Valdovų rūmų muziejuje stažavosi edukacijos specialistai iš įvairių Lietuvos miestų

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose baigėsi savaitės trukmės stažuotė, kurioje teorinius ir praktinius įgūdžius tobulino įvairių šalies muziejų edukacijos specialistai. Tai tęstinė 17 muziejų edukatorius subūrusios Lietuvos muziejų asociacijos (LMA) projekto „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“ programa.              

„Valdovų rūmų muziejuje surengta stažuotė – tai puiki proga susitikti muziejininkams, pasidalyti turimomis žiniomis, patirtimi, pasisemti idėjų, kurias vėliau bus galima pritaikyti atstovaujamo muziejaus veikloje. Be to, tai puiki proga sutikti naujų žmonių, užmegzti draugystės ir partnerystės ryšių“, – teigė Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro Edukacijos grupės vadovė, stažuotės kuratorė Vida Kaunienė.

Vienas pagrindinių šios stažuotės tikslų – ne tik tobulinti muziejaus darbuotojų, atsakingų už edukacinę veiklą, žinias bei įgūdžius, bet ir susipažinti su muziejaus ir bendrojo ugdymo mokyklų bendradarbiavimo galimybėmis, įgyti reikalingų kompetencijų, siekiant pagerinti įprastą muziejinės edukacijos procesą. Todėl stažuotės dalyviai intensyviai dalijosi idėjomis ir mintimis, kaip rasti naujų muziejų ir mokyklų bendradarbiavimo, mokymosi muziejuje formų.

Iš Šilutės, Biržų, Panevėžio, Raseinių ir įvairių muziejų sostinėje atvykę stažuotojai taip pat dalyvavo įvairiuose Valdovų rūmų muziejaus renginiuose, edukaciniuose užsiėmimuose, susitikimuose su mokytojais ekspertais ir kt.

Valdovų rūmų muziejus LMA inicijuotame projekte „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“ dalyvauja ne pirmus metus. Muziejus prie šio projekto prisijungė dar 2012 m. ir dalyvavo visuose projekto etapuose. 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Medžioklės diena Valdovų rūmuose

20240909

Valdovų rūmų muziejus rugsėjo 15-ąją kviečia visus kartu prisiminti neatsiejamą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės švenčių ir ceremonijų dalį – Medžioklės dieną. Jos metu laukia šeimoms su vaikais skirtos edukacijos, mokslininkų pokalbis-diskusija apie medžioklę valdovo dvare bei Lietuvos medžiotojų draugijos rengiamos pramogos muziejaus prieigose.

Plačiau

Parodos įspūdžiai nuguls lankytojų kuriamuose grafikos lakštuose

20240821

Valdovų rūmų muziejus tęsia tradiciją kviesti į išskirtinius kūrybinius užsiėmimus. Neseniai muziejaus edukatorių gretas papildžiusi grafikos menininkė Saulė Matulevičiūtė rengia linoraižinio dirbtuves „Kontekstų pasaulio kūrimas“. Jose apsilankę žmonės kurs savo grafikos kūrinį, patys pasirinkdami temą, spalvą, ir namo grįš su autoriniu grafikos darbu rankose, o gal net su keliais. Menininkės teigimu, kūrybinės dirbtuvės skirtos mėgėjams, praktikuojantiems entuziastams, meno mokyklų ir meno krypčių studentams, senjorams.

Plačiau

Operos gimtadienyje – garsų žemėlapiai ir muzikinės kelionės

20240906

Prisimindamas 1636 m. Vilniuje pastatytą operą „Elenos pagrobimas“ ir taip švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje, Valdovų rūmų muziejus jau dvyliktą kartą miestiečius ir sostinės svečius kviečia rudens kultūros renginių sezoną pradėti su operos žanru. Pačių mažiausiųjų lauks Šv. Cecilijos festivalio atidarymas ir edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymas-koncertas. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti muzikiniame pasivaikščiojime istoriniais operos keliais, o šio žanro gurmanams siūloma pasiklausyti vienos ankstyvųjų Volfgango Amadėjaus Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart) operų „Karalius piemuo“ koncertinio atlikimo. Taip pat Valdovų rūmuose bus galima stebėti istorinės operos įrašą iš Versalio rūmų.

Plačiau

Publikuota: 2015-03-25 15:45
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika