I tarptautinio Žygimanto Liauksmino klavesinininkų konkurso koncertai

Renginio data: 2020m.Rugsėjo0918 d.19:00 - 21:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2020-09-18
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Abu koncertus bus galima stebėti internetu festivalio „Banchetto musicale“ Facebook puslapyje ir kanale YouTube 


I tarptautinio Žygimanto Liauksmino klavesinininkų konkurso laureatų koncertas

Pirmasis Baltijos šalyse vyksiantis tarptautinis konkursas bus skirtas žymiam Lietuvos mokslininkui, muzikos teoretikui, pirmojo muzikos vadovėlio Lietuvoje autoriui, filosofui, Vilniaus universiteto profesoriui Žygimantui Liauksminui (1596/97–1670). Konkursu pažymimos ir 350-osios Liauksmino mirties metinės (1670 m. rugsėjo 11 d.).

Šio konkurso tikslas – supažindinti konkurso dalyvius ir klausytojus su kukliu, bet labai reikšmingu mūsų šalies muzikiniu paveldu.

Dėl kelionių apribojimų, atsiradusių dėl krizės COVID-19, konkursas vyks vien internetu. Šį koncertą iš vaizdo įrašų žiūrovai galės stebėti ekrane Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje.


Chiara e lucente stella

XVI–XVII a. Abiejų Tautų Respublikos klavyrinė muzika

Alina Rotaru – klavesinas (Vokietija / Lietuva)

Pirmoji XVII a. pusė Abiejų Tautų Respublikos buvo kultūros klestėjimo metas – ir valstybės muzikinė scena buvo aktyvi tiek atlikimo, tiek švietimo prasme. 1579 m. Įkurtas Vilniaus universitetas turėjo savo instrumentus, muzikos kūrinių biblioteką, taip pat vokalinę-instrumentinę kapelą. Vyko gyvi kultūriniai mainai su kaimynais, muzikantai atvykdavo dirbti į Lenkiją ir Lietuvą ir dar iš toliau. Dėl steigiamų naujų jėzuitų kolegijų plėtros sakralinė muzika skambėjo plačių sandraugos žemių bažnyčiose.

Pastaraisiais metais klavesinininkė Alina Rotaru dėmesį skyrė trims Vilniaus bibliotekose saugomiems klavyrinės muzikos šaltiniams: Kražių rankraščiui, Sapiegų albumui ir Braunsbergo (Olivos) vargonų tabulatūrai. Šia programa siekiama pažvelgti į plačią muzikinę visatą, supančią jėzuitų baroką, ir nušviesti vertingą, bet kol kas per mažai pažįstamą repertuarą.


Festivalį rengia viešoji koncertinė įstaiga „Banchetto musicale“ ir Všį „Vilniaus festivaliai“
Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė


Visi festivalio koncertai nemokami, bet būtina išankstinė registracija.

Organizatoriai prašo Į koncertus nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų. Juos su visa šeima kviečiame registruotis į koncertą vaikams ir visai šeimai, kuris vyks rugsėjo 20 d. 17 val. Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje, Savičiaus g. 15, Vilniuje.

Maloniai primename, kad pagal galiojančius Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimus renginyje privaloma dėvėti kaukes (arba veido skydelius), taip pat laikytis mažiausiai 1 m atstumo nuo kitų lankytojų.

Daugiau informacijos:
www.bmfestival.lt
www.facebook.com/bmfestival.lt

Publikuota: 2020-09-03 11:24 Atnaujinta: 2020-09-16 11:52
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika