Per Lietuvą nuvilnijo pirmas nacionalinis istorijos konkursas

2015 m. kovo 10 d., antradienį, visoje šalyje vyko Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos (LIMA) kartu su partneriais organizuotas pirmas nacionalinis konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“. Jame savo istorijos žinias galėjo pasitikrinti visi šalies gyventojai ir išeiviai lietuviai. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo jubiliejui paminėti skirtas konkursas pritraukė nemažai dalyvių – preliminariais duomenimis, jų buvo per 32 tūkst.

„Ne vienerius metus vyksta nacionalinis diktantas, akcentuojantis kalbos kultūros svarbą. Konstitucijos egzaminas ugdo Lietuvos piliečių teisinę sąmonę ir teisinę kultūrą. Lietuvos istorija, kaip ir lietuvių kalba bei tradicijos, yra mus vienijantis ir mūsų tapatybę lemiantis veiksnys. Organizuodami šį konkursą, norėjome į visuomenę nešti žinią, kad praeitis tebėra gyva dabartyje, kad naudojamės iškilių praeities asmenybių veiklos vaisiais, juose matome mums sektinus pavyzdžius“, – teigė LIMA Tarybos pirmininkė, mokytoja ekspertė Žaneta Vaškevičienė.

Konkursas, kurio oficiali atidarymo šventė surengta Valdovų rūmuose, vyko visų 60 Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybėse, 465 mokyklose, daugelyje muziejų ir bibliotekų bei kitose įstaigose. Konkurso užduotį taip pat buvo galima spręsti ir internete.

LIMA Tarybos garbės narės, mokytojos ekspertės Violetos Kriščiūnienės teigimu, nacionaliniame konkurse aktyviausi buvo Kauno miestas ir rajonas, kur istorijos žinias pasitikrino per 3 200 dalyvių. Taip pat aktyviai dalyvavo Klaipėdos bei Alytaus miestai ir rajonai, Kelmės, Jurbarko, Mažeikių, Telšių ir Radviliškio rajonai. O pačios aktyviausios konkurse dalyvavusios ugdymo įstaigos titulas atiteko Vilniaus Žvėryno gimnazijai, istorijos žinių konkursui subūrusiai per 1 000 moksleivių.

Konkursas visoje Lietuvoje prasidėjo 10.00 val., truko 45 minutes. Visi konkurso dalyviai turėjo atsakyti į 60 klausimų, apimančių visus Lietuvos istorijos laikotarpius. Vertinant darbus, atsižvelgta į bendrą žinių lygį per visą konkursą.

„Šis konkursas – tai 45 minučių žvilgsnis į visą Lietuvos praeitį: nuo priešistorės iki XXI a. pradžios. Formuluojant klausimus, siekta atskleisti turtingą Lietuvos istoriją, jos santykį su bendru Europos paveldu ir aktualumą dabarčiai. Klausimais tikrinamos žinios, taip pat mezgama intriga – už kiekvieno klausimo slypi svarbus ir įdomus istorijos reiškinys, kiekvienas atsakymas yra priartėjimas prie istorinės tikrovės“, – pabrėžė vienas konkurso užduočių rengėjų Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dekanas prof. dr. Rimvydas Petrauskas.

Visi nacionalinio konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“ dalyviai apdovanoti LIMA suvenyrais ir padėkomis, geriausiems istorijos žinovams įteikti ir diplomai.

Pirmą kartą Lietuvoje vykstantį nacionalinį konkursą „Lietuvos istorijos žinovas“ organizavo LIMA. Projekto partneriai – Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos Respublikos Seimo parlamentinė grupė „Už istorinę atmintį ir teisingumą“, Lietuvos Respublikos Seimo Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyrius, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Lietuvos istorijos institutas, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas, Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakultetas, Lietuvos politologų asociacija, Lietuvos mokinių parlamentas, Vilniaus universiteto Studentų atstovybė, delfi.lt, GoHisto.lt.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2015-03-10 15:15
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika