Valdovų rūmų muziejus ruošiasi įkurtuvėms

Vilniaus Žemutinės pilies Valdovų rūmų statinio A dalies statybos užbaigimo komisijai pasirašius Valdovų rūmų (A dalies) statybos užbaigimo aktą, oficialiai atkurta Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų dalis, sudaranti 53 proc. viso pastato ploto. Pastato patalpas po Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo paskelbimo perims 2009 m. įsteigtas ir iki šiol kitose erdvėse veikęs Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.

Pasak Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus dr. Vydo Dolinsko, iškart po dalies Vilniaus Žemutinės pilies Valdovų rūmų priėmimo Valdovų rūmų muziejus perims patalpų apsaugą, užtikrins reikalingas mikroklimato bei apšvietimo sąlygas ir pradės autentiškų eksponatų – unikalių archeologinių radinių bei įspūdingų interjero vertybių (iš viso bemaž 3 tūkst. vnt.) atgabenimą iš saugyklų į rūmų sales, kur jie bus eksponuojami. Visoms ekspozicijoms 4 tūkst. kv. m plote (30 salių) įrengti Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai turės labai nedaug laiko – vos kiek daugiau negu vieną mėnesį, nes jau liepos pirmomis dienomis prasidės pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai renginiai. Oficialus iškilmingas rūmų su įrengtomis ekspozicijomis atidarymas numatytas 2013 m. liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. Iki tol rūmai turi būti visiškai pasirengę priimti lankytojus – Lietuvos gyventojus, sostinės svečius, Europos Sąjungos renginių dalyvius. Valdovų rūmų muziejaus specialistai tikisi, kad per artimiausius kelerius metus ir antroji rūmų dalis bus užbaigta. Tuomet muziejus ir jo lankytojai turės itin patogią įvairiapusės kultūrinės komunikacijos ir istorinės tradicijos aktualinimo erdvę.

„Kartu su ekspozicijų rengimu, eksponatų išdėstymu pagal anksčiau parengtas schemas bus toliau derinamos visos technologinės sistemos, ruošiama atidarymo iškilmių programa ir pirmininkavimo renginių grafikas, derinami lankytojų priėmimo ir renginių organizavimo klausimai. Lankytojų patogumui bus parengti ir moderniai kultūros įstaigai reikalingi aptarnavimo infrastruktūros elementai – knygynas ir suvenyrų parduotuvė, užkandžių ir gėrimų savitarnos aparatai, informacijos centras, auditorija. Atkurtuose ir pagaliau plačiai vartus atveriančiuose Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose visi lankytojai bus laukiami, visi jie turėtų atrasti sau ką nors įdomaus, ką nors naujo. Kartu jų lauks ir staigmena – iš kitų garsių Europos muziejų skolinti unikalūs, Lietuvos istoriją ir paveldą atspindintys eksponatai“, – teigia dr. V. Dolinskas.

Atkurtoje istorinėje rezidencijoje įsikursiantis muziejus joje plėtos muziejinę, parodinę, edukacinę, kultūrinę, valstybės reprezentacinę, leidybinę veiklą bei vykdys svarbiausią misiją – plačiajai visuomenei ir Lietuvos svečiams pristatys Valdovų rūmų raidą bei Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją, ilgus metus kauptus ir restauruotus unikalios vertės archeologinius radinius bei įsigytas ir rėmėjų dovanotas Gotikos, Renesanso ir Baroko epochų istorijos bei meno vertybes, aktualins mūsų šalies istorijos bei kultūros paveldą, atskleis mūsų šalies ir Europos istorinius bei kultūrinius ryšius.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

„Akropolyje“ bus galima pasimatuoti didžiojo kunigaikščio karūną, apžiūrėti kario skydą ir kalaviją

20240829

Rugsėjo 7 ir 8 dienomis prekybos centras „Akropolis“ Vilniuje organizuoja būrelių ir užimtumo mugę, kurioje dalyvaus ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai. Muziejaus edukatoriai, gidai kvies pažinti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų gyvenimą ir kartu daugiau sužinoti apie Valdovų rūmuose rengiamas naudingas, smagias veiklas naujaisiais mokslo metais.

Plačiau

Medžioklės diena Valdovų rūmuose

20240909

Valdovų rūmų muziejus rugsėjo 15-ąją kviečia visus kartu prisiminti neatsiejamą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės švenčių ir ceremonijų dalį – Medžioklės dieną. Jos metu laukia šeimoms su vaikais skirtos edukacijos, mokslininkų pokalbis-diskusija apie medžioklę valdovo dvare bei Lietuvos medžiotojų draugijos rengiamos pramogos muziejaus prieigose.

Plačiau

Operos gimtadienyje – garsų žemėlapiai ir muzikinės kelionės

20240906

Prisimindamas 1636 m. Vilniuje pastatytą operą „Elenos pagrobimas“ ir taip švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje, Valdovų rūmų muziejus jau dvyliktą kartą miestiečius ir sostinės svečius kviečia rudens kultūros renginių sezoną pradėti su operos žanru. Pačių mažiausiųjų lauks Šv. Cecilijos festivalio atidarymas ir edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymas-koncertas. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti muzikiniame pasivaikščiojime istoriniais operos keliais, o šio žanro gurmanams siūloma pasiklausyti vienos ankstyvųjų Volfgango Amadėjaus Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart) operų „Karalius piemuo“ koncertinio atlikimo. Taip pat Valdovų rūmuose bus galima stebėti istorinės operos įrašą iš Versalio rūmų.

Plačiau

Parodos įspūdžiai nuguls lankytojų kuriamuose grafikos lakštuose

20240821

Valdovų rūmų muziejus tęsia tradiciją kviesti į išskirtinius kūrybinius užsiėmimus. Neseniai muziejaus edukatorių gretas papildžiusi grafikos menininkė Saulė Matulevičiūtė rengia linoraižinio dirbtuves „Kontekstų pasaulio kūrimas“. Jose apsilankę žmonės kurs savo grafikos kūrinį, patys pasirinkdami temą, spalvą, ir namo grįš su autoriniu grafikos darbu rankose, o gal net su keliais. Menininkės teigimu, kūrybinės dirbtuvės skirtos mėgėjams, praktikuojantiems entuziastams, meno mokyklų ir meno krypčių studentams, senjorams.

Plačiau

Publikuota: 2013-05-23 15:55 Atnaujinta: 2013-05-23 16:02
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika