Paroda „Žalgirio mūšis“ pelnė apdovanojimą „Respublikos“ nacionalinių vertybių rinkimuose 2010“

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų rengta paroda „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“ 2011 m. gegužės 8 d. apdovanota „Istorinio fakto” nominacijoje. Statulėlę „Šakelė“ Vilniaus Rotušėje atsiėmė parodos kuratoriai Marijus Uzorka ir Birutė Verbiejūtė.

 “Žalgiris yra daugialypis reiškinys, - sakė M.Uzorka. - Prie Žalgirio mūšio kaip istorinio fakto žinomumo, manau, prisideda ir tam tikras Žalgirio kultas Lietuvoje plačiąja prasme: tai ir krepšinis, ir futbolas, tiesiog savimonės ženklai, kurie išplečia tą istorinį Žalgirį, todėl jis ir populiarus”. Pasak B.Verbiejūtės, vertybės, taip pat ir nacionalinės, pirmiausia ugdomos šeimoje, mokykloje. O Valdovų rūmų muziejus siekia atgaivinti istorinę atmintį edukacinėmis programomis, kurios skirtos vaikams. Kol muziejus dar statybininkų rankose, renginiai organizuojami mokyklose, kitose erdvėse. “Tikimės, kad patriotiškumas stiprės, o ne blės”, - vylėsi B.Verbiejūtė.

Tarptautinėje parodoje „Kaip tai  atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“, surengtoje praėjusiais metais 600-ųjų Žalgirio mūšio pergalės metinių minėjimo proga, apsilankė daugiau nei 20 tūkst. lankytojų. Eksponatus jai skolino 12 muziejų ir mokslo bei kultūros organizacijų iš Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos. Prie  parodos organizavimo, ikonografijos parūpinimo prisidėjo 34 institucijų mokslininkai bei muziejininkai iš Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos, Čekijos, Švedijos – viso iš 9 valstybių.

Parengta pagal dienraštį „Respublika“

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Publikuota: 2011-05-09 Atnaujinta: 2011-07-15 17:07
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika