Tarptautinė konferencija „Neužgijusios praeities žaizdos: pasekmės ir įveikos būdai“

Renginio data: 2020 m.Kovo0305 d.14:00 - 2020 m.Kovo0306 d.12:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renginių salė
Aktualu iki 2020-03-06
Renginio tipas:
Visi renginiai
Renginio tipo nr.:
1

Per kelis dešimtmečius pradėta sėkmingai taikyti daug psichoterapijos priemonių, padedančių sumažinti traumų sukeltus padarinius. Todėl specialistai jas pasitelkė ir siekdami gydyti potrauminius sutrikimus. Vyriausybės taip pat pasirinko šiuos instrumentus tokių nukentėjusiųjų grupių kaip karo veteranai ir pabėgėliai poreikiams tenkinti.

Tačiau ar moksliniai psichoterapijos laimėjimai gali padėti didesniems subjektams, tokiems kaip tauta, įveikti savo kolektyvines traumas, kurias sukelia karas, etninis ir religinis smurtas, genocidas, žudynės arba politinė priespauda? Ar įmanoma su visuomene elgtis kaip su pacientu? Kokios yra ilgalaikės kolektyvinės traumos, į kurią nekreipė dėmesio jau kelios kartos, pasekmės?

Bandant atsakyti į šiuos klausimus, tarptautinės konferencijos metu bus stengiamasi pasitelkti psichoterapiją ir diplomatiją – kartu nagrinėjant kolektyvines traumas tarp skirtingų ​​tautų, sėkmių ir nesėkmių atvejus siekiant sumažinti traumų sukeltus padarinius ir gydant potrauminius sutrikimus – šie atvejai bus vertinami iš psichoterapijos specialistų perspektyvos. Bus mėginama atsakyti į klausimą, kaip šiais atvejais gali padėti diplomatija. Tikime, kad po konferencijos parengtos politinės rekomendacijos pagelbėtų vyriausybėms ir tarptautinėms organizacijoms siekiant taikiai išspręsti problemas, padėti susitaikyti ir greičiau gydyti istorines žaizdas.

Konferencija suburs unikalų pripažintų ekspertų būrį iš Europos, Azijos ir Amerikos, tarp jų – 2015 m. Nobelio literatūros premijos laureatė Svetlana Aleksijevič (Baltarusija), keturis kartus Nobelio taikos premijai nominuotas profesorius Vamikas Volkanas (JAV), romanistas, nepriklausomas mąstytojas, tarptautinių bestselerių bei publikacijų autorius Andrėjus Kurkovas (Ukraina), buvęs Indijos jaunesnysis užsienio reikalų ministras Mobasharas Jawedas Akbaras, ESBO vyriausiasis tautinių mažumų komisaras ambasadorius Lamberto Zannieris ir daugelį kitų.

Užsienio reikalų ministerija, bendradarbiaudama su Andrejaus Sacharovo tyrimų centru, Vilniaus universiteto Psichologijos institutu ir kitais partneriais, maloniai kviečia į tarptautinę konferenciją.

Būtina išankstinė registracija.

Publikuota: 2020-02-28 16:27
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika