Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų rengta paroda „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“ 2011 m. gegužės 8 d. apdovanota „Istorinio fakto” nominacijoje. Statulėlę „Šakelė“ Vilniaus Rotušėje atsiėmė parodos kuratoriai Marijus Uzorka ir Birutė Verbiejūtė.
“Žalgiris yra daugialypis reiškinys, - sakė M.Uzorka. - Prie Žalgirio mūšio kaip istorinio fakto žinomumo, manau, prisideda ir tam tikras Žalgirio kultas Lietuvoje plačiąja prasme: tai ir krepšinis, ir futbolas, tiesiog savimonės ženklai, kurie išplečia tą istorinį Žalgirį, todėl jis ir populiarus”. Pasak B.Verbiejūtės, vertybės, taip pat ir nacionalinės, pirmiausia ugdomos šeimoje, mokykloje. O Valdovų rūmų muziejus siekia atgaivinti istorinę atmintį edukacinėmis programomis, kurios skirtos vaikams. Kol muziejus dar statybininkų rankose, renginiai organizuojami mokyklose, kitose erdvėse. “Tikimės, kad patriotiškumas stiprės, o ne blės”, - vylėsi B.Verbiejūtė.
Tarptautinėje parodoje „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“, surengtoje praėjusiais metais 600-ųjų Žalgirio mūšio pergalės metinių minėjimo proga, apsilankė daugiau nei 20 tūkst. lankytojų. Eksponatus jai skolino 12 muziejų ir mokslo bei kultūros organizacijų iš Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos. Prie parodos organizavimo, ikonografijos parūpinimo prisidėjo 34 institucijų mokslininkai bei muziejininkai iš Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos, Čekijos, Švedijos – viso iš 9 valstybių.