Paroda „Žalgirio mūšis“ pelnė apdovanojimą „Respublikos“ nacionalinių vertybių rinkimuose 2010“

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų rengta paroda „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“ 2011 m. gegužės 8 d. apdovanota „Istorinio fakto” nominacijoje. Statulėlę „Šakelė“ Vilniaus Rotušėje atsiėmė parodos kuratoriai Marijus Uzorka ir Birutė Verbiejūtė.

 “Žalgiris yra daugialypis reiškinys, - sakė M.Uzorka. - Prie Žalgirio mūšio kaip istorinio fakto žinomumo, manau, prisideda ir tam tikras Žalgirio kultas Lietuvoje plačiąja prasme: tai ir krepšinis, ir futbolas, tiesiog savimonės ženklai, kurie išplečia tą istorinį Žalgirį, todėl jis ir populiarus”. Pasak B.Verbiejūtės, vertybės, taip pat ir nacionalinės, pirmiausia ugdomos šeimoje, mokykloje. O Valdovų rūmų muziejus siekia atgaivinti istorinę atmintį edukacinėmis programomis, kurios skirtos vaikams. Kol muziejus dar statybininkų rankose, renginiai organizuojami mokyklose, kitose erdvėse. “Tikimės, kad patriotiškumas stiprės, o ne blės”, - vylėsi B.Verbiejūtė.

Tarptautinėje parodoje „Kaip tai  atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“, surengtoje praėjusiais metais 600-ųjų Žalgirio mūšio pergalės metinių minėjimo proga, apsilankė daugiau nei 20 tūkst. lankytojų. Eksponatus jai skolino 12 muziejų ir mokslo bei kultūros organizacijų iš Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos. Prie  parodos organizavimo, ikonografijos parūpinimo prisidėjo 34 institucijų mokslininkai bei muziejininkai iš Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos, Čekijos, Švedijos – viso iš 9 valstybių.

Parengta pagal dienraštį „Respublika“

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis kviečia pasinerti į muzikinį pasakų pasaulį

20240829

Keturioliktasis tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose kviečia šeimas su vaikais į festivalio atidarymo renginį – edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymą-koncertą rugsėjo 7 dieną. Vartydami animacijos studijos „Meinart“ ir Valdovų rūmų muziejaus komandos parengtą ir išleistą edukacinį leidinį „Garsų žemėlapis“, mažieji lankytojai galės daugiau sužinoti apie Valdovų rūmuose saugomus muzikinius eksponatus ir muzikos instrumentus. 

Plačiau

Naujoji Valdovų rūmų muziejaus partnerė – Marijampolės kolegija

20240916

Valdovų rūmų muziejus toliau stiprina ryšius su pedagogus rengiančiomis aukštosiomis mokyklomis. 2021 m. pasirašyta strateginio bendradarbiavimo sutartis su Vytauto Didžiojo universitetu, o šį rudenį nuspręsta bendradarbiauti ir su Marijampolės kolegija. Bendradarbiavimo sutartį pasirašė muziejaus vadovas dr. Vydas Dolinskas ir Marijampolės kolegijos l. e. p. direktorė Alė Murauskienė.

Plačiau

Publikuota: 2011-05-09 Atnaujinta: 2011-07-15 17:07
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika