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro Edukacijos grupės vadovė, stažuotės kuratorė Vida Kaunienė.

Vienas pagrindinių šios stažuotės tikslų – ne tik tobulinti muziejaus darbuotojų, atsakingų už edukacinę veiklą, žinias bei įgūdžius, bet ir susipažinti su muziejaus ir bendrojo ugdymo mokyklų bendradarbiavimo galimybėmis, įgyti reikalingų kompetencijų, siekiant pagerinti įprastą muziejinės edukacijos procesą. Todėl stažuotės dalyviai intensyviai dalijosi idėjomis ir mintimis, kaip rasti naujų muziejų ir mokyklų bendradarbiavimo, mokymosi muziejuje formų.

Iš Šilutės, Biržų, Panevėžio, Raseinių ir įvairių muziejų sostinėje atvykę stažuotojai taip pat dalyvavo įvairiuose Valdovų rūmų muziejaus renginiuose, edukaciniuose užsiėmimuose, susitikimuose su mokytojais ekspertais ir kt.

Valdovų rūmų muziejus LMA inicijuotame projekte „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“ dalyvauja ne pirmus metus. Muziejus prie šio projekto prisijungė dar 2012 m. ir dalyvavo visuose projekto etapuose. 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Sustabdyta vaikystės akimirka

20240517

Nuo 2024 m. trečiąjį gegužės penktadienį minima Vaiko diena – šįmet tai gegužės 17-oji. Simboliška, kad kartą metuose kone visas mėnuo skiriamas šeimai: pirmasis gegužės sekmadienis – Motinos diena, trečiasis gegužės penktadienis – Vaiko diena, o pirmasis birželio sekmadienis – Tėvo diena. Vaikai yra valstybės ateitis, taigi šią dieną dėmesys pirmiausia krypsta į būsimus Lietuvos kūrėjus, atsakingą jų ugdymą, juk vaikystė ilgai netrunka.

Plačiau

Speciali programa Europos muziejaus naktį – atversime Renesanso paslaptis

20240510

Europos muziejų naktį, 2024 m. gegužės 18-ąją, Valdovų rūmų muziejus kviečia panirti į Renesanso paslapčių naktį. Nuo 18.00 val. iki vidurnakčio muziejaus mokslininkai, gidai, edukatoriai ir kviestiniai tyrėjai dalysis žiniomis apie renesansinius rūmus, pasakos, kaip iš raudonų plytų pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija tapo baltais, amžininkų lygintais su gulbe rūmais. Lankytojai išgirs istorijų apie XVI a. Jogailaičių dinastijos šeimų paslaptis.

Plačiau

Parfumerijos istorikė: vargu ar šiandien mus sužavėtų specialiai Barborai Radvilaitei kurti kvepalai

20240516

Europos muziejų naktį, gegužės 18 d., parfumerijos kultūros ir istorijos tyrinėtoja Eglė Bertašienė Valdovų rūmų muziejuje lankytojus ves per kvapų pasaulį. Ji papasakos, kuo kvepėjo valdovai ir didikai, taip pat jų rezidencijos Renesanso epochoje, žmonės turės galimybę pažinti medžiagas, kurios buvo įprastos gaminant įvairius aromatinius mišinius – tepalus, kvapiuosius vandenis, pomanderius. 

Plačiau

Publikuota: 2015-03-25 15:45
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika