Mokslinių tyrimų centras parengė eksponatų aprašus ir stendų tekstus

Paruošti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų pamatus, rūsius ir anksčiau jų vietoje buvusias Ankstyvosios mūrinės pilies liekanas pristatantys eksponatų aprašai. Juose nurodoma, kas buvo rasta konkrečioje vietoje, kaip galėjo atrodyti rūsiai.

Muziejuje bus pristatomi XVI a. modernių sanitarinių priestatų-bokštelių (tualetų) pamatai, rūmų pamatų įrengimo būdai. Viename iš rūsių bus galima išvysti bene ilgiausią Lietuvoje restauruotą konstrukciją iš medžio – tai XVI a. vid. 8,7 m ilgio medinis nuotekų kolektorius. Be jo, taip pat bus pristatomas ir XVI a. vandentiekio vamzdžio fragmentas, šiaurės ir vakarų korpusų rūsyje buvęs iš rąsto išskobtas medinis nuotekų latakas.

Kita didelė ekspozicijos dalis – stendai. Jau yra parengta visa stendinė medžiaga apie XIII–XVII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją. Planuojama, kad ekspozicija bus dvikalbė, šiuo metu tekstai verčiami į anglų kalbą.

Vilniaus Žemutinės pilies raida atsispindės septyniuose skirtingų laikotarpių pilies pastatų maketuose.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Su muziejaus ekspozicija gali susipažinti ir neregiai. Planuojama daugiau naujovių

20240229

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikianti paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“ parengta konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovais. Parodos kuratoriai norėjo Gotikos epochos interjero puošmenas – krosnių koklius – pristatyti taip, kad ir regėjimo negalią turintys lankytojai galėtų pažinti Lietuvos valdovų gyvenamąją aplinką XV amžiuje. Taip parodoje atsirado iš medžio išdrožtų bei gipsinių matricų, ant kurių užliejus molio senaisiais laikais būdavo formuojami ir degami krosnių kokliai.

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Karalaičio šventojo Kazimiero šlovei

20240301

1604 m. iškilmingą eiseną su popiežiaus pašventinta šv. Kazimiero vėliava, skelbiančia, kad karalaitis Kazimieras (1458–1484) iškeltas į šventųjų garbę, pasitiko angelais apsirengę miestiečiai su rožėmis ir lelijomis rankose. Nuo pirmosios dangiškajam Lietuvos globėjui skirtos iškilmingos procesijos ypatingą pagarbą šv. Kazimierui išsaugojome ir vėlesniais laikais.

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Publikuota: 2013-05-23 19:00 Atnaujinta: 2013-05-24 08:48
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika