MIDSUMMER VILNIUS pristatymo renginys: NIKO

Renginio data: 2017m.Gegužės0517 d.19:30 - 21:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2017-05-17
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Likus šiek tiek daugiau nei dviem mėnesiams iki festivalio „Midsummer Vilnius“ pradžios, jo organizatoriai kviečia į festivalio pristatymo renginį, kuris vyks gegužės 17 d. Valdovų rūmų muziejuje, Vilniuje. Susirinkę svečiai ne tik susipažins su daugiasluoksne ir daug staigmenų žadančia šių metų festivalio programa, sužinos apie naujausius pasirodymus, bet ir bus pirmieji, išgirsiantys vienus iš festivalio dalyvių, pasaulį savo muzika jau spėjusį užburti Naujų idėjų kamerinį orkestrą (NIKO).

NIKO – tai septynis talentingus muzikantus jungianti grupė, klausytojus žavinti itin originaliais pasirodymais ir moderniai skambančia klasikine muzika. 2006 m. kompozitoriaus ir dirigento Gedimino Gelgoto įkurtas kolektyvas savo pasirodymuose jungia aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumą, netradicines grojimo technikas, dainavimą ar minimalistinę choreografiją, o visus savo kūrinius visada atlieka mintinai. Atlikėjų profesionalumas, intriguojantys ir įtraukiantys pasirodymai pripildo koncertų sales energijos ir įkvėpimo bei stebina įvairaus amžiaus ir skonio publiką, keičia požiūrį į klasikinę muziką. Jų repertuare – G. Gelgoto kompozicijos, taip pat Steve’o Reicho, Terry Riley, Philipo Glasso, Morteno Lauridseno muzika bei moderniai atkurti tradiciniai kompozitorių Johanno Sebastiano Bacho, Antonio Vivaldi kūriniai.

Jau vienuoliktą sezoną pradedantis NIKO – gerai pažįstama Lietuvos muzikinio gyvenimo dalis, nuolatinis šalies ambasadorius visoje Europoje ir JAV. Daug užsienyje koncertuojantis kolektyvas pastaraisiais metais vis dažniau rengia pasirodymus pasaulinio lygio salėse ir sulaukia tarptautinio pripažinimo.

2015 m. NIKO debiutavo vienoje prestižiškiausių koncertų salių „Gewandhaus“ Leipcige, Vokietijoje. Tąkart atliko G. Gelgoto simfoniją „Extracultural“ su Vidurio Vokietijos radijo simfoniniu orkestru. Šių metų kovą NIKO taip pat sėkmingai debiutavo ir 5,5 mln. klausytojų per savaitę turinčioje radijo stotyje „Classic FM“ bei prestižinėje koncertų salėje „St. Martin-in-the-Fields“, Londone. Kovą reportažą apie NIKO „BBC World Service“ parengė kultūros korespondentas Alexanderis Kanas, jis ansamblį apibūdino kaip „išties vertą dėmesio“. Tai progresyvią klasikinę muziką atliekančiai grupei pamažu atveria platesnius kelius į tarptautinę muzikos areną.

NIKO – daugelio tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai, jų muzika skamba prestižiniuose Europos festivaliuose. Grupė yra įrašiusi du albumus: 2013 m. jų pirmąjį albumą „Music for Strings“ išleido Vokietijos ir JAV leidybos kompanija „Peermusic Classical“, o 2015 m. pasirodęs albumas „Lights“ buvo įrašytas prestižinėje Los Andželo „Paramount“ studijoje.

Scenos profesionalai ir toliau siekia aukštumų – šių metų vasarį naujausius savo repertuaro kūrinius įrašė legendinėje studijoje „Metropolis“ – didžiausioje ir geriausioje nepriklausomoje įrašų studijoje visoje Europoje.

Bilietus galite įsigyti bilietai.lt puslapyje.

Publikuota: 2017-05-08 11:44 Atnaujinta: 2017-05-08 11:48
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika