Koncertas „Gyvenimas ir mirtis“

Renginio data: 2020m.Rugsėjo0923 d.19:00 - 20:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2020-09-23
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Kompozicijos violai nuo Tobiaso Hume’o iki Philippe’o Hersant’o

Nima Ben David – viola da gamba (Prancūzija)

Programoje, kuri pranoksta visą solinės violos repertuarą, visame pasaulyje pripažinta violos da gamba virtuozė Nima Ben David pasakoja savo instrumento istoriją. Per instrumento balsą, kurį ji vadina meditacijos, apmąstymų ir savistabos balsu, Nimos kelionė veda ją nuo pirmojo kompozitoriaus, publikavusio muziką solo violai, kapitono Tobiaso Humeʼo (ryškios, pilnos kontrastų asmenybės) iki Carlo Friedricho Abelio kūrybos. Tuomet ji įžengia į postromantinį ir šiuolaikinį muzikos repertuarą, net ir į klavesino muziką. Drąsi ir subtili Nimos Ben David programa išplečia violos da gamba ribas, tapydama melancholišką, sklidiną šviesos ir šešėlių atspalvių, paveikslą.

Nuo Tobiasas Humeʼo „Kareivio mirties“ iki Georgeso Gurdjieffo „Maldos už gailestingumą“ ši programa yra tarsi gyvenimo apmąstymas, žvelgiant nuo jo pabaigos atgal.


Festivalį rengia viešoji koncertinė įstaiga „Banchetto musicale“ ir Všį „Vilniaus festivaliai“
Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė


Visi festivalio koncertai nemokami, bet būtina išankstinė registracija.

Organizatoriai prašo Į koncertus nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų. Juos su visa šeima kviečiame registruotis į koncertą vaikams ir visai šeimai, kuris vyks rugsėjo 20 d. 17 val. Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje, Savičiaus g. 15, Vilniuje.

Maloniai primename, kad pagal galiojančius Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimus renginyje privaloma dėvėti kaukes (arba veido skydelius), taip pat laikytis mažiausiai 1 m atstumo nuo kitų lankytojų.

Daugiau informacijos:
www.bmfestival.lt
www.facebook.com/bmfestival.lt

Publikuota: 2020-09-03 11:24
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika