Diskusija „Nepriklausomybės metų ženklai: (ne)pamirštas Vilnius“

Renginio data: 2018m.Birželio0615 d.17:00 - 18:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2018-06-15
Renginio tipas:
Diskusija
Renginio tipo nr.:
28

Diskusijoje gvildensime tarpukario Vilniaus temą, svarstysime, kaip miestas keitėsi šiuo laikotarpiu, kokie kultūriniai procesai jame buvo kuriami, o gal tęsiami, kaip kito architektūra ir urbanistika, kas keitė Vilniaus veidą ir kokias žymes iš to meto Vilniaus kultūros, architektūros, meno, literatūros gyvenimo ar istorijos atpažįstame iki šių dienų.

Vieša diskusija – programos „Lietuvos muziejų kelias 2018“ dalis. 2018 m. Lietuvos muziejų kelio tema – „Nepriklausomybės metų ženklai“ – šimtmečio jubiliejaus metais apmąsto Lietuvos Respublikos 1918–1940 m. svarbiausius laimėjimus mokslo, meno, kultūros, švietimo, pramonės raidos, diplomatijos ir kitose srityse.

Diskusijos dalyviai: 

Darius Pocevičius – poetas, eseistas, vertėjas, literatūros kritikas, kontrkultūros aktyvistas, kultūros istorijos tyrinėtojas, knygos „100 istorinių Vilniaus reliktų“ autorius

„Knyga gimė iš meilės miestui ir įsiūčio, kurį kelia skylėta ir baltų dėmių pilna Vilniaus istorija. Teko pačiam tapti istoriku ir po kruopelytę susirankioti informaciją iš įvairių archyvinių bylų, senų leidinių ir neseniai išleistų knygų. Tyrinėdamas pirminius šaltinius susidariau kur kas autentiškesnį senojo miesto vaizdą ir kitaip pažvelgiau į Vilniaus istoriją.“

Ši knyga kviečia atrasti gyvąją miesto istoriją, kurią pasakoja fundacinės lentelės, statinių likučiai, užrašai, monogramos, herbai, paminklai, dekoro elementai. Jų atskleista senojo Vilniaus istorija skiriasi nuo perdėm romantizuotos, mitologizuotos ir lituanizuotos versijos, dažnos istorinėse apybraižose ir turistinėse brošiūrose.

Per pastaruosius 100 metų valdžia Vilniuje keitėsi net 14 kartų. Kiekviena trynė ankstesniųjų paliktus ženklus ir kūrė savuosius. Daug senienų sunaikino urbanizacija ir laikas. Vis dėlto mieste išliko daugybė istorinių reliktų, menančių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos epochas, Rusijos imperijos ir tarpukario laikotarpius.

Albertas Kazlauskas – originalių ekskursijų po Vilnių gidas, nemokamų ekskursijų iniciatyvos „Gatvės gyvos“ pradininkas, 2016 m. vilniečių ir miesto svečių išrinktas svetingiausiu Vilniaus miesto gidu, knygos „Vilniaus gatvės gyvos. Gidas po miesto periferiją“ autorius

Knyga kviečia susipažinti su įdomiausiais faktais ir lankytinomis vietomis Naujininkuose, Lazdynuose, Žirmūnuose, Paneriuose bei kitose nuo miesto centro nutolusiose vietose. Šis leidinys pirmiausia skirtas vilniečiui ar miesto svečiui, kuris Lietuvos sostinę nori pažinti ne tik per Senamiesčio prizmę. 


Renginys nemokamas, tačiau prašom registruotis paspaudus šią nuorodą.

Lietuvos muziejų kelio programą rastie čia.

Publikuota: 2018-06-07 14:53
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika