MELANCHOLIA. Liūdesys Šekspyro sonetuose ir jo amžininkų muzikoje

Renginio data: 2016m.Rugsėjo0907 d.19:00 - 20:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2016-09-07
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Melancholija, dar vadinta angliškąja liga, buvo užvaldžiusi daugelio Šiaurės Europos Renesanso menininkų ir intelektualų protą. Ji tapatinta su perdėtu jautrumu, sielvartu dėl pasaulio, rezignacija. Šioje programoje Viljamo Šekspyro sonetus, kupinus jausmų nepastovumo, vienatvės ir beviltiškumo, taip pat Džono Dono (John Donne) ir Širin Novrousian (Schirin Nowrousian) eiles programos autoriai įvairiais atspalviais derina su Renesanso laikų Anglijos, Nyderlandų ir Italijos muzika.

Tarptautinis ansamblis „Morgaine“ daugiausia dėmesio skiria vėlyvojo Renesanso ir ankstyvojo Baroko repertuarui, pasirenka ne visada įprastas muzikines formas. Pasitelkę muzikos, vaizdų ir poezijos sintezę, atlikėjai tiria Elžbietos laikų melancholijos fenomeną, persmelktą šešėlių ir šviesos. Nors ansamblyje groja tik vienas lietuvis, užsienio scenose kolektyvas atstovauja Lietuvai. Visi ansamblio nariai yra patyrę senosios muzikos atlikėjai, tad dalijasi savo šalyse sukaupta patirtimi.

Ansamblis „Morgaine“ (Vokietija, Lietuva, Austrija, Italija)
Alina Rotaru – klavesinas
Darius Stabinskas – viola da gamba
Karin Silldorff – išilginės fleitos
Michele Carreca – liutnia
Aktorė Eglė Mikulionytė

Bilietų kainos: 3, 5, 7 Eur
Bilietus galima įsigyti Valdovų rūmų ir „Bilietai LT“ kasose bei internetu www.bilietai.lt (taikomi aptarnavimo mokesčiai).
Muziejaus kasose taikomos nuolaidos: 
20.00 % – studentams, moksleiviams, senjorams (1 bil.)
20.00 % – žmonėms su negalia (1 bil.).

Publikuota: 2016-08-30 18:34 Atnaujinta: 2016-09-01 11:40
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika