Koncertas „Bernelis gime Bethlehem“

Renginio data: 2019m.Gruodžio1229 d.19:00 - 21:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2019-12-29
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

„Bernelis gime Bethlehem“
Advento ir Kalėdų giesmės XVI–XVII a. Prūsijoje ir Mažojoje Lietuvoje

Kamerinio choro „Brevis“ solistai:

Ieva Gaidamavičiūtė-Barkauskė, Edita Bagdonaitė-Venislovienė, Povilas Vanžodis, Gintautas Venislovas, Nerijus Masevičius

Senosios muzikos ansamblis „Morgaine“:

Alina Rotaru – klavesinas, vargonai (Vokietija, Lietuva), Darius Stabinskas – viola da gamba, Mirjam-Luise Münzel – išilginės fleitos (Vokietija), Fernando Olivas – teorba (Meksika, Vokietija)

Gailestingumo šventovės ansamblis:

Gabija Adamonytė, Milda Adamonytė, Justė Andrikonytė, Povilas Vanžodis, Laurynas Adamonis, Tautvydas Mažeika

Albrechtas Brandenburgietis (Albrecht von Brandenburg-Ansbach), paskutinysis Vokiečių ordino didysis magistras 1525 m. Krokuvos sutartimi Mažosios Lietuvos žemes, kurios tuo metu buvo Vokiečių ordino valstybė, reorganizavo į pasaulietinę Prūsijos kunigaikštystę. Taip Europoje atsirado pirmoji progresyvi, atvira pokyčiams, protestantiška valstybė, kurioje buvo sudarytos palankios sąlygos puoselėti lietuvių kalbą. Kunigaikščio Albrechto pavedimu Tilžėje, Karaliaučiuje, o vėliau ir kituose miestuose buvo įvestos lietuviškos pamaldos. 1544 m. įkurtas Karaliaučiaus universitetas (Albertina), vienas svarbiausių protestantizmo židinių Europos rytuose, kartu ir lietuvių raštijos darbuotojų rengimo centras. Tarp 1566 ir 1666 m. Mažojoje Lietuvoje buvo išleisti svarbiausi lietuviški giesmynai, kurių struktūra ir ypatumai buvo glaudžiai susiję su liuteroniškos muzikos raida Vokietijoje. Iš šių minėtų giesmynų atrinktos advento ir Kalėdų laikotarpiui skirtos giesmės tapo šios programos pagrindu, senieji lietuviški tekstai buvo pritaikyti garsių vokiečių kompozitorių partitūroms, suteikiant naują semantinį atspalvį. Programoje skambės Prūsijos kunigaikštystėje dirbusių ir su Karališkąja Prūsija susijusių kompozitorių polifoninė muzika. Šalia jų bus atliktos ir žodinės tradicijos būdu perduodamos advento ir Kalėdų giesmių, skambėjusių Mažojoje Lietuvoje, aranžuotės.


Bilietų kainos: 5, 9, 12, 15 Eur

Bilietus galima įsigyti Valdovų rūmų kasose, „Bilietai LT“ kasose ir internetu www.bilietai.lt (taikomi aptarnavimo mokesčiai).

Mokiniams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems taikomos nuolaidos. Bilietų su nuolaida skaičius ribotas!


Koncertas su pertrauka. Vėluojantys klausytojai bus įleidžiami tik pertraukos metu.

Į koncertą prašom nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų. Juos su visa šeima kviečiame į edukacinius užsiėmimus Valdovų rūmuose.

Renginį remia Lietuvos kultūros taryba

Publikuota: 2019-11-15 17:36 Atnaujinta: 2019-11-26 10:32
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika