Prasidėjo Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis

2012 m. gruodžio 3–10 d. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kviečia į Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalį. Šiais metais vienas iš festivalio partnerių – Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“. Pirmą kartą šis muzikinis forumas pasieks Aukštaitijos muzikos gerbėjus.

Edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis skirtas plačiajai visuomenei bei muzikos atlikėjams ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Jau tradicija tampančio festivalio renginiai vyks Vilniuje Bažnytinio paveldo muziejuje ir Lietuvos mokslų akademijos salėje. Pirmą kartą festivalis pasieks Aukštaitijos regioną – muzikinės dirbtuvės ir koncertai vyks Biržų krašto muziejuje, o taip pat Paparčių Dominikonų vienuolyne.

Festivalio organizatorė Ieva Baublytė teigia, kad šiais metais ne tik plečiasi festivalio geografija, bet ir tobulėja jo turinys. „Šiemet į festivalį atvyksta trys senosios muzikos ekspertai, todėl turėsime puikią progą kūrybinių dirbtuvių metu giliau patyrinėti vėlyvųjų viduramžių muziką, – pasakoja Valdovų rūmų muziejaus edukacinių renginių vadovė I. Baublytė. – Šv. Cecilijos festivalio kviestiniai svečiai ir atlikėjai tradiciškai susiburs į ansamblį „Suonatori del granduca“. Festivalio svečiai atsiveža daug unikalių senovinių muzikos instrumentų, kūrybinių dirbtuvių dalyviai galės su jais susipažinti bei pagroti, o klausytojai turės retą galimybę juos pamatyti ir išgirsti.“

Organizatorės teigimu, klausytojams bus pristatytos kelios koncertinės programos, skirtos vėlyvųjų viduramžių, renesanso ir ankstyvojo baroko muzikai. Muzikinių dirbtuvių metu profesionalūs atlikėjai bei muziką studijuojantys moksleiviai ir studentai susipažins su XIV–XVII a. muzikos repertuaru. Neatsiejama Šv. Cecilijos festivalio dalis yra kūrybinių dirbtuvių dalyviams skirta muzikinė archeologija – pasitelkus istorinius šaltinius bus nagrinėjami muzikos atlikimo stilistikos bruožai, improvizacija ir ornamentika kaip kūrinių interpretacijos dalis, muzikavimo senoviniais instrumentais ypatumai.

Festivalio kviestiniai svečiai: Gustavo Gargiulo – cinkas, barokinis trimitas (Argentina, Šveicarija), Rodrigo Calveyra – išilginės fleitos, cinkas (Brazilija, Prancūzija), Ivan Velikanov – viduramžių vargonėliai, šalamaja, klavesinas (Rusija, Prancūzija).

Koncertinėje programoje taip pat dalyvaus: Ieva Gaidamavičiūtė (sopranas), Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Saulė Šerytė (mecosopranas), Nerijus Masevičius (bosas), Vilimas Norkūnas (klavesinas, pozityvas), Robertas Bliškevičius (viola da gamba) ir kiti atlikėjai. 

Festivalio  programa

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Publikuota: 2012-11-29 10:33 Atnaujinta: 2012-12-04 11:08
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika