Paroda „Žalgirio mūšis“ pelnė apdovanojimą „Respublikos“ nacionalinių vertybių rinkimuose 2010“

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų rengta paroda „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“ 2011 m. gegužės 8 d. apdovanota „Istorinio fakto” nominacijoje. Statulėlę „Šakelė“ Vilniaus Rotušėje atsiėmė parodos kuratoriai Marijus Uzorka ir Birutė Verbiejūtė.

 “Žalgiris yra daugialypis reiškinys, - sakė M.Uzorka. - Prie Žalgirio mūšio kaip istorinio fakto žinomumo, manau, prisideda ir tam tikras Žalgirio kultas Lietuvoje plačiąja prasme: tai ir krepšinis, ir futbolas, tiesiog savimonės ženklai, kurie išplečia tą istorinį Žalgirį, todėl jis ir populiarus”. Pasak B.Verbiejūtės, vertybės, taip pat ir nacionalinės, pirmiausia ugdomos šeimoje, mokykloje. O Valdovų rūmų muziejus siekia atgaivinti istorinę atmintį edukacinėmis programomis, kurios skirtos vaikams. Kol muziejus dar statybininkų rankose, renginiai organizuojami mokyklose, kitose erdvėse. “Tikimės, kad patriotiškumas stiprės, o ne blės”, - vylėsi B.Verbiejūtė.

Tarptautinėje parodoje „Kaip tai  atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“, surengtoje praėjusiais metais 600-ųjų Žalgirio mūšio pergalės metinių minėjimo proga, apsilankė daugiau nei 20 tūkst. lankytojų. Eksponatus jai skolino 12 muziejų ir mokslo bei kultūros organizacijų iš Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos. Prie  parodos organizavimo, ikonografijos parūpinimo prisidėjo 34 institucijų mokslininkai bei muziejininkai iš Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos, Čekijos, Švedijos – viso iš 9 valstybių.

Parengta pagal dienraštį „Respublika“

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Simonas Čechavičius. Baroko meistras Pidhirciuose

20250612

Valdovų rūmų muziejus pristato vieną žymiausių Abiejų Tautų Respublikos Baroko epochos dailininkų – Simoną Čechavičių (Szymon Czechowicz, 1689–1775). Lenkijoje gimęs, Italijoje tapybos mokęsis S. Čechavičius išgarsėjo kaip religinės dailės kūrėjas, buvo kviečiamas tapyti Lenkijoje, Lietuvoje, dabartinės Ukrainos, Baltarusios miestuose, kurie anuomet priklausė Abiejų Tautų Respublikai. Išlikusias meistro drobes šiandien kiekviena valstybė saugo kaip savo dailės aukso fondą.

Plačiau

Parodoje – ir trapaus gobeleno restauravimo paslaptys

20250530

Valdovų rūmų muziejus birželio 1 ir 2 dienomis nedirbs, tačiau jau nuo birželio 3-iosios atveria duris vasaros sezonui – dirbs ilgiau ir parengęs staigmenų lauks lankytojų. Nuolatinėje ekspozicijoje visuomenei bus pristatyta naujausia muziejaus sėkmės istorija – restauruotas, kaip manoma, XVIII a. viduryje Obiusono karališkojoje manufaktūroje, Prancūzijoje, sukurtas gobelenas „Sabinių pagrobimas“. Šis nuostabaus grožio kūrinys buvo ilgai restauruotas ir jo restauravimo istorija tapo svarbia ekspozicijos dalimi. O Valdovų rūmų muziejaus lankytojams nuo šiol suteikiama galimybė iš arti pažinti gobeleno istoriją, jo restauravimo etapus ir restauratoriaus profesijos subtilybes.

Plačiau

Ten, kur skamba rūmai ir švyti Vilnius – susitinkam Kultūros naktį!

20250528

Valdovų rūmai birželio 13-osios vakarą atvers duris ne tik istorijai, bet ir muzikai. Čia susitiks klasika, džiazas, šiuolaikinė muzika ir eksperimentai – visa tai kvies patirti unikalų vakarą skambesyje ir šviesoje. Muziejaus lankymas nemokamas nuo 18:00 iki 00:00 val. (paskutiniai lankytojai į muziejų įleidžiami iki 23.00 val.)
 

Plačiau

Publikuota: 2011-05-09 Atnaujinta: 2011-07-15 17:07
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika