Valdovų rūmuose – muzikinė kelionė po K. Donelaičio „Metus“

Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių jubiliejus minimas ir Valdovų rūmuose! 2014 m. kovo 9 d., sekmadienį, 17.00 val. Kauno valstybinė filharmonija Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje rengia koncertą „Taip, Donelaiti! Keturi pamokslai“ ir kviečia visus, neabejingus klasiko tekstams bei chorinei muzikai. Renginio programoje – unikali K. Donelaičio tekstų ir geriausių lietuvių kompozitorių Vlado Švedo, Giedriaus Kuprevičiaus, Algimanto Bražinsko bei Vidmanto Bartulio sukurtos chorinės muzikos bei liuteronų giesmių sintezė, atskleisianti įvairius literatūros klasiko epochos aspektus.

„Tokia poezijos ir muzikos sinteze siekiame prikelti literatūros klasiko K. Donelaičio atminimą ir muzikine kalba „perskaityti“ į Europos literatūros šedevrų biblioteką įtrauktą jo poemą „Metai“, tapusią mūsų grožinės literatūros pradžia. Tai nebus pompastiškas šio dainiaus gimimo metinių jubiliejaus minėjimas, veikiau, kaip teigė šviesios atminties poetas Marcelijus Martinaitis, – mėginsime K. Donelaitį dar kartą skaityti ir skaitant „tatai permanyti“, – teigia koncerto programos sudarytojas kompozitorius V. Bartulis.

Koncerto „Taip, Donelaiti! Keturi pamokslai“ programa – tai įvairių K. Donelaičio tekstų kompozicija, sugulusi į pamokslų formą, lydima lietuviškos chorinės muzikos klasikos intarpų bei lietuviškų liuteronų giesmių. O visa kompozicija vainikuojama kompozitoriaus V. Bartulio specialiai K. Donelaičio „Metams“ sukurtas „Pamokslu lietuvninkams“. Šios poezijos ir muzikinės sintezės persmelktos kelionės metu klausytojus lydės Petro Bingelio vadovaujamas ir diriguojamas Kauno valstybinis choras bei aktorius Dainius Svobonas.

Beje, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija Vilniuje šiam koncertui pasirinkta neatsitiktinai. Pasak Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotojos dr. Jolantos Karpavičienės, šis renginys neabejotinai liudija kitokias – dvasines – K. Donelaičio ir jo „Metų“ sugrįžtuves.

„Tai dvasinė jungtis, susiejanti šias istorines erdves ir Mažąją Lietuvą. Juk būtent toje Mažojoje Lietuvoje, K. Donelaičio ir jo bičiulių aplinkoje, užgimė lietuvių grožinės literatūros tradicija, o čia, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje, formavosi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bibliofilijos ir senosios lotyniškosios raštijos ištakos“, – teigia ji.

Bilietus į K. Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių jubiliejui skirtą koncertą „Taip, Donelaiti! Keturi pamokslai“ galima įsigyti Valdovų rūmų muziejaus ir bilietų platinimo bendrovės „Tiketa“ kasose, taip pat internetu http://tiketa.lt/taip_donelaiti_keturi_pamokslai_48324. Bilietų kainos – 10, 20, 30 Lt.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2014-03-06 14:20 Atnaujinta: 2014-08-11 13:23
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika