Valdovų rūmų muziejuje stažavosi edukacijos specialistai iš įvairių Lietuvos miestų

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose baigėsi savaitės trukmės stažuotė, kurioje teorinius ir praktinius įgūdžius tobulino įvairių šalies muziejų edukacijos specialistai. Tai tęstinė 17 muziejų edukatorius subūrusios Lietuvos muziejų asociacijos (LMA) projekto „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“ programa.              

„Valdovų rūmų muziejuje surengta stažuotė – tai puiki proga susitikti muziejininkams, pasidalyti turimomis žiniomis, patirtimi, pasisemti idėjų, kurias vėliau bus galima pritaikyti atstovaujamo muziejaus veikloje. Be to, tai puiki proga sutikti naujų žmonių, užmegzti draugystės ir partnerystės ryšių“, – teigė Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro Edukacijos grupės vadovė, stažuotės kuratorė Vida Kaunienė.

Vienas pagrindinių šios stažuotės tikslų – ne tik tobulinti muziejaus darbuotojų, atsakingų už edukacinę veiklą, žinias bei įgūdžius, bet ir susipažinti su muziejaus ir bendrojo ugdymo mokyklų bendradarbiavimo galimybėmis, įgyti reikalingų kompetencijų, siekiant pagerinti įprastą muziejinės edukacijos procesą. Todėl stažuotės dalyviai intensyviai dalijosi idėjomis ir mintimis, kaip rasti naujų muziejų ir mokyklų bendradarbiavimo, mokymosi muziejuje formų.

Iš Šilutės, Biržų, Panevėžio, Raseinių ir įvairių muziejų sostinėje atvykę stažuotojai taip pat dalyvavo įvairiuose Valdovų rūmų muziejaus renginiuose, edukaciniuose užsiėmimuose, susitikimuose su mokytojais ekspertais ir kt.

Valdovų rūmų muziejus LMA inicijuotame projekte „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“ dalyvauja ne pirmus metus. Muziejus prie šio projekto prisijungė dar 2012 m. ir dalyvavo visuose projekto etapuose. 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2015-03-25 15:45
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika