Prasidėjo Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis

2012 m. gruodžio 3–10 d. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kviečia į Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalį. Šiais metais vienas iš festivalio partnerių – Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“. Pirmą kartą šis muzikinis forumas pasieks Aukštaitijos muzikos gerbėjus.

Edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis skirtas plačiajai visuomenei bei muzikos atlikėjams ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Jau tradicija tampančio festivalio renginiai vyks Vilniuje Bažnytinio paveldo muziejuje ir Lietuvos mokslų akademijos salėje. Pirmą kartą festivalis pasieks Aukštaitijos regioną – muzikinės dirbtuvės ir koncertai vyks Biržų krašto muziejuje, o taip pat Paparčių Dominikonų vienuolyne.

Festivalio organizatorė Ieva Baublytė teigia, kad šiais metais ne tik plečiasi festivalio geografija, bet ir tobulėja jo turinys. „Šiemet į festivalį atvyksta trys senosios muzikos ekspertai, todėl turėsime puikią progą kūrybinių dirbtuvių metu giliau patyrinėti vėlyvųjų viduramžių muziką, – pasakoja Valdovų rūmų muziejaus edukacinių renginių vadovė I. Baublytė. – Šv. Cecilijos festivalio kviestiniai svečiai ir atlikėjai tradiciškai susiburs į ansamblį „Suonatori del granduca“. Festivalio svečiai atsiveža daug unikalių senovinių muzikos instrumentų, kūrybinių dirbtuvių dalyviai galės su jais susipažinti bei pagroti, o klausytojai turės retą galimybę juos pamatyti ir išgirsti.“

Organizatorės teigimu, klausytojams bus pristatytos kelios koncertinės programos, skirtos vėlyvųjų viduramžių, renesanso ir ankstyvojo baroko muzikai. Muzikinių dirbtuvių metu profesionalūs atlikėjai bei muziką studijuojantys moksleiviai ir studentai susipažins su XIV–XVII a. muzikos repertuaru. Neatsiejama Šv. Cecilijos festivalio dalis yra kūrybinių dirbtuvių dalyviams skirta muzikinė archeologija – pasitelkus istorinius šaltinius bus nagrinėjami muzikos atlikimo stilistikos bruožai, improvizacija ir ornamentika kaip kūrinių interpretacijos dalis, muzikavimo senoviniais instrumentais ypatumai.

Festivalio kviestiniai svečiai: Gustavo Gargiulo – cinkas, barokinis trimitas (Argentina, Šveicarija), Rodrigo Calveyra – išilginės fleitos, cinkas (Brazilija, Prancūzija), Ivan Velikanov – viduramžių vargonėliai, šalamaja, klavesinas (Rusija, Prancūzija).

Koncertinėje programoje taip pat dalyvaus: Ieva Gaidamavičiūtė (sopranas), Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Saulė Šerytė (mecosopranas), Nerijus Masevičius (bosas), Vilimas Norkūnas (klavesinas, pozityvas), Robertas Bliškevičius (viola da gamba) ir kiti atlikėjai. 

Festivalio  programa

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Simonas Čechavičius. Baroko meistras Pidhirciuose

20250612

Valdovų rūmų muziejus pristato vieną žymiausių Abiejų Tautų Respublikos Baroko epochos dailininkų – Simoną Čechavičių (Szymon Czechowicz, 1689–1775). Lenkijoje gimęs, Italijoje tapybos mokęsis S. Čechavičius išgarsėjo kaip religinės dailės kūrėjas, buvo kviečiamas tapyti Lenkijoje, Lietuvoje, dabartinės Ukrainos, Baltarusios miestuose, kurie anuomet priklausė Abiejų Tautų Respublikai. Išlikusias meistro drobes šiandien kiekviena valstybė saugo kaip savo dailės aukso fondą.

Plačiau

Parodoje – ir trapaus gobeleno restauravimo paslaptys

20250530

Valdovų rūmų muziejus birželio 1 ir 2 dienomis nedirbs, tačiau jau nuo birželio 3-iosios atveria duris vasaros sezonui – dirbs ilgiau ir parengęs staigmenų lauks lankytojų. Nuolatinėje ekspozicijoje visuomenei bus pristatyta naujausia muziejaus sėkmės istorija – restauruotas, kaip manoma, XVIII a. viduryje Obiusono karališkojoje manufaktūroje, Prancūzijoje, sukurtas gobelenas „Sabinių pagrobimas“. Šis nuostabaus grožio kūrinys buvo ilgai restauruotas ir jo restauravimo istorija tapo svarbia ekspozicijos dalimi. O Valdovų rūmų muziejaus lankytojams nuo šiol suteikiama galimybė iš arti pažinti gobeleno istoriją, jo restauravimo etapus ir restauratoriaus profesijos subtilybes.

Plačiau

Ten, kur skamba rūmai ir švyti Vilnius – susitinkam Kultūros naktį!

20250528

Valdovų rūmai birželio 13-osios vakarą atvers duris ne tik istorijai, bet ir muzikai. Čia susitiks klasika, džiazas, šiuolaikinė muzika ir eksperimentai – visa tai kvies patirti unikalų vakarą skambesyje ir šviesoje. Muziejaus lankymas nemokamas nuo 18:00 iki 00:00 val. (paskutiniai lankytojai į muziejų įleidžiami iki 23.00 val.)
 

Plačiau

Publikuota: 2012-11-29 10:33 Atnaujinta: 2012-12-04 11:08
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika