Ekskursija „Arti pilies yra puikus sodas“

Renginio data: 2021m.Rugsėjo0925 d.10:00 - 16:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulis
Aktualu iki 2021-09-25
Renginio tipas:
Teminė ekskursija
Renginio tipo nr.:
5

2018 m. vasarą Valdovų rūmų muziejus lankytojus pakvietė į Aukštutinės pilies kalno papėdėje ir rūmų rytinio korpuso užuovėjoje įrengtą sodą. „Arti pilies yra puikus sodas, suplanuotas ir užlaikomas kaip itališko stiliaus“, – taip apie sodą prieš XVII a. vidurio negandas rašė Vilniuje lankęsis brolis pranciškonas Antonijus. Tačiau ankstyviausia žinutė apie valdovo rezidencijos sodą yra daugiau nei šimtmečiu senesnė – 1539 m. rugpjūčio mėnesį savo laiške pilininkui jį paminėjo valdovė Bona Sforca. Šiandien visuomenei atviras renesansinio stiliaus sodas primena senąjį slaptąjį sodą (giardino segreto), kuris buvo skirtas poilsiui, privatiems pokalbiams ir apmąstymams.

Kviečiame susipažinti su reprezentacinės rezidencijos aplinkos ir želdinių planavimo stilistika, XVI a. sodelyje augintais prieskoniniais bei dekoratyviniais augalais ir pasigrožėti sodą puošiančiu Bonos Sforcos bareljefu (autorius skulptorius Jonas Gencevičius).

10.00 val. Registruotis čia
15.00 val. Registruotis čia

Ekskursijos trukmė – 1 valanda

Užsiregistravę ekskursijos dalyviai renkasi muziejaus Lankytojų vestibiulyje

Ekskursijos kaina – 2 Eur (gido paslaugai nuolaidos netaikomos)

Daugiau informacijos ekskursijos@valdovurumai.lt

Publikuota: 2021-09-15 10:45 Atnaujinta: 2021-09-15 10:46
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika