Nuo šiol Valdovų rūmų muziejų galima lankyti ir virtualiai

Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus jau galima lankyti ir neišeinant iš namų – kaip ir daugelis žinomų pasaulio muziejų, nuo šiol jis įtrauktas į bendrovės „Google“ galeriją ir bus prieinamas kiekvienam lankytojui virtualioje erdvėje.

„Valdovų rūmų muziejaus misija – ne tik kaupti ir tirti Lietuvos valstybės bei jos valdovų istorijos ir kultūros paveldą, formuoti unikalius archeologijos rinkinius, taikomosios ir vaizduojamosios dailės kolekcijas bei vertingą lituanistinę medžiagą, bet ir visa tai įvairiomis priemonėmis pristatyti Lietuvai ir pasauliui. Bendradarbiavimo su „Google“ rezultatas – virtualus turas po Valdovų rūmų muziejų – dar viena puiki paskata lietuviams didžiuotis savo paveldu ir skleisti žinią viso pasaulio gyventojams apie mažos tautos didžią istorinę praeitį“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė.

Projektas pradėtas įgyvendinti praėjusių metų rugpjūtį ir truko beveik šešis mėnesius. Naudodami specialiai muziejų vidaus erdvėms pritaikytą „Google Street View“ technologiją, bendrovės specialistai Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijų erdves įamžino panoraminėse nuotraukose, vėliau iš jų buvo sudarytas virtualus turas. Keliaujant jame pažymėtais taškais galima apžiūrėti dvi nuolatines muziejaus ekspozicijas, atspindinčias istorinės rezidencijos funkcijas.

Virtualioje Rūmų istorinės ir architektūrinės raidos ekspozicijoje lankytojai išvys autentiškus mūrus, vitrinose eksponuojamus gausius radinius, rūmų raidos maketus ir pan. O Rūmų atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų ekspozicijoje bus galima „pavaikščioti“ po reprezentacines menes su atkurtais istoriniais vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko reprezentaciniais interjerais. Virtualiame ture taip pat galima išvysti specialią lobyno salę.

„Paradoksalu, tačiau tos skaitmeninės panoraminės fotografijos mus taip pat gali priartinti prie savo ištakų, sukurti tam tikrą istorinę dvasią ir energetiką. Daugeliu atvejų pavykusi, gera vaizdo išraiška didelei daliai virtualių lankytojų atims kvapą, o tuos, kurie jau čia buvo, privers kai kurias detales patyrinėti labiau, galbūt pamatyti ir tai, kas liko nepastebėta lankantis muziejuje“, – sako Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja.

Ji įsitikinusi, kad ši nauja muziejų patirtis pačiai muziejininkystei suteikia visai kitą kokybę ir priartina ją prie žmonių. Tikimasi, kad virtualios muziejaus ekspozicijos daugelį įkvėps ateiti į muziejų ir ieškoti tikrų dalykų.

Valdovų rūmų muziejus – vienas pirmųjų, tačiau ne vienintelis Lietuvoje, dalyvavęs bendrovės „Google“ virtualios galerijos projekte. Naudojant „Google Street View“ technologiją, praėjusį rugpjūtį taip pat buvo įamžinta Trakų pilis, Neringa, Kauno zoologijos sodas, Belmontas, Bernardinų sodas, Kernavė ir kt. Skaitmeniniai projektai pradėti įgyvendinti ir su Lietuvos dailės muziejumi.

Spauskite šią nuorodą (arba nuotrauką) ir pateksite į virtualų turą po Valdovų rūmų muziejų

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Švietimo ministerija – viena seniausių institucijų Europoje

20231205

Minint 250-ąsias Tautinės edukacinės komisijos įsteigimo metines Valdovų rūmuose gruodžio 7–8 d. vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: pilietis, šeima, edukacija“. Jos dėmesio centre – XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenės istorija, tautos ir piliečio sąvokų turinys, jo kismas, socialiniai ryšiai ir santykiai šeimoje, vaikų ugdymo modeliai ir jų kaita.

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Pirmą kartą surengta senosios muzikos edukacijos konferencija

20231205

2023 m. lapkričio 25 d. Valdovų rūmų muziejuje vyko pirmoji nepriklausomoje Lietuvoje senajai muzikai skirta konferencija. Renginio dėmesio centre atsidūrė senosios muzikos edukacija. Tarptautinio edukacinio Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalio (jo vadovė – Beatričė Baltrušaitytė) iniciatyva buvo pakviesti Lietuvos ir užsienio senosios muzikos edukacijos ekspertai apžvelgti, kas nuveikta, pasidalyti savo patirtimi bei diskutuoti apie edukacijos poveikį visuomenei. 

Plačiau

Publikuota: 2014-03-06 10:33 Atnaujinta: 2014-03-06 13:32
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika