SKAMBANTYS VALDOVŲ RŪMAI! | KULTŪROS NAKTIS 2021!

Renginio data: 2021m.Rugsėjo0924 d.17:00 - 23:55 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2021-09-24
Renginio tipas:
Kultūros renginys
Renginio tipo nr.:
30

MUZIEJAUS LANKYMAS NEMOKAMAS NUO 18.00 IKI 24.00 VAL.
(paskutiniai lankytojai į muziejų įleidžiami iki 23.00 val.)

Šiuo metu muziejuje galite apžiūrėti šias parodas:
„VARDAN LAISVOS LIETUVOS. JAV lietuvių paramos Lietuvai tradicija“;
„XIII a. žingsniai Vilniaus Žemutinėje pilyje. Unikali avalynė iš Valdovų rūmų archeologinių tyrimų“;
„Vilniaus pilių istorinė ikonografija“;
„Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Stanislovo Augusto Poniatovskio (1764–1795) reprezentacinis portretas“.

Daugiau informacijos apie parodas

Muziejaus ekspozicijų ir parodų lankytojams galimybių pasas nebūtinas, tačiau muziejuje privaloma dėvėti apsauginę veido kaukę.


RENGINIAI

Kviečiame apsilankyti Kultūros nakties renginiuose. Renginiai nemokami, bet būtina išankstinė registracija. Patekti į renginius galima tik turint galiojantį galimybių pasą arba ES skaitmeninį COVID pažymėjimą.

VALDOVŲ RŪMŲ DIDYSIS KIEMAS

17.00–18.00 | Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestras „Oktava“

Registracija

Valdovų rūmų Didžiajame kieme Kultūros naktį griausmingai pradės pučiamieji instrumentai ir Vilniaus universiteto orkestras „Oktava“!

Orkestro meno vadovas Albinas Kučinskas ir oktaviečiai kviečia Vilniaus gyventojus ir svečius į pučiamųjų muzikos fiestą pačioje miesto istorinėje širdyje!

Koncerte skambės George’o Gershwino, Stevie Wonderio, Alfredo Jameso Elliso, legendinės roko muzikos grupės „Guns&Roses“, Eltono Johno ir kitų kūrėjų muzika, aranžuota pučiamųjų orkestrui. Su orkestru taip pat pasirodys vokalistės Martyna Kučytė ir Salvija Tumalavičiūtė.

Kaip pasakytų „Oktavos“ orkestro nariai – laukiame nesulaukiame kiekvieno koncerto, kad klausytojams galėtume padovanoti tai, kas mus pačius ĮKVEPIA!


DIDŽIOJI RENESANSINĖ MENĖ

18.00–19.00 | XXXI senosios muzikos festivalio „Banchetto musicale“ koncertas:

Maris stella. Viduramžių giesmės Švč. Mergelei Marijai“

Registracija

Koncerte „Maris stella“ vokiečių duetas „Candens Lilium“ panyra į mistinį Švč. Mergelei Marijai skirtos Viduramžių muzikos pasaulį. Nuo senų laikų buvo kuriama daugybė muzikinių maldų Švč. Dievo Motinai, o dauguma pasaulietinių dainų virto pamaldžiomis giesmėmis, todėl muziką Švč. Mergelei Marijai sudaro įvairiausių stilių pavyzdžiai, aprėpiantys visą paletę nuo gedulingų raudų iki džiugių melodijų.

Lankytojai galės pasiklausyti sakralios IX a. muzikos iš Sankt Galeno rankraščių, mistinės regėtojos Hildegardos von Bingen antifonų, XIII a. giesmių iš Huelgaso kodekso ir „Llibre Vermell“ iš Montserato vienuolyno rankraščio Ispanijoje, Viduramžių poeto Heinricho von Meisseno, vadinamo Frauenlobu, vokiškų giesmių Švč. Mergelei Marijai, taip pat XV a. kompozitoriaus Josquino Desprez muzikos. Dainas ir giesmes papildys instrumentinės parafrazės ir improvizacijos, atliekamos Viduramžių skersine fleita ir arfa.

Sabine Lutzenberger ir Norbertas Rodenkirchenas yra Viduramžių muzikos atlikėjai, kuriuos sieja ilgametis darbas įvairiuose, visame pasaulyje koncertuojančiuose ansambliuose, tokiuose kaip „Per-sonat“ ar „Sequentia“. Daugiausia dėmesio jie skiria XIII a. vokiečių minezingerio ir poeto Frauenlobo repertuarui, taip pat muzikai, susijusiai su vokiečių mistikais.


DIDŽIOJI RENESANSINĖ MENĖ

20.00–21.00 | M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“ pristato koncertą „Vakaro rapsodija. Sugrįžimas“

Registracija

Pirmajam rudenio šalnos gūsiui beldžiant į duris, lyg švelniais spinduliais muzikos garsais nušviesime didingą Valdovų rūmų Didžiąją renesansinę menę. M. Rostropovičiaus fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ alumnai sugrįžta! Bus galima pasiklausyti nuo Baroko iki šių dienų kompozitorių sukurtų opusų fleitai, klarnetui, arfai ir fortepijonui.

Vieni šio vakaro atlikėjų – jauni, energingi, talentingi, tik studijas Lietuvoje pradėjęs klarnetininkas Rapolas Bartulis ir jau antrus metus pianisto meitriškumą Vokietijos mieste tobulinantis pianistas Simona Poška. Kitų atlikėjų gyvenimo ir studijų kelias jau buvo nuklydęs į Šveicariją, Rusiją, Olandiją, Vokietiją, Prancūziją, tačiau šiuo metu jie grįžę – gyvena ir kuria Lietuvoje. Tai arfininkė Joana Daunytė, fleitininkas Paulius Gefenas ir pianistė Simona Zajančauskaitė. Vakaro programoje – nuo Romantizmo karaliaus F. Chopino ir klavišus vulkaniškai uždegančio F. Liszto kūrybos iki šių dienų kompozitorių vengro B. Kovácso ir prancūzų kompozitoriaus H. Dutilleux opusų.

Paulius Gefenas
C. Debussy – Syrinx fleitai solo
G. P. Telemann – Fantazija fleitai solo

Simona Zajančauskaitė (fortepijonas)
F. Chopin – Baladė Nr. 4

Rapolas Bartulis (klarnetas)
B. Kovács – Hommage à Manuel de Falla

Joana Daunytė (arfa)
H. Renié – Legende

Paulius Gefenas (fleita)
H. Dutilleux – Sonatina fleitai ir fortepijonui (akompanuoja S. Zajančauskaitė)

Simonas Poška (fortepijonas)
F. Liszt – Vengriškoji rapsodija Nr. 2


VALDOVŲ RŪMŲ DIDYSIS KIEMAS

21.00–22.00 | Solo teatras. Spektaklis „Antigonė“

Registracija

Spektaklis „Antigonė“ (scenarijaus aut., režisierė ir atlikėja Birutė Mar) sukurtas Sofoklio tragedijos motyvais. Jis aplankė daugiau nei dvidešimt tarptautinių teatro festivalių, šiuose pelnė ne vieną apdovanojimų. Spektaklis ypač aktualus šiandien – Sofoklio tragedija „Antigonė“ pasakoja apie valdžios ir žmogaus konfliktą: kaip valdžios kuriami įstatymai gali nesutapti su „dievų įsakymais“, kurių privalo laikytis žmogus. Siužetas: keturiolikmetė Tebų karaliaus palikuonė Antigonė išdrįsta pasipriešinti naujojo karaliaus Kreonto įsakymui ir palaidoti pilietiniame kare žuvusį savo brolį Polineiką, kurį Kreontas paskelbia tėvynės išdaviku. Kultūros nakties programos spektaklį norime skirti kovotojams už laisvę bei teisę laisvai mąstyti kaimyninėje Baltojoje Rusioje ir taip palaikyti jų laisvės siekį. Renginio pradžioje bus kalbama šia tema, cituojami Sofoklio kadaise parašyti karaliaus Kreonto monologų tekstai, kurie skamba taip, tarsi būtų parašyti šiandien ir kartojami XXI a. diktatorių lūpomis. Šis spektaklis – tai ir akstinas žiūrovams susimąstyti, kaip valdžios troškimas bei baimė ją prarasti gali nejučia pavirsti diktatūra ir žmones be skrupulų naikinančiu režimu. Spektaklis vizualus ir itin paveikus šiais laikais (tai rodo patirtis tarptautiniuose teatro festivaliuose bei šio spektaklio gyvavimo istorija), pasižymi aukštu atlikėjos profesionalumu – aktorė Birutė Mar atlieka šešių spektaklio herojų vaidmenis. Už šį spektaklį ji yra pelniusi geriausios aktorės apdovanojimą tarptautiniuose festivaliuose.

Plačiau apie spektaklį ČIA


VALDOVŲ RŪMŲ DIDYSIS KIEMAS

22.00–23.00 | „Subtilu-Z“ specialus projektas „4 & more“

Registracija

Naujas grupės „Subtilu-Z“ projektas, specialiai Kultūros nakčiai praplėstas papildomais instrumentais, naujais garsais ir nauja energetika. Šiuolaikiškiau, ekspresyviau ir įvairiau!

„Kultūros naktis Valdovų rūmuose mums visuomet yra didžiulė šventė ir džiaugsmas! Labai kviečiame išgirsti mūsų naujienas ir mėgautis ypatinga aplinka“, – sako grupės nariai.

„Subtilu-Z“: Laurynas Vaitkus (tenorinė birbynė), Tautvydas Jurkša (akordeonas, keytar), Žygimantas Baltrūnas (akordeonas, klavišai), Vytautas Švažas (perkusija).

Papildomi muzikantai: Povilas Jurkša (trombonas), Linas Rupšlaukis (trimitas), Augustinas Genutis (bosas), Viktoras Krasauskas (perkusija).


VALDOVŲ RŪMŲ DIDYSIS KIEMAS

23.00–00.00 | BJELLE koncertas

Registracija

Kompozitorė, atlikėja Bjelle pristato savo kūrybą pasitelkdama interaktyvius muzikos instrumentus! Savitumo ieškanti atlikėja siūlo jautrią solo programą. Klausytojai galės įvertinti akustinį skambesį ir daugiau susipažinti su Bjell. Kompozitorė jau kelerius metus domisi naujomis technologijomis ir žingsnis po žingsnio integruoja jas į savo dainas. Būtent Valdovų rūmuose pirmą kartą viešai galėsite išgirsti interaktyvius Bjelle muzikos atlikimo sprendimus.

Publikuota: 2021-09-14 16:41 Atnaujinta: 2021-09-15 09:43
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika