Vilijos Mačiulytės akvarelių parodos „Valdovų rūmų vizijos“ atidarymas

Renginio data: 2022m.Birželio0629 d.17:00 - 17:30 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2022-06-29
Renginio tipas:
Parodos atidarymas
Renginio tipo nr.:
17

2003–2014 m. V. Mačiulytė sukūrė daugybę akvarelių, kuriose pavaizduoti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai. Pirmąją akvarelę „Atkuriami Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai iš pietryčių pusės“ tapytoja nuliejo dar 2003 metais. Taigi ši akvarelė Valdovų rūmams turi ir simbolinę reikšmę – rūmų atkūrimo darbai buvo ką tik prasidėję, o dailininkės piešinys jau buvo plačiai naudojamas Valdovų rūmų paramos fondo leidiniuose ir kitoje atributikoje. Vėliau sukurtose dailininkės akvarelėse matyti ne tik tuo metu atkuriamų Valdovų rūmų fasadai, bet ir istorinių interjerų vizijos. Užsitęsus rūmų atkūrimo bei interjerų įrengimo darbams,  šios akvarelės buvo publikuotos spaudoje ir pristatant atkūrimo darbus bei ekspozicijų įrengimą.

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų rinkiniuose saugoma 14 V. Mačiulytės Valdovų rūmams skirtų akvarelių, iš kurių vieną padovanojo Valdovų rūmų paramos fondas. Pasitinkant Vilniaus 700 metų sukaktį surengtoje parodoje pristatoma visa dailininkės akvarelių kolekcija, skirta Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmams – ryškiam Vilniaus, kaip istorinės Lietuvos sostinės, simboliui ir svarbiam miesto architektūros bei urbanistikos objektui.

Dalyvauja

Vilija Mačiulytė, dailininkė
Edmundas Kulikauskas, Valdovų rūmų muziejaus Tarybos garbės narys, Valdovų rūmų paramos fondo iniciatorius ir steigėjas
Dr. Ramutė Rachlevičiūtė, dailėtyrininkė, Vilniaus dailės akademijos docentė
Dalius Avižinis, Valdovų rūmų muziejaus Rinkinių skyriaus vedėjas, parodos kuratorius

Improvizacijas senosios muzikos temomis atliks Christian Frattima (barokinis smuikas) ir Vitalij Neugasimov (klavesinas)

Renginį veda dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė

 

 

Publikuota: 2022-06-21 16:47 Atnaujinta: 2022-06-21 16:49
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika