Valdovų rūmų muziejuje stažavosi edukacijos specialistai iš įvairių Lietuvos miestų

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose baigėsi savaitės trukmės stažuotė, kurioje teorinius ir praktinius įgūdžius tobulino įvairių šalies muziejų edukacijos specialistai. Tai tęstinė 17 muziejų edukatorius subūrusios Lietuvos muziejų asociacijos (LMA) projekto „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“ programa.              

„Valdovų rūmų muziejuje surengta stažuotė – tai puiki proga susitikti muziejininkams, pasidalyti turimomis žiniomis, patirtimi, pasisemti idėjų, kurias vėliau bus galima pritaikyti atstovaujamo muziejaus veikloje. Be to, tai puiki proga sutikti naujų žmonių, užmegzti draugystės ir partnerystės ryšių“, – teigė Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro Edukacijos grupės vadovė, stažuotės kuratorė Vida Kaunienė.

Vienas pagrindinių šios stažuotės tikslų – ne tik tobulinti muziejaus darbuotojų, atsakingų už edukacinę veiklą, žinias bei įgūdžius, bet ir susipažinti su muziejaus ir bendrojo ugdymo mokyklų bendradarbiavimo galimybėmis, įgyti reikalingų kompetencijų, siekiant pagerinti įprastą muziejinės edukacijos procesą. Todėl stažuotės dalyviai intensyviai dalijosi idėjomis ir mintimis, kaip rasti naujų muziejų ir mokyklų bendradarbiavimo, mokymosi muziejuje formų.

Iš Šilutės, Biržų, Panevėžio, Raseinių ir įvairių muziejų sostinėje atvykę stažuotojai taip pat dalyvavo įvairiuose Valdovų rūmų muziejaus renginiuose, edukaciniuose užsiėmimuose, susitikimuose su mokytojais ekspertais ir kt.

Valdovų rūmų muziejus LMA inicijuotame projekte „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“ dalyvauja ne pirmus metus. Muziejus prie šio projekto prisijungė dar 2012 m. ir dalyvavo visuose projekto etapuose. 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Netekome žymios restauratorės Aldonos Skučienės

20250113

Netekome ilgametės Pilių tyrimo centro „Lietuvos pilys“, o vėliau ir Valdovų rūmų muziejaus restauratorės, chemikės technologės Aldonos Skučienės. Velionė buvo viena pirmųjų specialisčių, pradėjusių dirbti Žemutinės pilies kasinėjimuose, tvarkant ir tiriant archeologinius radinius, ypač metalo. 1995 m. A. Skučienė pradėjo vadovauti tais pačiais metais įkurtam Pilių tyrimų centro „Lietuvos pilys“ Restauravimo skyriui, padėjusiam pamatus ir šiandieniniam Valdovų rūmų muziejaus Restauravimo skyriui.

Plačiau

Vilniaus arkikatedros požemiuose rasta slaptavietė su Lietuvos ir Lenkijos valdovų laidojimo insignijomis

20250106

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, pakviesti kartu su Bažnytinio paveldo muziejaus atstovais ištirti Vilniaus arkikatedros požemius, atskleidė daugiau nei prieš devyniasdešimt metų paslėptų Lietuvos ir Lenkijos valdovų regalijų paslaptį. 2024 m. gruodžio 16 d. atverta slaptavietė, kurioje, greičiausiai 1939 m., prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, paslėptos karališkosios insignijos.

Plačiau

Ukrainoje apdovanojimas „Už intelektinę drąsą“ įteiktas istorikui, muziejininkui Vydui Dolinskui

20241223

Ukrainoje, Lvivo Potockių rūmuose, istorikui, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų generaliniam direktoriui dr. Vydui Dolinskui įteiktas prestižinis nepriklausomo kultūrologinio žurnalo „Ï“ apdovanojimas – ordinas „Už intelektinę drąsą“. V. Dolinskui apdovanojimas skirtas už nenuilstamą Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos kultūrinio kraštovaizdžio atkūrimą. 

Plačiau

Publikuota: 2015-03-25 15:45
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika