V. Dolinskas: tokių užsienio specialistų vizitai nepaprastai svarbūs besiruošiant Valdovų rūmų atidarymui

Balandžio 20–21 dienomis Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus dr. Vydo Dolinsko kvietimu į Lietuvą atvyko žinomas Lenkijos istorikas ir muziejininkas, Nacionalinio muziejininkystės ir rinkinių apsaugos instituto direktorius habil. dr. Piotras Majevskis (Piotr Majewski) ir šio instituto specialistės – už mokymus, projektus ir tarptautinį bendradarbiavimą atsakinga Joana Gžonkovska (Joanna Grzonkowska) bei skaitmeninimą koordinuojanti Monika Jendralska (Monika Jędralska).

Pirmąją darbo vizito dieną delegacija lankėsi Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, susipažino su rūmų atkūrimo eiga bei pasirengimu pirmosios dalies atidarymui šių metų liepos 6 d., susitiko su Valdovų rūmų muziejaus specialistais.

Per susitikimą su Valdovų rūmų muziejaus direktoriumi Vydu Dolinsku bei muziejaus specialistais Nacionalinio muziejininkystės ir rinkinių apsaugos instituto vadovas habil. dr. P. Majevskis detaliai pristatė rinkinių skaitmeninimą Lenkijos muziejuose, domėjosi, kokiu principu rinkinių skaitmeninimas vyksta Lietuvoje.

Pagrindinė instituto misija, pasak jo vadovo habil. dr. P. Majevskio, – vadovėlio, kaip turėtų būti kuriamas naujas muziejus ir kaip jis turėtų funkcionuoti, kūrimas.

Lenkijos delegacijai susidomėjus edukacinėmis programomis, Valdovų rūmų muziejaus specialistai išsamiai pristatė šiuo metu vykdomus edukacinius projektus, ateities planus bei vizijas. 

Institutas, kuriam vadovauja habil. dr. P. Majevskis, koordinuoja muziejininkystės ir kultūros paveldo apsaugos raidos Lenkijoje strategijos klausimus, saugo, renka ir skleidžia informaciją apie šios šalies muziejus, muziejines vertybes, rinkinius ir kitus objektus, kuriems priskiriamas kultūros paveldo vertybių statusas, teikia metodinę pagalbą Lenkijos muziejams.

Institutas vykdo edukacines programas, remia tarptautinius projektus, intensyviai bendradarbiauja su tomis Lenkijos ir užsienio institucijomis, kurios vykdo tyrimus, susijusius su kultūros paveldo objektų apsauga bei muziejininkyste. Viena iš šios institucijos veiklos sričių – bendradarbiavimas su teisėsaugos institucijomis, muitine bei pasienio apsaugos tarnybomis, kovojančiomis su nelegaliu kultūros paveldo objektų išvežimu iš Lenkijos teritorijos.

Pasak dr. V. Dolinsko, intensyviai ruošiantis Valdovų rūmų atidarymui, tokios institucijos specialistų dalijimasis patirtimi, tikslinės konsultacijos bei vykdomos švietėjiškos edukacinės veiklos programos yra itin svarbios: „Instituto direktorius habil. dr. Piotras Majevskis Vilniuje lankosi nebe pirmą kartą. Dirbdamas Varšuvos karališkojoje pilyje, 2006 m. dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ir jų atkūrimas europinės patirties kontekste“ bei nuolat konsultavo Valdovų rūmų darbuotojus įvairiais muziejinininkystės, ekspozicijų įrengimo klausimais.“

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2013-04-16 15:42 Atnaujinta: 2013-04-22 09:04
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika