Koncertas „Salve Musa, Vivat Musica“

Renginio data: 2019m.Gruodžio1230 d.19:00 - 21:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2019-12-30
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

MŪZA RUBACKYTĖ (fortepijonas, Lietuva, Prancūzija, Šveicarija)
DMITRI MAKHTIN (smuikas, Rusija, Olandija)

„Salve Musa, Vivat Musica“ pristato ir jauną talentą – pianistę Elžbietą Liepą Dvarionaitę


Programa
Johannes Brahms, Sonata Nr. 3 f-moll, op. 5
Aleksandras Skriabinas, Sonata-fantazija Nr. 2 gis-moll, op. 19
Antonín Dvořák, „Slavų šokis“ Nr. 2 e-moll, op. 72
Piotras Čaikovskis, „Souvenir d’un lieu cher“ („Brangios vietos prisiminimas“), op. 42: Meditacija, Scherzo, Melodija.
Valsas–Scherzo C-dur, op. 34.


Šiuo metu Vilniuje, Paryžiuje ir Ženevoje gyvenančios lietuvių pianistės Mūzos Rubackytės karjera prasidėjo septynerių metų, kai ji debiutavo Nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje, skambindama Josepho Haydno Koncertą D-dur, diriguojant maestro Sauliui Sondeckiui.

Šiandien pianistė aktyviai koncertuoja visuose žemynuose. Atlikėjos repertuarą sudaro daugiau kaip 40 koncertinių programų ir 40 koncertų su orkestru, diskografiją – maždaug 30 kompaktinių plokštelių.

Būdama įvairiapusė kultūros veikėja, M. Rubackytė atlieka svarbų vaidmenį formuojant Lietuvos įvaizdį tiek Prancūzijoje, tiek ir visame pasaulyje. Pianistė apdovanota Garbės medaliu „Už nuopelnus Lietuvos kultūrai“, Prezidentas Algirdas Brazauskas jai įteikė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordiną, Prezidentas Valdas Adamkus suteikė Lietuvos tapatybės prizą „Lietuvos Mūza“, 2006 m. M. Rubackytė apdovanota Lietuvos Vyriausybės premija, jai paskirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija, o 2018 m. už nuopelnus Lietuvai Prezidentė Dalia Grybauskaitė jai įteikė Komandoro didįjį kryžių. 2012 m. už Ferenco Liszto paveldo sklaidą pasaulyje Vengrijos kultūros ministerija pianistę apdovanojo premija „Pro Cultura Hungarica“.

M. Rubackytė yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė, kviečiama į svarbių tarptautinių konkursų žiuri – Pretorijos, Klivlando, Utrechto, Parmos, taip pat F. Liszto Veimare, B. Bartoko Budapešte ir kt. Ji dėsto pasaulio universitetuose ir konservatorijose, vadovauja tarptautiniams meistriškumo kursams. Profesorė M. Rubackytė aktyviai globoja gabius Lietuvos pianistus – privačiai dėsto Mstislavo Rostropovičiaus fondo stipendininkams, rengia jiems meistriškumo kursus.

M. Rubackytė yra tarptautinio Vilniaus fortepijono muzikos festivalio įkūrėja ir meno vadovė. Pirmąjį festivalį kartu su Lietuvos nacionaline filharmonija ji suorganizavo 2009 m., Lietuvos tūkstantmečio ir Vilniaus paskelbimo Europos kultūros sostine proga, o 2017-aisiais už surengtus penkis festivalius, taip pat už nuopelnus kultūrai ir menui M. Rubackytė pelnė Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo apdovanojimą.

Koncerto scenos partneris – profesionalių smuikininkų šeimoje Sankt Peterburge (Rusija) gimęs atlikėjas, kuris smuiką į rankas paėmė būdamas vos ketverių, Dmitrijus Makhtinas. 1990 m. jis laimėjo Jaunųjų muzikų fondo stipendiją ir atliko pirmuosius rečitalius JAV, vėliau studijas tęsė pas profesorius Philippe’ą Hirschhorną ir Hermanną Krebbersą. Yra laimėjęs tarptautiniuose „Kloster Schontal“, „Premio Paganini“, Louiso Spohro, Tiboro Vargos, Jeano Sibelijaus, Monrealio ir Pretorijos smuikininkų konkursuose. Kaip solistas koncertavo su Rusijos valstybiniu simfoniniu, Klivlando (JAV), Prancūzijos radijo, Sankt Peterburgo filharmonijos ir simfoniniu, Sidnėjaus radijo ir televizijos (Australija), Monte Karlo filharmonijos (Monakas), Monpelje nacionaliniu (Prancūzija), Amsterdamo „New Sinfonietta“ (Nyderlandai), Ženevos kameriniu (Šveicarija), Prahos filharmonijos (Čekija), Švedijos radijo simfoniniu ir Liuksemburgo „Solistes Européens“ orkestrais. D. Makhtino scenos partneriai – Borisas Berezovskis, Aleksandras Kniazevas, Aleksandras Palėjus, Brigitte Engerer (1952–2012), Renaud Capuçonas, Ysaÿe kvartetas ir kiti.

Šio vakaro programoje greta muzikos meistrų pasirodys ir jaunas talentas – 2019 m. kovą vykusio antrojo „Lisztofonijos“ konkurso laureatė, M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo alumnė, šiuo metu studijuojanti Vienos muzikos ir vaizduojamojo meno universitete, Elžbieta Liepa Dvarionaitė.


Bilietai parduoti

Bilietų kainos: 12, 18, 24, 28 Eur

Bilietus galima įsigyti Valdovų rūmų kasose, „Bilietai LT“ kasose ir internetu www.bilietai.lt (taikomi aptarnavimo mokesčiai).

Mokiniams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems taikomos nuolaidos. Bilietų su nuolaida skaičius ribotas!


Koncertas su pertrauka. Vėluojantys klausytojai bus įleidžiami tik pertraukos metu.

Į koncertus prašom nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų. Juos su visa šeima kviečiame į edukacinius užsiėmimus Valdovų rūmuose.

Publikuota: 2019-11-15 17:36 Atnaujinta: 2019-12-12 11:50
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika