Mokslinių tyrimų centras parengė eksponatų aprašus ir stendų tekstus

Paruošti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų pamatus, rūsius ir anksčiau jų vietoje buvusias Ankstyvosios mūrinės pilies liekanas pristatantys eksponatų aprašai. Juose nurodoma, kas buvo rasta konkrečioje vietoje, kaip galėjo atrodyti rūsiai.

Muziejuje bus pristatomi XVI a. modernių sanitarinių priestatų-bokštelių (tualetų) pamatai, rūmų pamatų įrengimo būdai. Viename iš rūsių bus galima išvysti bene ilgiausią Lietuvoje restauruotą konstrukciją iš medžio – tai XVI a. vid. 8,7 m ilgio medinis nuotekų kolektorius. Be jo, taip pat bus pristatomas ir XVI a. vandentiekio vamzdžio fragmentas, šiaurės ir vakarų korpusų rūsyje buvęs iš rąsto išskobtas medinis nuotekų latakas.

Kita didelė ekspozicijos dalis – stendai. Jau yra parengta visa stendinė medžiaga apie XIII–XVII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją. Planuojama, kad ekspozicija bus dvikalbė, šiuo metu tekstai verčiami į anglų kalbą.

Vilniaus Žemutinės pilies raida atsispindės septyniuose skirtingų laikotarpių pilies pastatų maketuose.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Rytas po Seimo rinkimų – tradicinėje spaudos konferencijoje Valdovų rūmuose

20241028

Politinės partijos ankstų rytą po 2024 m. spalio 27 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų antrojo turo dalyvavo spaudos konferencijoje. Baltijos šalių naujienų agentūra „Baltic News Service“ tradiciškai žurnalistus pakvietė į spaudos konferenciją Valdovų rūmų muziejuje. Po svarbiausių Lietuvoje rinkimų muziejaus mecenato Prano Kiznio galerijos salėje rengiamose spaudos konferencijose visi rinkimų dalyviai ar partijų, politinių sąjungų atstovai aptaria rezultatus, atsako į žurnalistų klausimus.

Plačiau

Didiko palaikai – po bažnyčios slenksčiu

20241031

Lankydami artimųjų palaidojimo vietas žvelgiame žemyn – ten, kur į paskutinę kelionę buvo išlydėti artimieji. Jei tenka užlipti ant kapo su degančia žvakele, kurią norime gražiai pastatyti, daugelis mintyse atsiprašome artimųjų, kad teko peržengti laidojimo vietą. Tačiau retas iš mūsų žino, kad vienas iškiliausių Lietuvos didikų giminės atstovų – Lietuvos didysis etmonas ir Vilniaus vaivada Mykolas Kazimieras Pacas (1624–1682) išreiškė norą būti palaidotas ne garbingiausioje bažnyčios vietoje, o kaip nuodėmingas mirtingasis – kriptoje ties Šv. Petro ir Povilo bažnyčios slenksčiu. 

Plačiau

Publikuota: 2013-05-23 19:00 Atnaujinta: 2013-05-24 08:48
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika