GIDONAS KREMERIS IR KREMERATA BALTICA

Renginio data: 2019m.Liepos0722 d.20:30 - 22:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didysis kiemas
Aktualu iki 2019-07-22
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Liepos 22 d. festivalio scenoje neeilinis rafinuotos muzikos vakaras, kurio metu scenoje pasirodys pasaulinio garso kamerinis orkestras „Kremerata Baltica“ kartu su legendiniu smuikininku ir meno vadovu, maestro Gidonu Kremeriu. Valdovų rūmų kieme klasikinės muzikos gurmanų lauks elitinis tarptautinio pripažinimo pelniusių muzikantų koncertas.  

Ypatingomis progomis Lietuvoje koncertuojantis ansamblis kartu su Gidonu Kremeriu praturtins festivalio „Midsummer Vilnius“ renginių programą originaliais klasikinės muzikos opusais. G. Kremerio repertuaras yra neįprastai platus ir įvairus, apimantis daugelį klasikinių ir romantiško periodo kūrinių, kuriems maestro suteikia šviežumo ir modernumo. Muzikantas ypatingą dėmesį skiria ir naujų talentingų kompozitorių bei nepelnytai pamirštų autorių kūrybai.

Gidonas Kremeris – vienas garsiausių pasaulio smuikininkų, kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“ įkūrėjas ir meno vadovas. 1997 m. G. Kremerio įkurtas kamerinis orkestras yra laikomas bene ryškiausiu Europos tarptautiniu orkestru, įvertintu Grammy apdovanojimų ceremonijose.

Gidono Kremerio ir Kremerata Baltica atliekamas A. Piazzollos kūrinys „Fuga y Misterio“: https://youtu.be/750ci3qFrXY

Dvidešimtmetį gyvuojantis ir daugiau nei dvidešimt kompaktinių plokštelių įrašęs orkestras, apjungia išskirtines menines asmenybes, talentingus jaunus muzikantus iš Latvijos, Lietuvos ir Estijos, skatindamas juos burtis, tuo pačiu puoselėti ir įkvėpti Baltijos šalių muzikinį bei kultūrinį gyvenimą. „Kremerata Baltica“ tapo puikia Baltijos kultūros ambasadore – šiandien šį orkestrą, išsiskiriantį subtiliu skambesiu, gyvybingumu ir originalumu, žino visas pasaulis. Per pastaruosius du dešimtmečius G. Kremeris ir jo įkurtas ansamblis intensyviai koncertavo, pasirodė garsiausiuose pasaulio festivaliuose ir koncertų salėse bei praturtino muzikos lobyną.

G. Kremeris įgrojo per šimtą kompaktinių diskų ir pelnė gausybę muzikos apdovanojimų, o galiausiai 2016 m. jis tapo pirmuoju pasaulio smuikininku, įvertintu vienu didžiausių meno apdovanojimų – Japonijos meno asociacijos „Premium Imperiale“.

Maestro indėlį į klasikinės muzikos istoriją ir jo darbų svarbą liudija daugybė tarptautinių prizų, tokių kaip „Triumfo“ premija (2000), UNESCO muzikos prizas (2001), Arturo Rubinsteino prizas (2011) ir kiti. 2000 m. G. Kremerį už nuopelnus Lietuvos kultūrai prezidentas Valdas Adamkus apdovanojo Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu.

Festivalis „Midsummer Vilnius“ vyks šių metų liepos 15-26 d.

Festivalio „Midsummer Vilnius“ 2018 m. video: https://youtu.be/1IZQroe7-Fo

Daugiau informacijos apie festivalį „Midsummer Vilnius“ – „Facebook“ paskyroje ir internetiniame puslapyje www.midsummervilnius.com

Bilietai

Publikuota: 2019-05-08 15:57 Atnaujinta: 2019-05-08 16:38
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika