Dirbtuvės „Kaligrafijos pagrindai: gotiškasis šriftas“

Renginio data: 2022m.Birželio0630 d.17:00 - 20:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2022-06-30
Renginio tipas:
Visi renginiai
Renginio tipo nr.:
1

Parodos „Dvasinis skydas. Lietuvos kanclerio Alberto Goštauto maldynas iš Miuncheno“ veikimo laikotarpiu Valdovų rūmuose rengiamos kūrybinės kaligrafijos dirbtuvės. A. Goštauto maldynas liudija gęstančios Gotikos ir gimstančio Renesanso stilistinių elementų dermę. Tad dirbtuvių dalyviai turės galimybę susipažinti su Viduramžių ir Renesanso epochų raštu: birželio 30 d. išbandyti ranką gotiškojo šrifto (gotikinio kursyvo), o rugpjūčio 18 d. – humanistinio renesansinio kursyvo (textus italicus) kaligrafijos dirbtuvėse.

Gotiškasis šriftas (gotikinis kursyvas) Europoje atsirado brandžiaisiais Viduramžiais ir buvo vienas ilgiausiai naudotų kaligrafinių bei spaudos šriftų Senajame žemyne. Šiuo šriftu buvo ne tik perrašinėjami manuskriptai, bet ir surinkta pirmoji spausdintinė knyga Europoje – Gutenbergo Biblija. Šiandien gotiškasis šriftas vėl aktualus, sparčiai populiarėja, kaligrafijos mėgėjų ir profesionalų rankose jis įgauna iki šiol nematytas stiliaus ir ekspresijos formas.

Kaligrafijos dirbtuvių dalyviai susipažins su gotiškojo šrifto kaligrafijos rašymo principais, įgis šio šrifto rašymo pagrindus, sukurs kaligrafinę kompoziciją A. Goštauto maldyno puslapyje.

Dirbtuves ves Linas Spurga (jaunesnysis) – kaligrafas, grafikos dizaineris ir Vilniaus dizaino kolegijos lektorius, praktikuojantis netradicinį, eksperimentinį rašymą, naudojantis neįprastus įrankius, besidomintis kaligrafijos istorija ir filosofija.

Kaligrafijos dirbtuvių kaina. Mokiniui, studentui, senjorui – 6 Eur. Suaugusiajam – 12 Eur

Publikuota: 2022-06-17 17:02 Atnaujinta: 2022-06-22 12:08
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika