Per Lietuvą nuvilnijo pirmas nacionalinis istorijos konkursas

2015 m. kovo 10 d., antradienį, visoje šalyje vyko Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos (LIMA) kartu su partneriais organizuotas pirmas nacionalinis konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“. Jame savo istorijos žinias galėjo pasitikrinti visi šalies gyventojai ir išeiviai lietuviai. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo jubiliejui paminėti skirtas konkursas pritraukė nemažai dalyvių – preliminariais duomenimis, jų buvo per 32 tūkst.

„Ne vienerius metus vyksta nacionalinis diktantas, akcentuojantis kalbos kultūros svarbą. Konstitucijos egzaminas ugdo Lietuvos piliečių teisinę sąmonę ir teisinę kultūrą. Lietuvos istorija, kaip ir lietuvių kalba bei tradicijos, yra mus vienijantis ir mūsų tapatybę lemiantis veiksnys. Organizuodami šį konkursą, norėjome į visuomenę nešti žinią, kad praeitis tebėra gyva dabartyje, kad naudojamės iškilių praeities asmenybių veiklos vaisiais, juose matome mums sektinus pavyzdžius“, – teigė LIMA Tarybos pirmininkė, mokytoja ekspertė Žaneta Vaškevičienė.

Konkursas, kurio oficiali atidarymo šventė surengta Valdovų rūmuose, vyko visų 60 Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybėse, 465 mokyklose, daugelyje muziejų ir bibliotekų bei kitose įstaigose. Konkurso užduotį taip pat buvo galima spręsti ir internete.

LIMA Tarybos garbės narės, mokytojos ekspertės Violetos Kriščiūnienės teigimu, nacionaliniame konkurse aktyviausi buvo Kauno miestas ir rajonas, kur istorijos žinias pasitikrino per 3 200 dalyvių. Taip pat aktyviai dalyvavo Klaipėdos bei Alytaus miestai ir rajonai, Kelmės, Jurbarko, Mažeikių, Telšių ir Radviliškio rajonai. O pačios aktyviausios konkurse dalyvavusios ugdymo įstaigos titulas atiteko Vilniaus Žvėryno gimnazijai, istorijos žinių konkursui subūrusiai per 1 000 moksleivių.

Konkursas visoje Lietuvoje prasidėjo 10.00 val., truko 45 minutes. Visi konkurso dalyviai turėjo atsakyti į 60 klausimų, apimančių visus Lietuvos istorijos laikotarpius. Vertinant darbus, atsižvelgta į bendrą žinių lygį per visą konkursą.

„Šis konkursas – tai 45 minučių žvilgsnis į visą Lietuvos praeitį: nuo priešistorės iki XXI a. pradžios. Formuluojant klausimus, siekta atskleisti turtingą Lietuvos istoriją, jos santykį su bendru Europos paveldu ir aktualumą dabarčiai. Klausimais tikrinamos žinios, taip pat mezgama intriga – už kiekvieno klausimo slypi svarbus ir įdomus istorijos reiškinys, kiekvienas atsakymas yra priartėjimas prie istorinės tikrovės“, – pabrėžė vienas konkurso užduočių rengėjų Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dekanas prof. dr. Rimvydas Petrauskas.

Visi nacionalinio konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“ dalyviai apdovanoti LIMA suvenyrais ir padėkomis, geriausiems istorijos žinovams įteikti ir diplomai.

Pirmą kartą Lietuvoje vykstantį nacionalinį konkursą „Lietuvos istorijos žinovas“ organizavo LIMA. Projekto partneriai – Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos Respublikos Seimo parlamentinė grupė „Už istorinę atmintį ir teisingumą“, Lietuvos Respublikos Seimo Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyrius, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Lietuvos istorijos institutas, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas, Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakultetas, Lietuvos politologų asociacija, Lietuvos mokinių parlamentas, Vilniaus universiteto Studentų atstovybė, delfi.lt, GoHisto.lt.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Paskaitoje – kolekcininkas apie savo aistrą

20240226

Kokie apdovanojimai, skiriami šalių vadovams, ministrams ir kitoms svarbioms asmenybėms? 

Vasario 27 d., antradienį, 18.00 val. garsus kolekcininkas Vilius Kavaliauskas pristatys asmeninę, kelis dešimtmečius kauptą įspūdingą faleristikos kolekciją ir atskleis Lietuvos Respublikos 1918–1940 m. valstybinių apdovanojimų istoriją.
 

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Publikuota: 2015-03-10 15:15
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika