Nuo šiol Valdovų rūmų muziejų galima lankyti ir virtualiai

Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus jau galima lankyti ir neišeinant iš namų – kaip ir daugelis žinomų pasaulio muziejų, nuo šiol jis įtrauktas į bendrovės „Google“ galeriją ir bus prieinamas kiekvienam lankytojui virtualioje erdvėje.

„Valdovų rūmų muziejaus misija – ne tik kaupti ir tirti Lietuvos valstybės bei jos valdovų istorijos ir kultūros paveldą, formuoti unikalius archeologijos rinkinius, taikomosios ir vaizduojamosios dailės kolekcijas bei vertingą lituanistinę medžiagą, bet ir visa tai įvairiomis priemonėmis pristatyti Lietuvai ir pasauliui. Bendradarbiavimo su „Google“ rezultatas – virtualus turas po Valdovų rūmų muziejų – dar viena puiki paskata lietuviams didžiuotis savo paveldu ir skleisti žinią viso pasaulio gyventojams apie mažos tautos didžią istorinę praeitį“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė.

Projektas pradėtas įgyvendinti praėjusių metų rugpjūtį ir truko beveik šešis mėnesius. Naudodami specialiai muziejų vidaus erdvėms pritaikytą „Google Street View“ technologiją, bendrovės specialistai Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijų erdves įamžino panoraminėse nuotraukose, vėliau iš jų buvo sudarytas virtualus turas. Keliaujant jame pažymėtais taškais galima apžiūrėti dvi nuolatines muziejaus ekspozicijas, atspindinčias istorinės rezidencijos funkcijas.

Virtualioje Rūmų istorinės ir architektūrinės raidos ekspozicijoje lankytojai išvys autentiškus mūrus, vitrinose eksponuojamus gausius radinius, rūmų raidos maketus ir pan. O Rūmų atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų ekspozicijoje bus galima „pavaikščioti“ po reprezentacines menes su atkurtais istoriniais vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko reprezentaciniais interjerais. Virtualiame ture taip pat galima išvysti specialią lobyno salę.

„Paradoksalu, tačiau tos skaitmeninės panoraminės fotografijos mus taip pat gali priartinti prie savo ištakų, sukurti tam tikrą istorinę dvasią ir energetiką. Daugeliu atvejų pavykusi, gera vaizdo išraiška didelei daliai virtualių lankytojų atims kvapą, o tuos, kurie jau čia buvo, privers kai kurias detales patyrinėti labiau, galbūt pamatyti ir tai, kas liko nepastebėta lankantis muziejuje“, – sako Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja.

Ji įsitikinusi, kad ši nauja muziejų patirtis pačiai muziejininkystei suteikia visai kitą kokybę ir priartina ją prie žmonių. Tikimasi, kad virtualios muziejaus ekspozicijos daugelį įkvėps ateiti į muziejų ir ieškoti tikrų dalykų.

Valdovų rūmų muziejus – vienas pirmųjų, tačiau ne vienintelis Lietuvoje, dalyvavęs bendrovės „Google“ virtualios galerijos projekte. Naudojant „Google Street View“ technologiją, praėjusį rugpjūtį taip pat buvo įamžinta Trakų pilis, Neringa, Kauno zoologijos sodas, Belmontas, Bernardinų sodas, Kernavė ir kt. Skaitmeniniai projektai pradėti įgyvendinti ir su Lietuvos dailės muziejumi.

Spauskite šią nuorodą (arba nuotrauką) ir pateksite į virtualų turą po Valdovų rūmų muziejų

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Simonas Čechavičius. Baroko meistras Pidhirciuose

20250612

Valdovų rūmų muziejus pristato vieną žymiausių Abiejų Tautų Respublikos Baroko epochos dailininkų – Simoną Čechavičių (Szymon Czechowicz, 1689–1775). Lenkijoje gimęs, Italijoje tapybos mokęsis S. Čechavičius išgarsėjo kaip religinės dailės kūrėjas, buvo kviečiamas tapyti Lenkijoje, Lietuvoje, dabartinės Ukrainos, Baltarusios miestuose, kurie anuomet priklausė Abiejų Tautų Respublikai. Išlikusias meistro drobes šiandien kiekviena valstybė saugo kaip savo dailės aukso fondą.

Plačiau

Parodoje – ir trapaus gobeleno restauravimo paslaptys

20250530

Valdovų rūmų muziejus birželio 1 ir 2 dienomis nedirbs, tačiau jau nuo birželio 3-iosios atveria duris vasaros sezonui – dirbs ilgiau ir parengęs staigmenų lauks lankytojų. Nuolatinėje ekspozicijoje visuomenei bus pristatyta naujausia muziejaus sėkmės istorija – restauruotas, kaip manoma, XVIII a. viduryje Obiusono karališkojoje manufaktūroje, Prancūzijoje, sukurtas gobelenas „Sabinių pagrobimas“. Šis nuostabaus grožio kūrinys buvo ilgai restauruotas ir jo restauravimo istorija tapo svarbia ekspozicijos dalimi. O Valdovų rūmų muziejaus lankytojams nuo šiol suteikiama galimybė iš arti pažinti gobeleno istoriją, jo restauravimo etapus ir restauratoriaus profesijos subtilybes.

Plačiau

Valdovų rūmų muziejaus programa „Europos ženklai Lietuvoje: Barokas“

20250526

Nuo balandžio 18 d. iki rugsėjo 27 d. visoje Lietuvoje vyks gausybė renginių: koncertai, paskaitos, ekskursijos, parodos, virtualios iniciatyvos ir gyvi susitikimai. Kaip ir praėjusiais metais, daugybe įdomių paskaitų, renginių skirtingose Lietuvos vietose lankytojus džiugins Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų mokslininkai.

Plačiau

Publikuota: 2014-03-06 10:33 Atnaujinta: 2014-03-06 13:32
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika