Knygos „Lietuva ir Bavarija. Dinastinė vedybų politika ir valstybiniai ryšiai“ pristatymas

Renginio data: 2022m.Birželio0628 d.18:00 - 20:00 Visi renginiai
Aktualu iki 2022-06-28
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Kas siejo Bavarijos kunigaikštystę su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste ir kodėl Bavarijoje atsirado tiek daug ir itin vertingų lituanistinių vertybių? Į šį klausimą padės atsakyti Valdovų rūmų muziejaus išleista knyga „Lietuva ir Bavarija. Dinastinė vedybų politika ir valstybiniai ryšiai“. Leidinyje pristatoma Lietuvos ir Bavarijos santykių istorija XV–XVIII amžiuje, ypatingą dėmesį skiriant valdovų ir didikų vedybiniams saitams (net keturios Lietuvos ir Lenkijos valdovų (Jogailaičių, Vazų, Sobieskių ir Vetinų (Wettin)) dinastijų princesės bei viena iš Radvilų giminės kilusi kunigaikštytė buvo ištekėjusios už Bavarijos valdovų), taip pat šalių politiniams, dinastiniams ir meniniams ryšiams atskleisti. Įvadinius straipsnius knygai parengė prof. Rimvydas Petrauskas, dr. Mindaugas Šapoka ir Dalius Avižinis.

Antra leidinio dalis – katalogas, kuriame pristatyta 70 lituanistinių vertybių, saugomų Bavarijos paveldo institucijose. Leidinys sudarytas katalogo forma, nes 2021 m. buvo planuota surengti šiam paveldui skirtą parodą. Dėl pandemijos ir kitų nepalankių aplinkybių paroda negalėjo būti surengta, todėl Bavarijoje saugomos lituanistinės vertybės pristatomos pirmajame Valdovų rūmų muziejaus išleistame neįvykusios parodos kataloge. Katalogo sudarytojai Dalius Avižinis ir dr. Vydas Dolinskas.

Knygos išleidimą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Katalogo pristatyme dalyvauja: Dalius AVIŽINIS, doc. dr. Vydas DOLINSKAS, Rita LELEKAUSKAITĖ, prof. dr. Rimvydas PETRAUSKAS, dr. Mindaugas ŠAPOKA.

Renginį veda dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė.

Publikuota: 2022-06-16 11:28
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika