Šv. Kazimiero dienos Valdovų rūmuose ir Vilniaus katedroje!

Renginio data: 2020 m.Kovo0304 d. - 2020 m.Kovo0307 d.00:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2020-03-07
Renginio tipas:
Edukacinis renginys
Renginio tipo nr.:
4

1604 m. gegužės 10 d. iškilmingą eiseną su popiežiaus pašventinta šv. Kazimiero vėliava, skelbiančia, kad karalaitis Kazimieras (1458–1484) iškeltas į šventųjų garbę, pasitiko angelais apsirengę miestiečiai su rožėmis ir lelijomis rankose. Nuo pirmosios dangiškajam Lietuvos globėjui skirtos iškilmingos procesijos ypatingą pagarbą šv. Kazimierui išsaugojome ir vėlesniais laikais.


EDUKACIJA:

Šv. Kazimiero karūna

Kviečiame šeimas su vaikais ir visus besidominčiuosius į edukacinį užsiėmimą apie karalaitį, paskelbtą šventuoju. Vaikščiodami po Valdovų rūmus sužinosime, kokioje šeimoje šv.Kazimieras augo, kaip buvo auklėjamas, ką mėgo, kuo domėjosi, kiek turėjo brolių ir seserų, kaip susiklostė jų gyvenimas. Išklausę pasakojimą Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijos erdvėje, eisime į dirbtuvėles, ten ant maišelių piešime, spalvinsime ir puošime šv.Kazimiero karūną.

Kovo 4 d., trečiadienis – registruotis į užsiėmimą 16.30 val. čia.

Kovo 5 d., ketvirtadienis – registruotis į užsiėmimą 18.30 val. čia.

Kovo 6 d., penktadienis – registruotis į užsiėmimą 16.30 val. čia.

Dalyvių laukiame Valdovų rūmų muziejaus Lankytojų vestibiulyje.

Edukacinio užsiėmimo trukmė – 1 val. 30 min.

Edukacinių užsiėmimų kainos (kitų mokesčių nėra)
Mokiniams, studentams, senjorams – 1,00 Eur
5–7 metų vaikams – 0,50 Eur
Suaugusiesiems – 3,00 Eur

Šeimos bilietai
Mažos šeimos (1 suaugusysis + 1–3 vaikai) – 3,50 Eur
Didelės šeimos (2 suaugusieji + 1–3 vaikai) – 6,50 Eur
Vaikams iki 5 metų, vaikų ir vaikų globos namų auklėtiniams, neįgaliesiems – NEMOKAMAI

Daugiau informacijos tel. (8 5)261 7445 arba el. paštu edukacija@valdovurumai.lt.


RENGINYS:

Restart

Kovo 7 d., šeštadienis, 12.30–17.30 val.
Valdovų rūmų Renginių salė

Kovo 7 d. Vilniuje vyks jau 7-oji akademinės bendruomenės šventė „Restart“! Kviečiame šeštadienio popietę praleisti pačioje Vilniaus širdyje – Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose bei Vilniaus arkikatedroje bazilikoje!

Kviesime pasvarstyti apie valdžią, įtaką ir... šventumą. Ar šie dalykai dera tarpusavyje, ar šiandien dirbant politikoje ir versle įmanoma laikytis tvirtos pozicijos?

Akademikai profesoriai, politikai ir dvasininkai ketina su mumis pasidalyti savo svarstymais. Be to, turėsime galimybę pasiklausyti kadaise Valdovų rūmuose skambėjusių renesansinės ir barokinės muzikos kūrinių.

Už karalaitį Kazimierą Vilniaus katedroje vyskupas Darius Trijonis aukos šv. Mišias.

Galiausiai kviesime prisidėti prie jaunimo akcijos „Šviesa naktyje“.

Programą atskleisime jau netrukus, o dabar kviečiame negaišti laiko ir registruotis.
Registruotis į renginį čia.

Organizatorius: Vilniaus akademinės sielovados centras
Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/211353650259720/


KONCERTAS:

Kamerinis choras „Aidija“
Meno vadovas ir dirigentas Romualdas Gražinis
Šeštasis tarptautinis Marco Scacchi senosios muzikos festivalis Vilniuje

Kovo 7 d., šeštadienis, 18.00–19.15 val.
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė

Programoje – Antonio Scandello, Jacques’o Arcadelto, Orlando di Lasso, Baldassare Donato, Thoinot Arbeau, Pierre’o Certono, Pierre’o Passereau, Claude’o Le Jeune’o, Clément’o Janequin’o, Johno Dowlando, Johno Benneto, Thomo Morley, Henriko VIII, Claudio Monteverdi, Carlo Gesualdo, nežinomų kompozitorių kūriniai

Kamerinis choras „Aidija“ įkurtas 1989 m. M. K. Čiurlionio menų mokykloje Romualdo Gražinio iniciatyva. Savitu skambesiu ir kūrinių interpretavimo bruožais išsiskiriantis jaunatviškas, nuoširdžiai klausytojų pamėgtas kolektyvas nuolat rengia ir atlieka naujas lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinių programas. Kasmet per trisdešimt koncertų surengiančio choro repertuarą sudaro muzika nuo grigališkojo choralo iki XXI a. kompozicijų: įvairių stilių chorinės miniatiūros, stambūs vokaliniai veikalai, kūriniai chorui a cappella, chorui su instrumentais.

Choras glaudžiai bendradarbiauja su Bažnytinio paveldo muziejumi. 2011–2018 m. čia surengta apie dvidešimt koncertų, dauguma jų – edukacinio-muzikinio pobūdžio programos, apimančios paskaitas apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų gimines ir koncertus, pristatančius bažnytinę muziką. Nuo 2014 m. vykdomas paskaitų-koncertų projektas „Musica sacra: XIV–XXI a. bažnytinės muzikos šedevrai“, kuriame supažindinama su grigališkuoju choralu ir ankstyvąja polifonija, Renesanso, Baroko kūrėjais, Klasicizmo ir Romantizmo epochų, taip pat šiuolaikine lietuvių bei užsienio šalių kompozitorių sakraline muzika.

Kamerinio choro „Aidija“ vadovas Romualdas Gražinis (g. 1962 m.) choro dirigavimo mokėsi Vilniaus M. K. Čiurlionio vidurinėje meno mokykloje, Lietuvos valstybinėje konservatorijoje, studijavo grigališkąjį choralą Paryžiaus konservatorijoje, o dirigavimą – Bulonės konservatorijoje (prof. P. Calmeleto klasė). 1994 m. tobulinosi Kopenhagos karališkosios muzikos akademijos dirigentų meistriškumo kursuose, kuriems vadovavo senosios chorinės muzikos specialistas iš Didžiosios Britanijos P. Philipsas. R. Gražinis nuo 1983 m. dirba Vilniaus M. K. Čiurlionio menų mokykloje choro dirigavimo dėstytoju ir chormeisteriu. 2013 m. tapo Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatu.

Renginys nemokamas, bet būtina registruotis iš anksto.
Registruotis į koncertą čia.
Visa festivalio koncertų programa: https://www.valdovurumai.lt/lankytojams/renginiai/ciklai/VI-marco-scacchi-festivalis-vilniuje

Publikuota: 2020-02-26 08:12 Atnaujinta: 2020-02-26 11:59
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika