Medžioklės diena: GIRIA KARALIAUJA RŪMUOSE

Renginio data: 2017m.Lapkričio1104 d.10:00 - 18:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2017-11-04
Renginio tipas:
Kultūros renginys
Renginio tipo nr.:
30

Nuo seniausių laikų Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje medžioklė buvo neatsiejama diplomatijos, dvaro švenčių ir ceremonijų dalis. Dėl šios priežasties kasmet rudenį, lapkričio 3 d., Valdovų rūmų muziejuje minima Medžioklės sezono pradžios diena, dėl krikščionybės įtakos pervadinta Šv. Huberto diena. Šią dieną muziejuje rengiamos įvairios edukacinės ir pažintinės programos, susijusios su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės gamta ir gyvūnija. 

Dienos renginių programoje tiek didelius, tiek mažus kviesime į žaismingą ir aktyvią gyvūnijos bei augalijos temas aprėpiančią programą. Sužinosite apie gyvūnus, kurie egzistavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais ir kuriuos galite pamatyti išėję į lauką. Šią dieną RŪMUOSE KARALIAUS GAMTA!

O kaip gi gamta be paukščių? Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų partneris – Lietuvos ornitologų draugija taip pat dalyvauja šiame renginyje. 


PROGRAMA


10.00–18.00 | Videosalė – populiariai ir įdomiai pristatomos gamtos temos
Lankytojų vestibiulio auditorija

Kviečiame pasigilinti į mus supantį pasaulį, gyvūniją, augaliją ir įvairius aplink vykstančius procesus. Galėsite sužinoti įdomių dalykų apie klimato kaitą, Saulę, genetiškai modifikuotus organizmus, šiuolaikinį maistą ir migruojančius paukščius.

Erdvėje turėsite galimybę susipažinti su aktualiomis gamtos temomis, parinktomis mokslo populiarinimo laidos „Mokslo sriuba“ komandos.
Daugiau „Mokslo sriubos“ laidų – http://mokslosriuba.lt/kartumesgalime/

Renginys nemokamas


11.00–16.00 | Meno studija „Grafikos dirbtuvės: gyvūnai ir gamtos motyvai rūmų interjeruose“
Edukacinė erdvė autentiškų mūrų aplinkoje

Kviečiame į grafikos dirbtuves. Naudodami paruoštus raižinius, galėsite atsispausti atviruką su gamtiniais siužetais iš Vilniaus Žemutinės pilies archeologinių radinių. Po dirbtuvių kviečiame apžiūrėti ekspozicijos ir archeologiniuose radiniuose bei rekonstruotuose rūmų menių interjeruose paieškoti raižinių siužetų bei kitų su gamta susijusių eksponatų.

Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu


11.00–17.00 | Menėse karaliauja gyvūnai
Įvairios muziejaus erdvės

Ar žinote, kokie gyvūnai buvo auginami Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dvaruose ir rūmuose? O kokie gyvūnai karaliavo miškuose ir vandens telkiniuose? Ar tikrai egzistavo toks gyvūnas kaip grifonas ir kur jis vaizduojamas? 

Vaikštinėdami po muziejaus menes galėsite susipažinti su mitiniais ir seniau egzistavusiais gyvūnais bei augalais. Žaisdami gamtos pažinimo žaidimą galėsite palyginti savo dailininko gebėjimus su dailininkų ir gobelenų meistrų darbais, paspėlioti, koks gyvūnas ar augalas vaizduojamas meno darbe, bei išmokti gyvūnų vardus lotynų kalba.

Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu


10.00–17.00 | Paukščiai menėje
Didžioji renesansinė menė

Kiek paukščių pažįstate? Ar žinote, kur jie gyvena ir ar lieka žiemoti Lietuvoje?
Didžiojoje renesansinėje menėje  bus galima pamatyti nuotraukose įamžintas paukščių, kitų gyvūnų ir augalų gyvenimo akimirkas, gražiausių Dzūkijos ir dabartinėje Lenkijos teritorijoje esančių istorinių Lietuvos kunigaikštystės žemių – Biebžos upės slėnio, gamtos kampelių vaizdus. Čia bus eksponuojamos Eugenijaus Drobelio nuotraukos. Fotografijos paroda parengta įgyvendinant projektą „Gamtos paveldo panaudojimas ornitologinio turizmo plėtrai Dzūkijoje ir Biebžos slėnyje” Nr. LT-PL-1R-056, kuris finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo ir projekto partnerių lėšomis pagal Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą.

Daugiau apie Lietuvos ornitologų draugijos veiklą – http://www.birdlife.lt/

Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu


11.00–16.00 | Pakalbink gamtininką
Didžioji renesansinė menė

Toje pačioje menėje kurioje bus eksponuojama nuotraukų paroda, bus galima susipažinti ir pakalbinti gamtininkus-ornitologus Eugenijų Drobelį ir Liutaurą Raudonikį. Čia bus demonstruojami svarbiausi Lietuvos ornitologų draugijos leidiniai, istorinės ornitologinės knygos.

Liutauras Raudonikis vadovauja Lietuvos ornitologų draugijai (LOD), kuri rūpinasi Lietuvoje aptinkamų paukščių ir jų gyvenamosios aplinkos apsauga, vienija žmones, besidominčius paukščiais ir užsiima ekologiniu visuomenės švietimu. Draugija atlieka ir mokslinius tyrimus – tiria paukščių populiacijas, atlieka paukščių monitoringą. Taip pat visuomeniškai kontroliuoja aplinkos ir biologinės įvairovės apsaugą reglamentuojančių įstatymų leidimą ir vykdymą.

Eugenijus Drobelis ornitologas, biomedicinos mokslų daktaras, parodos fotografijų autorius. Tiria Lietuvos plėšriuosius paukščius, jų lizdus ir lizdavietes. Yra pasiūlęs retų ir nykstančių paukščių lizdų apsaugos, dirbtinių lizdų įrengimo būdų. Taip pat, yra sukūręs dokumentinių filmų apie Lietuvos gamtą ir apsaugą. 

Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu


11.00–17.00 | Paukščių balsai
III manieristinė antikamera

Ar žinote, kur gyvena, kaip atrodo ir kokiu balsu gieda kurtinys bei tetervinas? O kur kiekvienais metais iš Lietuvos išskrenda mūsų didžiausias paukštis ir pasididžiavimas – baltasis gandras? Trumpi pažintiniai Lietuvos ornitologų draugijos parengti filmukai pristatys didingų ir gražių paukščių gyvenimą.

Daugiau apie Lietuvos ornitologų draugijos veiklą – http://www.birdlife.lt/

Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu


Organizatorius
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Partneriai
Mokslo populiarinimo laida „Mokslo sriuba“
Lietuvos ornitologų draugija

Publikuota: 2017-10-23 16:40 Atnaujinta: 2017-11-02 14:50
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika