„Šėtono puota“: mišrus Japonijos choras ir japoniški būgnai

Renginio data: 2018m.Liepos0727 d.19:00 - 21:15 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2018-07-27
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Valdovų rūmų Renginių salė

Atlikėjai:
Mišrus Japonijos choras 
Trupės meno vadovas, kompozitorius, dirigentas Šiničiro Ikebė
Japoniškų būgnų grupė „Vadacumi“
Idzumi Šimura
(fortepijonas)
Acuko Fudžisava (fortepijonas)

Lietuvoje išskirtinį koncertą surengs mišrus Japonijos choras. Tai – ne paprastas koncertinis kolektyvas, o reiškinys, apimantis visą šalį, – choras periodiškai suburiamas specialiai siuitai „Šėtono puota“ atlikti. 

Siuita pasakoja istoriją apie Japonijos įvykdytą Kinijos okupaciją – tai yra nepaprastai kontroversiška ir sudėtinga tema Japonijoje. Okupacijos laikotarpiu žuvo 20 mln. kinų, buvo suformuotas specialus būrys, kuriame tarnaujantys japonų gydytojai atliko bandymus su žmonėmis, vykdė bakteriologinį karą. Japonijai kapituliavus, Kinijoje nebuvo likę nė vieno gyvo žmogaus, patyrusio šio japonų būrio žiaurumus. Japonijos mokyklose šios temos vengiama, vyriausybė iki šiol slepia dokumentus, o aukų artimieji pralaimėjo du dešimtmetį trukusius teismo procesus. „Šėtono puota“ – kūrinys apie šiuos istorinius įvykius ir jį atliekančių japonų bandymas prisiimti atsakomybę už tai, ką prieš kelias dešimtis metų padarė jų tautiečiai. 

Kūrinio kompozitorius – Tokijo muzikos akademijos dėstytojas Kurašiki Sakujo, taip pat Tokijo muzikos akademijos Muzikos katedros vyriausiasis konsultantas, koncertų salės „Tokyo Opera City“ muzikos direktorius Šiničiro Ikebė chorui diriguoja pats ir kūrinį interpretuoja kaip „amžinos taikos šauksmą“. Jį matysime ir koncerte Vilniuje.

„Šėtono puota“ nuo 1990 m. buvo atlikta 28 Japonijos prefektūrose, Kinijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Pietų Korėjoje, Rusijoje. Šiųmečiai pasirodymai Baltijos šalyse – aštuntosios trupės gastrolės užsienyje.

Koncerte su mišriu Japonijos choru pasirodys japoniškų būgnų grupė „Vadacumi“.


Renginys nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija čia

Publikuota: 2018-06-12 11:55 Atnaujinta: 2018-07-24 14:27
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika