ATŠAUKTAS! Thomo Manno festivalio koncertas Valdovų rūmuose

Renginio data: 2020m.Kovo0331 d.18:00 - 19:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2020-03-31
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Apgailestaujame, kad dėl koronaviruso (COVID-19) prevencijos šalyje, šis koncertas atšaukiamas. Apie naują renginio datą informuosime artimiausiu metu.Mažasis orkestras

Kauno kvartetas:
Karolina Beinarytė-Palekauskienė (I smuikas)
Aistė Mikutytė (II smuikas)
Eglė Lapinskė (altas)
Saulius Bartulis (violončelė)

Donatas Butkevičius (kontrabosas),
Andrius Žiūra (klarnetas),
Andrius Dirmauskas (valtornė),
Andrius Puplauskis (fagotas)

Koncertą veda muzikologė Vytautė Markeliūnienė

Programoje – Franzo Schuberto Oktetas F-dur, D. 803

Ko gero, šį koncertą geriausiai apibūdintų tokie reikšminiai žodžiai: Franzas Schubertas, kameriniai ansambliai, Vienos muzikinės tradicijos ir... XXIV tarptautinis Thomo Manno festivalis Nidoje.

Koncerto metu girdėsime valandos trukmės kūrinį – F. Schuberto šešių dalių Oktetą, 1824 m. sukurtą aštuonių muzikų ansambliui – dviem smuikams, altui, violončelei, kontrabosui, klarnetui, valtornai ir fagotui. 1824 m. kovo 31 d. laiške vienam savo bičiuliui F. Schubertas rašė: „Naujų dainų mažai tesukūriau. Užtat ranką lavinau rašydamas instrumentinius kūrinius – tai du styginių kvartetai ir oktetas (...). Taip tikiuosi pasirengti didelės simfonijos komponavimui.“ Šie žodžiai liudija, kad kompozitorius minėtą Oktetą rašė tarytum eskizą, rengdamasis vienam svarbiausių savo kūrybos puslapių – Didžiajai simfonijai C-dur.

F. Schubertas gimė, augo ir savo žemiškąją kelionę baigė Vienoje. Šio miesto muzikinė tradicija rutuliojosi ne tik didelėse salėse, bet ir muziką itin vertinusių Vienos gyventojų salonuose. Todėl galėjo plėtotis įvairūs kameriniai žanrai – trio, kvartetai, kvintetai ir kiti. F. Schubertas buvo tarytum pavergtas šios dvasios ir kūrė daug kamerinės muzikos kūrinių, kurių premjeros lydėdavo jo ir bičiulių menininkų vakarėlius. Jis pagarsėjo kaip dainų autorius, dainiškuoju pradu praturtino ir savo instrumentinę muziką, tai liudija ir kompozitoriaus Oktetas.

Šiame koncerte pristatysime XXIV Tarptautinį Thomo Manno festivalį, įvyksiantį 2020 m. liepos mėnesį Nidoje. Muzikinės festivalio programos pagrindas – kamerinė muzika, retai skambantys kamerinių žanrų kūriniai. Šįvakar F. Schuberto Oktetą atliks specialiai XXIII, praėjusių metų Thomo Manno festivaliui susibūręs mažasis Lietuvos muzikų orkestras – tai Kauno styginių kvarteto nariai, prie kurių jungiasi kontrabosininkas ir trys Kristupo pučiamųjų kvinteto atlikėjai (be kita ko, grojantys Nacionaliniame simfoniniame bei Valstybiniame simfoniniame orkestruose). Tokiu būdu prisiminsime praeitą festivalį, sykiu kviesdami į būsimąjį.

Oktetą atliks Kauno kvartetas – Karolina Beinarytė-Palekauskienė (I smuikas), Aistė Mikutytė (II smuikas), Eglė Lapinskė (altas), Saulius Bartulis (violončelė), taip pat Donatas Butkevičius (kontrabosas), Andrius Žiūra (klarnetas), Andrius Dirmauskas (valtornė), Andrius Puplauskis (fagotas).


 

Publikuota: 2020-03-02 11:04 Atnaujinta: 2020-03-25 10:27
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika