Valdovų rūmų muziejus tęsia draugystę su „BTA Insurance Company“ SE filialu Lietuvoje

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas ir „BTA Insurance Company“ SE filialo Lietuvoje vadovas Tadeuš Podvorski pasirašė sutartį, kuria oficialiai penkeriems metams pratęstas glaudus bendradarbiavimas. Vadovaudamosi geros partnerystės principais ir suformuotomis tradicijomis, abi institucijos ir toliau bendradarbiaus rengdamos tarptautinius parodinius projektus, siekdamos Lietuvoje pristatyti vertingiausią lituanistinį bei Europos kultūrinį ir istorinį paveldą.

„BTA Insurance Company“ SE filialo Lietuvoje vadovo T. Podvorski teigimu, BTA yra vienintelė draudimo bendrovė Lietuvoje, remianti daugelio muziejų veiklą, tačiau bendradarbiavimas su Valdovų rūmų muziejumi išsiskiria ne tik ilgamete partneryste, bet ir apimtimis. „Valdovų rūmų muziejus – išskirtinė vieta, kupina istorijos, dovanojanti įkvėpimą, skatinanti susimąstyti apie gilias tautos šaknis, kasmet Lietuvos gyventojams ir svečiams pristatanti tikrąjį džiaugsmą akims – neįkainojamų vertybių parodas. Prisidėdami prie šio muziejaus tarptautinių parodų idėjų įgyvendinimo, siekiame įamžinti istoriją, atverti duris į dar mažai pažįstamus istorijos laikmečius visiems žmonėms“, – sako jis.

Remiantis Valdovų rūmų muziejaus ir „BTA Insurance Company“ SE filialo Lietuvoje bendradarbiavimo sutartimi, draudimo kompanija įsipareigojo apdrausti muziejaus rengiamų tarptautinių istorijos, archeologijos, kultūros, dailės ir kitų parodų eksponatus sertifikuotu draudimu nuo visų rizikų. Numatyta, kad remiama optimali vienos parodos eksponatų draudimo suma – iki 8 mln. eurų (per 27,6 mln. litų).

Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus dr. V. Dolinsko teigimu, pasirašant šią sutartį pratęsta sėkmingai susiklosčiusi ir muziejaus itin vertinama bei branginama partnerystė. „Tuo ypatingai džiaugiamės, nes be šio kilnaus muziejaus rėmėjo – „BTA Insurance Company“ SE filialo Lietuvoje – daugelis per pastaruosius metus surengtų tarptautinių parodų būtų tiesiog neįvykusios, – teigia jis. – Kryptinga ir nuosekli šios draudimo kompanijos parama – tai ir puikus tikrosios mecenatystės pavyzdys, kai istorija ir kultūra remiama ženkliu finansiniu indėliu, tačiau tai darant kilniai, oriai ir nelaukiant atpildo. Reikėtų pabrėžti, jog „BTA Insurance Company“ SE filialas Lietuvoje yra pirmoji ir vienintelė draudimo bendrovė, kuri pradėjo remti muziejų rengiamas tarptautines parodas, ir yra kartu su Valdovų rūmų muziejumi nuo pat jo įkūrimo dienos 2009 m. Tokių ištikimų ir patikimų partnerių bei rėmėjų Lietuvoje tikrai nėra daug, ir dėl to jie yra ypač brangintini ir vertintini. Tikimės, jog ateityje ne tik „BTA Insurance Company“ SE filialo Lietuvoje remiami muziejai, bet ir atsakingos valstybinės institucijos atkreips dėmesį į išskirtinius mecenatinius šios bendrovės nuopelnus Lietuvos kultūrai, Europos paveldo pristatymui Lietuvoje.“

Tai ne pirma Valdovų rūmų muziejaus ilgalaikio bendradarbiavimo sutartis. Partnerystės sutartis muziejus anksčiau yra pasirašęs su Lietuvos dailės muziejumi, Pilių tyrimų centru „Lietuvos pilys“, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Vilniaus dailės akademija, Lietuvos kariuomene, Lietuvos istorijos institutu, Lietuvos bajorų karališkąja sąjunga, Valdovų rūmų paramos fondu, Vilniaus universitetu  ir kt.

Svarbiausi nuolatiniai ir ilgalaikiai Valdovų rūmų muziejaus rėmėjai taip pat yra Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija LRT, „Lietuvos ryto“ informacinė grupė, žurnalas „Veidas“, saldainių fabrikas „Rūta“, Valdovų rūmų paramos fondas, taip pat Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos mokslo taryba. Kelerius metus muziejų taip pat svariai rėmė akcinė bendrovė „Lietuvos dujos“.

Su „BTA Insurance Company“ SE filialu Lietuvoje Valdovų rūmų muziejus bendradarbiauja jau septintus metus nuo pat savo veiklos pradžios. Per visą bendradarbiavimo laikotarpį, bendrovė apdraudė parodų, kurių eksponatų bendra vertė viršija 15,6 mln. eurų (per 54 mln. Lt). Tarp apdraustų tarptautinių parodų projektų – pernai metais surengta itin didelio lankytojų susidomėjimo sulaukusi paroda „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija“. Reikšmingu indėliu buvo apdrausta ir Lietuvos tūkstantmečio programos tarptautinė paroda „Lietuva senuosiuose istorijos šaltiniuose“, istorinį paveldą aktualinanti paroda „Kryžiai yra dorybės ženklas, o Strėlė – pergalės... Sapiegos – valstybininkai, meno mecenatai ir kolekcininkai“ ir kiti reikšmingi tarptautiniai parodiniai projektai.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Publikuota: 2015-02-11 11:25
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika