Signetinis žiedas

Aktualu iki 2012-10-14

XIV a. pab.–XV a. pr.
Blaževičius P., Bugys P., Kaminskaitė I. Vilniaus Žemutinės pilies Valdovų rūmų teritorija. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų rytinio ir šiaurinio korpusų prieigų archeologinių tyrimų 2006–2008 m. ataskaita (ruošiama), radinio inv. Nr. M-1710.
Konservavo Rima Niunkienė, rest. prot. Nr. 588/6062 (Pilių tyrimo centras „Lietuvos pilys“)

2007 metais, vykdant archeologinius rytinio Valdovų rūmų korpuso tyrimus, rastas signetinis žiedas. Artefaktas rastas medinio pastatėlio, datuojamo XIV a. pab.–XV a. pr., aplinkoje. Tai juostinis signetinis žiedas, kurio priekinė dalis yra stačiakampio formos su kryžiaus pavidalo ženklu centre. Lankelis ir stačiakampės plokštės pakraštėlis puošti įstrižomis įkartėlėmis ir lygiašoniais trikampiais. Lankelis papildomai dekoruotas trim šešiakampio pavidalo elementais su augaliniu ornamentu. Žiedas pagamintas iš aukso danga dengto sidabro lydinio.

Manoma, kad šio unikalaus žiedo priekinėje plokštumoje pavaizduotas kunigaikščio Kaributo giminės ženklas – abstrahuotas herbas http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d1/POL_COA_Korybut.svg/568px-POL_COA_Korybut.svg.png

Įvertinus tai, kad XIV a. pabaigoje kunigaikštis ir jo artimieji aktyviai veikė kartu su broliu Jogaila, galima manyti, kad Vilniaus pilyje Kaributas lankėsi dažnai. Todėl tikėtina, kad šį paauksuotą sidabrinį žiedą galėjo pamesti ar kitaip prarasti pats kunigaikštis arba kuris nors narys iš jo svitos.

Medžiagą parengė Povilas Blaževičius
Fotografas Vytautas Abramauskas

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Publikuota: 2012-10-08 Atnaujinta: 2012-10-08 08:28
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika