Aktualu iki 2015-12-20

XVI–XVII a. I p.
Aukštis 25,5 cm, skersmuo 11,0 cm, dugno skersmuo 12,2 cm
Degtas molis, žiedimas, angobavimas, glazūravimas
Steponavičienė D. Vilniaus Žemutinės pilies teritorijos 1996 m. tyrimo ataskaita, radinio inv. Nr. 381.
Restauravo Aušra Lukaitytė, rest. prot. Nr. 16/96 (Pilių tyrimo centras „Lietuvos pilys“)

Archeologai Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų pietų korpuso pietvakariniame kampe buvusioje latrinoje, juodžemio sluoksnyje, aptiko daug vertingų XVI a. radinių. XVI a. pabaigoje–XVII a. pradžioje latrina buvo rekonstruota į barokinių rūmų laiptinę, ir joje susikaupęs turinys nebuvo išvalytas. Tarp radinių nemažai apysveikių keraminių indų. Latrina naudota ne tik gamtiniams reikalams atlikti, bet ir netinkamiems naudoti, nusidėvėjusiems bei sulūžusiems daiktams išmesti. Vienas tokių išmestų daiktų – ir šis ąsotis su gamybos broku. Restauruojant atrinkus ir suklijavus 28 šukes, tinkančias šiam ąsočiui, išryškėjo jo netaisyklinga forma – įspaustas šonas, nevienodas aukštis, deformuotas kaklelis. Pagal išlikusio ąsočio formą ir sienelių storį gipso mase buvo atkurti trūkstami fragmentai ir nuspalvinti akvarele.

Medžiagą parengė Aušra Lukaitytė
Fotografai Kazimieras Vainoras, Vytautas Abramauskas

Panaudota literatūra:
Strazdas D. Vilniaus gotikos ir renesanso keramika, Vilnius, 2011.
Steponavičienė D., Racevičius R. „Pietinių vartų bokštas“, in: Vilniaus Žemutinės pilies rūmai, t. 5: 1996–1998 metų tyrimai, atsakingasis redaktorius V. Urbanavičius, Vilnius, 2003, p. 53–64.

Publikuota: 2015-12-14 Atnaujinta: 2015-12-11 11:01
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika