Georgo Frydricho Hendelio opera „Acis ir Galatėja“

Renginio data: 2016m.Gruodžio1222 d.19:00 - 21:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2016-12-22
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

TRYS ĮSPŪDŽIAI VIENAME:
Nepamirštamas operos žavesys
Paroda „Vilniaus barokas“
Muzikinis performansas „Elektroarija“

Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje bus pristatyta bene garsiausia Baroko laikotarpio kompozitoriaus Georgo Frydricho Hendelio (Georg Friedrich Händel) pastoralinė opera „Acis ir Galatėja“. Operą atliks išskirtinis, vienas seniausių Baltijos šalyse baroko orkestrų „Collegium Musicum Riga“ bei talentingi Latvijos jaunosios kartos operos solistai.

Operai diriguos lietuviškų šaknų turintis žymus latvių dirigentas, aktyvus senosios muzikos tyrinėtojas ir propaguotojas Maris Kupčas (Māris Kupčs). Jis 1990 m. įkūrė baroko orkestrą „Collegium Musicum Riga“, vėliau – baroko chorą. Maestro iniciatyva buvo sukurtas Rygos senosios muzikos centras, taip pat Latvijos Jazepo Vytuolio (Jāzeps Vītols) muzikos akademijoje – Senosios muzikos katedra, kuriai M. Kupčas vadovauja iki dabar. Dirigentas – daugybės konkursų laimėtojas, bendradarbiaujantis su pagrindiniais šalies orkestrais. Pasirodymui Lietuvoje aktyviai besiruošiantis M. Kupčas sako: „Tai pirmos mano, kaip dirigento, ir kolektyvo gastrolės Lietuvoje. Nekantriai laukiame, kai galėsime Lietuvos publikai pristatyti užburiančius didingos operos „Acis ir Galatėja“ garsus ir vaizdinius, tuo labiau kad operos spektaklis vyks Valdovų rūmų aplinkoje, o tai, manau, tik sustiprins šventišką nuotaiką ir pakilumo jausmą.“

Pasaulyje ryškėjant tendencijai senąją muziką atlikti autentiškai, šioje operoje skamba barokiniai instrumentai, grojama to amžiaus muzikos maniera, o akį traukia autentiški kostiumai iš Baltijos Versaliu vadinamų Rundalės rūmų muziejaus. Tačiau šiame pastatyme režisierė Laura Groza-Kiberė (Laura Groza-Ķibere) kartu ieško ir ryšio su dabartimi, todėl subtiliai įterpiama šių laikų priemonių. Daug dėmesio siužete kreipiama į santykių prasmę, žmonių tarpusavio ryšius ir gilų žmogaus vidinį pasaulį. Pats operos „Acis ir Galatėja“ veiksmas plėtojasi apie sudėtingą nimfos Galatėjos ir piemens Acio meilės, kurią temdo monstro giganto Polifemo pavydas, istoriją. Pastatyme pagrindinius vaidmenis kuria Monta Martinsonė (Monta Martinsone), Rinaldas Kandalincevas (Rinalds Kandalincevs), Sergejus Martinovas (Sergejs Martinovs) bei Elina Šimkus (Elīna Šimkus).

Baroko orkestras „Collegium Musicum Riga“
Baroko choras „Collegium Choro Musici Riga“

Dirigentas – Māris Kupčs

Solistai:
Acis – Rinalds Kandalincevs
Galatėja – Monta Martinsone
Polifemas – Sergejs Martinovs
Damonas – Elīna Šimkus

Režisierė – Laura Groza-Ķibere

Bilietus galima įsigyti Valdovų rūmų ir „Bilietai LT“ kasose bei internetu www.bilietai.lt (taikomi aptarnavimo mokesčiai).

Publikuota: 2020-12-22 12:00 Atnaujinta: 2016-12-22 13:44
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika