Vieša paskaita „Valdovės Bonos sodai“

Renginio data: 2021m.Rugsėjo0925 d.12:00 - 13:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renginių salė
Aktualu iki 2021-09-25
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

2018 m. vasarą Valdovų rūmų muziejus lankytojams atvėrė Aukštutinės pilies kalno papėdėje ir rūmų rytinio korpuso užuovėjoje įrengtą sodą. Šį sodą sudaro keletas renesansiniams sodams būdingų elementų: tvarkingai išrikiuotų medžių bosketas, karpytų buksmedžių parteris, aukštosios lysvės su vaistiniais ir prieskoniniais augalais, treliažai su vijokliniais augalais, konteineriuose augantys egzotiniai augalai ir skulptūrinis fontanas. 2021 m. rugsėjo 9 d. šiame sodelyje buvo atidengtas Lenkijos karalienės ir Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Bonos Sforcos bareljefas. Paskaitoje „Valdovės Bonos sodai“ bus pristatytas Lietuvos ir Lenkijos valdovės Bonos Sforcos iniciatyva šalia Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos Vilniuje užveistas sodas, supažindinama su iš Italijos atvežtomis sodų veisimo, naujų augalų auginimo ir populiarinimo inovacijomis, taip pat aptarti pokyčiai, kuriuos lėmė naujų augalų veislų auginimas ir daržų šalia pilies užveisimas.

Lektorė – Valdovų rūmų muziejaus dendrochronologė dr. Rūtilė Pukienė

Renginys nemokamas, bet būtina išankstinė registracija. Patekti į renginį galima tik turint galiojantį galimybių pasą arba ES skaitmeninį COVID pažymėjimą.

Publikuota: 2021-09-20 10:48 Atnaujinta: 2021-09-21 12:32
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika