Mokslinių tyrimų centras parengė eksponatų aprašus ir stendų tekstus

Paruošti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų pamatus, rūsius ir anksčiau jų vietoje buvusias Ankstyvosios mūrinės pilies liekanas pristatantys eksponatų aprašai. Juose nurodoma, kas buvo rasta konkrečioje vietoje, kaip galėjo atrodyti rūsiai.

Muziejuje bus pristatomi XVI a. modernių sanitarinių priestatų-bokštelių (tualetų) pamatai, rūmų pamatų įrengimo būdai. Viename iš rūsių bus galima išvysti bene ilgiausią Lietuvoje restauruotą konstrukciją iš medžio – tai XVI a. vid. 8,7 m ilgio medinis nuotekų kolektorius. Be jo, taip pat bus pristatomas ir XVI a. vandentiekio vamzdžio fragmentas, šiaurės ir vakarų korpusų rūsyje buvęs iš rąsto išskobtas medinis nuotekų latakas.

Kita didelė ekspozicijos dalis – stendai. Jau yra parengta visa stendinė medžiaga apie XIII–XVII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją. Planuojama, kad ekspozicija bus dvikalbė, šiuo metu tekstai verčiami į anglų kalbą.

Vilniaus Žemutinės pilies raida atsispindės septyniuose skirtingų laikotarpių pilies pastatų maketuose.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Prasidėjo festivalis „Midsummer Vilnius“

20240716

Pirmadienio vakarą sostinėje jungtiniu džiazo superžvaigždės Gregory Porterio ir Lietuvos kamerinio orkestro koncertu atidarytas festivalis „Midsummer Vilnius“. Įspūdingi pasirodymai po atviru dangumi Valdovų rūmų didžiajame kieme šalies melomanų laukia artimiausias dvi savaites.

Plačiau

Publikuota: 2013-05-23 19:00 Atnaujinta: 2013-05-24 08:48
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika