Šventinis koncertas „Salve Musa, Vivat Musica“

Renginio data: 2018m.Gruodžio1230 d.19:00 - 21:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2018-12-30
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

MŪZA RUBACKYTĖ (fortepijonas)

Styginių kvartetas METTIS:
Kostas Tumosa (smuikas), Bernardas Petrauskas (smuikas),
Karolis Rudokas (altas), Rokas Vaitkevičius (violončelė)

Dalyvauja Tomas Petrikis (altas)

Programoje – Josepho Haydno, Ludwigo van Beethoveno kūriniai.

Šiuo metu Vilniuje, Paryžiuje ir Ženevoje gyvenanti lietuvių pianistė MŪZA Rubackytė koncertuoja visuose žemynuose; jos gastrolių sąraše – garsios Argentinos, Urugvajaus, Kolumbijos, Peru, Čilės, Meksikos, Japonijos salės, taip pat Marokas, Malaizija, Mozambikas, Bermuda, Martinika, Puerto Rikas. Ji kviečiama koncertuoti Paryžiaus operoje, jos rečitaliai rengiami svarbiausiose salėse, kaip antai Londono „Wigmore Hall“, Bonos „Beethoven-Haus“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Paryžiaus „Salle Gaveau“, Orsė muziejuje ir kt. 
Atlikėjos repertuarą sudaro daugiau kaip 40 koncertinių programų ir 40 koncertų su orkestru, diskografiją virš 25 kompaktinės plokštelių, būdama įvairiapusė kultūros veikėja, ji suvaidino svarbų vaidmenį Lietuvos įvaizdžio sklaidai Prancūzijoje.
M. Rubackytė apdovanota Garbės medaliu „Už nuopelnus Lietuvos kultūrai“, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, Lietuvos Vyriausybės premija. 2006 m. jai paskirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. Pianistė yra LMTA profesorė, kviečiama į svarbių tarptautinių konkursų žiuri, dėsto pasaulio universitetuose ir konservatorijose, vadovauja tarptautiniams meistriškumo kursams. M. Rubackytė yra tarptautinio Vilniaus fortepijono muzikos festivalio įkūrėja ir meno vadovė.
2009 m., Lietuvos tūkstantmečio ir Vilniaus – Europos kultūros sostinės proga, M. Rubackytė kartu su Lietuvos nacionaline filharmonija surengė pirmąjį Vilniaus fortepijono festivalį, o 2017 m. jau už penkių festivalių organizavimą, nuopelnus kultūrai ir menui ji pelnė Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo apdovanojimą. Tradiciškai pianistė gražiausioms metų šventėms grįžta į gimtinę ir savo gerbėjus kviečia į jaukų  kamerinės muzikos vakarą.

Šio vakaro scenos partneris – bene ryškiausias jaunosios kartos styginių kvartetas „Mettis“, įkurtas 2011 m. profesoriaus Augustino Vasiliausko styginių kvarteto klasėje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Nuo 2014 m. rugsėjo mėnesio ansamblis yra Europos kamerinės muzikos akademijos (ECMA) narys, dalyvavo meistriškumo kursuose visoje Europoje. Per savo kūrybinę karjerą kvartetas jau gali didžiuotis koncertavęs su tokiais pasaulinio lygio muzikantais kaip Miguelis da Silva (altas) ir „Quartetto di Cremona“. Taip pat jis pasirodė prestižinėse koncertų salėse, tokiose kaip „Wigmore Hall“ (Londonas, Anglija), „Auditorium“ (Bordo, Prancūzija), „Salle Pasteur“ (Monpeljė, Prancūzija).


Bilietų kainos
15, 21, 26, 30 Eur

Bilietus galima įsigyti Valdovų rūmų kasose, „Bilietai LT“ kasose ir internetu www.bilietai.lt (taikomi aptarnavimo mokesčiai).

Su kortele „Daily Card“ dviem bilietams taikoma 20 proc. nuolaida.
Mokiniams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems taikomos nuolaidos.
Bilietų su nuolaida skaičius ribotas!


Koncertas su pertrauka. Vėluojantys klausytojai bus įleidžiami tik pertraukos metu.

Į koncertus prašom nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų. Juos su visa šeima kviečiame į edukacinius užsiėmimus Valdovų rūmuose.

Publikuota: 2018-11-13 11:08 Atnaujinta: 2018-12-18 12:03
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika