Lietuvos Metrikos knygos keliasi į virtualią erdvę

Renginio data: 2021m.Rugsėjo0923 d.17:00 - 18:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renginių salė
Aktualu iki 2021-09-23
Renginio tipas:
Diskusija
Renginio tipo nr.:
28

2021 m. rugsėjo 23 d. Valdovų rūmuose bus pristatytas Lietuvos Metrikos skaitmeninis įrankis – vyks pokalbis su prof. dr. Irena Valikonyte, prof. dr. Rimvydu Petrausku ir dr. Dariumi Baronu. Po pokalbio-diskusijos klausytojai bus supažindinami su naujai sukurtu Metrikos skaitmeniniu įrankiu (skaitykla).

Renginį moderuos Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantai, dirbę prie šio projekto, – Karolis Čižauskas ir Povilas Andrius Stepavičius.

Metrika neabejotinai yra vienas svarbiausių Lietuvos istorijos paminklų. Šis įspūdingas šaltinių kompleksas susideda iš maždaug 700 knygų ir apima XIV–XVIII a. laikotarpį. Nors Metrikos knygų tyrimų pradžia laikoma XIX a., per pastaruosius tris dešimtmečius Lietuvoje susiformavo itin stipri Metrikos knygų tradicija, aktyviausiai plėtojama Lietuvos istorijos institute bei Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Lietuvos statutų ir Lietuvos Metrikos tyrimų centre. Šių dviejų mokslinių centrų pastangomis buvo publikuota per 60 Lietuvos Metrikos knygų.

Siekiant padaryti Lietuvos Metrikos knygas labiau prieinamas plačiajai visuomenei, įgyvendinant projektą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vartai“, sukurta virtuali jau išspausdintų Metrikos knygų skaitykla. Pirmame virtualios skaityklos etape buvo suskaitmenintos 34 iš 60 Lietuvoje publikuotų Metrikos knygų. Virtualioje skaitykloje taip pat integruotos susistemintos asmenvardžių ir vietovardžių rodyklės bei „Rusėnų–lietuvių kalbų žodynas“.


Vilniaus universitetas
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai


Renginys nemokamas, bet būtina išankstinė registracija. Patekti į renginį galima tik turint galiojantį galimybių pasą arba ES skaitmeninį COVID pažymėjimą.

Publikuota: 2021-09-20 09:37 Atnaujinta: 2021-09-21 12:33
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika