V. Dolinskas: tokių užsienio specialistų vizitai nepaprastai svarbūs besiruošiant Valdovų rūmų atidarymui

Balandžio 20–21 dienomis Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus dr. Vydo Dolinsko kvietimu į Lietuvą atvyko žinomas Lenkijos istorikas ir muziejininkas, Nacionalinio muziejininkystės ir rinkinių apsaugos instituto direktorius habil. dr. Piotras Majevskis (Piotr Majewski) ir šio instituto specialistės – už mokymus, projektus ir tarptautinį bendradarbiavimą atsakinga Joana Gžonkovska (Joanna Grzonkowska) bei skaitmeninimą koordinuojanti Monika Jendralska (Monika Jędralska).

Pirmąją darbo vizito dieną delegacija lankėsi Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, susipažino su rūmų atkūrimo eiga bei pasirengimu pirmosios dalies atidarymui šių metų liepos 6 d., susitiko su Valdovų rūmų muziejaus specialistais.

Per susitikimą su Valdovų rūmų muziejaus direktoriumi Vydu Dolinsku bei muziejaus specialistais Nacionalinio muziejininkystės ir rinkinių apsaugos instituto vadovas habil. dr. P. Majevskis detaliai pristatė rinkinių skaitmeninimą Lenkijos muziejuose, domėjosi, kokiu principu rinkinių skaitmeninimas vyksta Lietuvoje.

Pagrindinė instituto misija, pasak jo vadovo habil. dr. P. Majevskio, – vadovėlio, kaip turėtų būti kuriamas naujas muziejus ir kaip jis turėtų funkcionuoti, kūrimas.

Lenkijos delegacijai susidomėjus edukacinėmis programomis, Valdovų rūmų muziejaus specialistai išsamiai pristatė šiuo metu vykdomus edukacinius projektus, ateities planus bei vizijas. 

Institutas, kuriam vadovauja habil. dr. P. Majevskis, koordinuoja muziejininkystės ir kultūros paveldo apsaugos raidos Lenkijoje strategijos klausimus, saugo, renka ir skleidžia informaciją apie šios šalies muziejus, muziejines vertybes, rinkinius ir kitus objektus, kuriems priskiriamas kultūros paveldo vertybių statusas, teikia metodinę pagalbą Lenkijos muziejams.

Institutas vykdo edukacines programas, remia tarptautinius projektus, intensyviai bendradarbiauja su tomis Lenkijos ir užsienio institucijomis, kurios vykdo tyrimus, susijusius su kultūros paveldo objektų apsauga bei muziejininkyste. Viena iš šios institucijos veiklos sričių – bendradarbiavimas su teisėsaugos institucijomis, muitine bei pasienio apsaugos tarnybomis, kovojančiomis su nelegaliu kultūros paveldo objektų išvežimu iš Lenkijos teritorijos.

Pasak dr. V. Dolinsko, intensyviai ruošiantis Valdovų rūmų atidarymui, tokios institucijos specialistų dalijimasis patirtimi, tikslinės konsultacijos bei vykdomos švietėjiškos edukacinės veiklos programos yra itin svarbios: „Instituto direktorius habil. dr. Piotras Majevskis Vilniuje lankosi nebe pirmą kartą. Dirbdamas Varšuvos karališkojoje pilyje, 2006 m. dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ir jų atkūrimas europinės patirties kontekste“ bei nuolat konsultavo Valdovų rūmų darbuotojus įvairiais muziejinininkystės, ekspozicijų įrengimo klausimais.“

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Publikuota: 2013-04-16 15:42 Atnaujinta: 2013-04-22 09:04
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika