Edukacinis spektaklis „Vilnių kuriam!“

Renginio data: 2021m.Spalio1017 d.12:00 - 13:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renginių salė
Aktualu iki 2021-10-17
Renginio tipas:
Edukacinis renginys
Renginio tipo nr.:
4

Patekti į renginį galima tik turint galiojantį galimybių pasą arba ES skaitmeninį COVID pažymėjimą. Vaikams galimybių pasas nereikalingas. Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

1529 m., nokstant obuoliams ir gelstant medžių lapams, Vilnių apskriejo džiugi žinia – 9-metį valdovų sūnų Žygimantą Augustą skelbs Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu! Čia, jo protėvių įkurtame mieste, bus didelė, labai didelė šventė! Ta proga visus Vilniaus ir ne tik – visos Lietuvos vaikus, jų mamas, tėvelius, seneles ir senelius, o ir tetas bei dėdes kviečiame į nuotaikingą spektaklį „Vilnių kuriam!“. Jį mažiems ir dideliems dovanoja dvi paslaptingos pasakotojos – varnos.

Jau nuo seniausių laikų žmonės žinojo: jei varnos sugrįžta į gimtą gūžtą, kurią buvo palikusios dėl kraštą ištikusių negandų, lauk miesto gražėjimo ir suklestėjimo!
Ir ką jūs manot?
Po daugiau nei 300 metų į Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmus parskrenda dvi varnos… Joms čia viskas nepažįstama ir pasikeitę! Kur dingo garsioji rūmų kamaraitė? Ten valdovė Bona laikė savo panakotą, rikotą bei rizotą, kuriais buvo vaišinami svečiai, atskubėję į Žygimanto Augusto pakėlimo Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu šventę! Arba kur prieš 700 metų… Palaukit! Prieš 700 metų čia išvis nieko nebuvo… Dabartinės Katedros aikštės vietoje žaliavo didžiulė giria ir dunksojo Šventaragio slėnis! Varnos viską pamena. O gal jūs norite iš pirmų lūpų išgirsti, kaip kūrėsi Vilniaus miestas? Ar ne tik išgirsti, bet ir tapti amatininkais bei pirkliais, plūstančiais į karališką Gedimino miestą? Padėti jį kurti ir kartu su varnomis sušokti Vilniaus klestėjimo šokį?
KAR KAR KAR – laukiame susitikimo DAR!

Varna Kar
Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Jurga Kalvaitytė

Varna Dar
Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Vitalija Mockevičiūtė

Scenarijaus autorės ir režisierės Jurga Kalvaitytė ir Vitalija Mockevičiūtė


Spektaklio trukmė – 1 val. 30 min.

Bilieto kaina vaikui – 3 Eur
Bilieto kaina suaugusiajam – 6 Eur

Bilietus galite įsigyti internetu

Publikuota: 2021-09-20 10:42 Atnaujinta: 2021-10-11 12:58
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika