Vaikų ir jaunimo piešinių paroda žadina meilę istorijai

Valdovų rūmų muziejus kviečia apžiūrėti vaikų ir jaunimo konkurso „Kelionė laiku – atgimusi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų istorija“ geriausiai įvertintų darbų parodą. Muziejaus Lankytojų vestibiulyje eksponuojama paroda žavės savo spalvingumu bei įdomia piešinių tematika iki 2015 m. gegužės 3 dienos.

Pasak Valdovų rūmų muziejaus Užsienio ryšių ir parodų skyriaus vyresniosios muziejininkės Gintarės Skujutės, tokie konkursai yra ypač reikalingi jaunimui. „Tai puikus būdas mokinius ugdyti ir skatinti domėtis nacionaline kultūra ir istorija. Kartu piešinys – tarsi langas, per kurį galima pažvelgti į tai, kaip jaunas žmogus suvokia reikšmingiausias istorines asmenybes, vietas ir įvykius. Tad Valdovų rūmų muziejuje eksponuojamus vaikų ir jaunimo piešinius galima vertinti kaip universalią kalbą, kuria naudodamiesi jie pasakoja unikalią ir savitą istoriją apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų praeitį“, – teigia ji.

Nuo praėjusių metų lapkričio iki šių metų sausio mėnesio vykusio konkurso tikslas – dailės kalba išreikšti santykį su istorine praeitimi, taip pat skatinti pilietinį auklėjimą, ugdyti istorinę savimonę, aktualinti kultūrinį paveldą; kuriant kūrybinius darbus, ieškoti netradicinių meninių raiškos priemonių; ugdyti kūrybinius ir meninius gebėjimus, puoselėti vertybines nuostatas. Dalyviai varžėsi trijose amžiaus grupėse, iš kurių atrinkti geriausi darbai ir pateko į Valdovų rūmų muziejuje atidarytą parodą.    

Visi parodos autoriai ir jų vadovai taip pat netrukus bus pakviesti į šių metų vasario 28 d. vyksiančią konkurso laimėtojų pagerbimo šventę, kurioje bus apdovanoti padėkos raštais, diplomais ir prizais. Vėliau geriausius darbus ketinama panaudoti ir proginiams atvirukams išleisti.

Tai ne pirmas vaikų ir jaunimo piešinių konkursas, kuriame bendrojo organizatoriaus teisėmis bei Vidos Kaunienės vadovaujamų edukacijos specialistų iniciatyva dalyvauja ir Valdovų rūmų muziejus. Šį konkursą kartu su muziejumi organizavo Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Dailės mokytojų asociacija.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Publikuota: 2015-02-10 16:52 Atnaujinta: 2015-03-02 11:43
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika