Kultūros vakaras „Atbudusių amžių aidai“

2011 m. kovo 3 d., ketvirtadienį, 17 val. senosios muzikos ir šokių ansamblis „Banchetto musicale“, VšĮ „Sena muzika“ ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai visus senosios muzikos ir istorinio šokio mylėtojus kviečia į kultūros vakarą „Atbudusių amžių aidai“, skirtą ansamblio „Banchetto musicale“ 25 metų kūrybinės veiklos sukakčiai paminėti ir sąsajoms su Valdovų rūmų atkūrimu atskleisti.

Kultūros vakare, moderuojamame ansamblio įkūrėjos ir meno vadovės Jūratės Mikiškaitės-Vičienės, dalyvaus bei mintimis pasidalys archeologas, habil. dr. Vytautas Urbanavičius, muzikologė, habil. dr. Jūratė Trilupaitienė, choro „Aidija“ meno vadovas ir dirigentas Romualdas Gražinis bei aktorius Gediminas Storpirštis. Vakaro metu bus demonstruojama vaizdo medžiaga apie pirmuosius ansamblio gyvavimo metus, muzikuos ir šoks ansamblis „Banchetto musicale“, ir jo draugai.

APIE ANSAMBLĮ

Ansamblį „Banchetto musicale“ (it. „Muzikinė puota“) 1986 m. subūrė ir iki šiol jam vadovauja Jūratė Mikiškaitė-Vičienė. Tai buvo pirmasis Lietuvoje kolektyvas, pasiryžęs atkurti autentišką senųjų amžių dvasią, skleisti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir kitų Vakarų Europos kraštų renesanso kultūros palikimą. Ansamblio muzikantai groja istorinių instrumentų kopijomis, su „Banchetto musicale“ bendradarbiauja solistai Nora Petročenko, Edita Bagdonaitė, Nerijus Masevičius.

Teatralizuotų ansamblio programų pagrindu nuo pat veiklos pradžios buvo pasirinkti šokiai. Su „Banchetto musicale“ dirbo garsiausi istorinių šokių aprašymų tyrinėtojai ir choreografai: Barbara Sparti (Italija), Lieven Baert (Belgija), Jane Gingell (Didžioji Britanija) bei kiti. Dabar jau dviejų kartų šokėjų grupei vadovauja Virginija Gaudiešiūtė-Jašinskienė.

„Banchetto musicale“ dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose renginiuose. Koncertavo Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Vengrijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Airijoje, Belgijoje, Liuksemburge, daugelyje Vokietijos miestų. Ansamblis pasirodė keliose Sankt Peterburgo rūmų salėse, dalyvavo senosios muzikos festivaliuose Maskvoje.

Lietuvoje pagrindinėmis „Banchetto musicale“ koncertų vietomis tapo Trakų salos pilis ir autentiški Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos Vilniaus Žemutinėje pilyje mūrai. Čia nuo 1989 m. buvo rengiami tarptautinio senosios muzikos festivalio „Banchetto musicale“ renginiai, o nuo 1993 m. pristatomos ansamblio programų premjeros. Lietuvos televizija ir „Banchetto musicale“ sukūrė 8 teatralizuotus koncertus, ansamblio muzikantai įrašė kūrinių Lietuvos radijui.

Pastaraisiais metais „Banchetto musicale“ programos išsiplėtė nuo XIV-ojo amžiaus iki XIX-ojo amžiaus pradžios. Dalyvauta keliuose istoriniuose spektakliuose, o 2007 m. ansamblio šokėjai filmavosi kuriant italų 4 dalių televizijos filmą „Karas ir taika“.

Šiemet dvidešimt penktąjį sezoną kolektyvas pažymės lankydamas Lietuvos miestus su atkurtomis ir naujomis programomis. Jose ansamblio gerbėjai ir jaunieji žiūrovai išvys pažįstamus ir naujus atlikėjų veidus, daug šokėjų ir spalvingų jų sceninių kostiumų, išgirs įvairių amžių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bei kitų šalių praeities muziką.

O pirmasis jubiliejinis reveransas – ilgamečiam bendraminčiui ir bendražygiui, atkuriamiems Valdovų rūmams!

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2011-02-21 Atnaujinta: 2011-07-26 17:20
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika