Vaikų ir jaunimo piešinių paroda žadina meilę istorijai

Valdovų rūmų muziejus kviečia apžiūrėti vaikų ir jaunimo konkurso „Kelionė laiku – atgimusi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų istorija“ geriausiai įvertintų darbų parodą. Muziejaus Lankytojų vestibiulyje eksponuojama paroda žavės savo spalvingumu bei įdomia piešinių tematika iki 2015 m. gegužės 3 dienos.

Pasak Valdovų rūmų muziejaus Užsienio ryšių ir parodų skyriaus vyresniosios muziejininkės Gintarės Skujutės, tokie konkursai yra ypač reikalingi jaunimui. „Tai puikus būdas mokinius ugdyti ir skatinti domėtis nacionaline kultūra ir istorija. Kartu piešinys – tarsi langas, per kurį galima pažvelgti į tai, kaip jaunas žmogus suvokia reikšmingiausias istorines asmenybes, vietas ir įvykius. Tad Valdovų rūmų muziejuje eksponuojamus vaikų ir jaunimo piešinius galima vertinti kaip universalią kalbą, kuria naudodamiesi jie pasakoja unikalią ir savitą istoriją apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų praeitį“, – teigia ji.

Nuo praėjusių metų lapkričio iki šių metų sausio mėnesio vykusio konkurso tikslas – dailės kalba išreikšti santykį su istorine praeitimi, taip pat skatinti pilietinį auklėjimą, ugdyti istorinę savimonę, aktualinti kultūrinį paveldą; kuriant kūrybinius darbus, ieškoti netradicinių meninių raiškos priemonių; ugdyti kūrybinius ir meninius gebėjimus, puoselėti vertybines nuostatas. Dalyviai varžėsi trijose amžiaus grupėse, iš kurių atrinkti geriausi darbai ir pateko į Valdovų rūmų muziejuje atidarytą parodą.    

Visi parodos autoriai ir jų vadovai taip pat netrukus bus pakviesti į šių metų vasario 28 d. vyksiančią konkurso laimėtojų pagerbimo šventę, kurioje bus apdovanoti padėkos raštais, diplomais ir prizais. Vėliau geriausius darbus ketinama panaudoti ir proginiams atvirukams išleisti.

Tai ne pirmas vaikų ir jaunimo piešinių konkursas, kuriame bendrojo organizatoriaus teisėmis bei Vidos Kaunienės vadovaujamų edukacijos specialistų iniciatyva dalyvauja ir Valdovų rūmų muziejus. Šį konkursą kartu su muziejumi organizavo Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Dailės mokytojų asociacija.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Publikuota: 2015-02-10 16:52 Atnaujinta: 2015-03-02 11:43
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika