Vaikų ir jaunimo piešinių paroda žadina meilę istorijai

Valdovų rūmų muziejus kviečia apžiūrėti vaikų ir jaunimo konkurso „Kelionė laiku – atgimusi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų istorija“ geriausiai įvertintų darbų parodą. Muziejaus Lankytojų vestibiulyje eksponuojama paroda žavės savo spalvingumu bei įdomia piešinių tematika iki 2015 m. gegužės 3 dienos.

Pasak Valdovų rūmų muziejaus Užsienio ryšių ir parodų skyriaus vyresniosios muziejininkės Gintarės Skujutės, tokie konkursai yra ypač reikalingi jaunimui. „Tai puikus būdas mokinius ugdyti ir skatinti domėtis nacionaline kultūra ir istorija. Kartu piešinys – tarsi langas, per kurį galima pažvelgti į tai, kaip jaunas žmogus suvokia reikšmingiausias istorines asmenybes, vietas ir įvykius. Tad Valdovų rūmų muziejuje eksponuojamus vaikų ir jaunimo piešinius galima vertinti kaip universalią kalbą, kuria naudodamiesi jie pasakoja unikalią ir savitą istoriją apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų praeitį“, – teigia ji.

Nuo praėjusių metų lapkričio iki šių metų sausio mėnesio vykusio konkurso tikslas – dailės kalba išreikšti santykį su istorine praeitimi, taip pat skatinti pilietinį auklėjimą, ugdyti istorinę savimonę, aktualinti kultūrinį paveldą; kuriant kūrybinius darbus, ieškoti netradicinių meninių raiškos priemonių; ugdyti kūrybinius ir meninius gebėjimus, puoselėti vertybines nuostatas. Dalyviai varžėsi trijose amžiaus grupėse, iš kurių atrinkti geriausi darbai ir pateko į Valdovų rūmų muziejuje atidarytą parodą.    

Visi parodos autoriai ir jų vadovai taip pat netrukus bus pakviesti į šių metų vasario 28 d. vyksiančią konkurso laimėtojų pagerbimo šventę, kurioje bus apdovanoti padėkos raštais, diplomais ir prizais. Vėliau geriausius darbus ketinama panaudoti ir proginiams atvirukams išleisti.

Tai ne pirmas vaikų ir jaunimo piešinių konkursas, kuriame bendrojo organizatoriaus teisėmis bei Vidos Kaunienės vadovaujamų edukacijos specialistų iniciatyva dalyvauja ir Valdovų rūmų muziejus. Šį konkursą kartu su muziejumi organizavo Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Dailės mokytojų asociacija.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Pirmą kartą surengta senosios muzikos edukacijos konferencija

20231205

2023 m. lapkričio 25 d. Valdovų rūmų muziejuje vyko pirmoji nepriklausomoje Lietuvoje senajai muzikai skirta konferencija. Renginio dėmesio centre atsidūrė senosios muzikos edukacija. Tarptautinio edukacinio Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalio (jo vadovė – Beatričė Baltrušaitytė) iniciatyva buvo pakviesti Lietuvos ir užsienio senosios muzikos edukacijos ekspertai apžvelgti, kas nuveikta, pasidalyti savo patirtimi bei diskutuoti apie edukacijos poveikį visuomenei. 

Plačiau

Švietimo ministerija – viena seniausių institucijų Europoje

20231205

Minint 250-ąsias Tautinės edukacinės komisijos įsteigimo metines Valdovų rūmuose gruodžio 7–8 d. vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: pilietis, šeima, edukacija“. Jos dėmesio centre – XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenės istorija, tautos ir piliečio sąvokų turinys, jo kismas, socialiniai ryšiai ir santykiai šeimoje, vaikų ugdymo modeliai ir jų kaita.

Plačiau

Publikuota: 2015-02-10 16:52 Atnaujinta: 2015-03-02 11:43
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika