Vieša paskaita „Privati Prahos pilies kolekcija „Archeologinė tekstilė“

Renginio data: 2016m.Rugsėjo0920 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorija
Aktualu iki 2016-09-20
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Prahos pilyje saugoma apie 40 000 istorinių objektų, iš kurių tekstilės dirbiniai yra vieni svarbiausių. Šie brangūs dirbiniai buvo kaupiami šimtmečiais, juos dovanodavo karaliai, didikai bei kiti kilmingi asmenys bažnyčioms, vienuolynams, jie rasti atliekant archeologinius kasinėjimus. Pastarieji yra vieni vertingiausių Prahos pilies kolekcijos reliktų. Ankstyvaisiais Viduramžiais, Renesanso epochoje, o ir vėliau išausti audiniai, išsiuvinėti atokiausiuose Europos vienuolynuose, yra autentiška ir reikšminga medžiaga, leidžianti rekonstruoti to meto Vidurio Europos – Šventosios Romos imperijos, Bohemijos karalystės arba Habsburgų epochos tiek didikų, tiek ir miestelėnų tuomečio gyvenimo niuansus nuo gimimo iki pat mirties. 

Viešą paskaitą skaitys dr. Milena Bravermanová, dirbanti Prahos pilies Meno kolekcijų ir rinkinių skyriaus moksline darbuotoja bei kolekcijų kuratore, kurios pagrindinė mokslinių tyrinėjimų sritis – istorinė tekstilė. Ji yra autorė ir kuratorė reikšmingiausių ir žymiausių Prahos pilies parodų, tokių kaip „Rudolfas II ir Praha“ (1997), „Europos centras apie 1000 m.“ (2000–2002) ir t.t. Nuo 2008 m. Prahos, Brno ir Pilzeno universitetuose skaito paskaitas apie tekstilės gamybą laikotarpiu iki Kristaus bei ankstyvaisiais ir vėlyvaisiais Viduramžiais. Paskaitos metu čekų lektorė papasakos, į kokius audeklus ir kodėl būdavo vyniojami kilmingųjų palaikai, ką slepia Prahos pilies kapavietės bei kuo ypatinga Prahos pilies tekstilės kolekcija.

Paskaita vyks čekų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą.

Renginys nemokamas, tačiau maloniai prašome iš anksto registruotis el. p. renginiai@valdovurumai.lt arba tel. (8 5)  262 0067.

 

Publikuota: 2016-08-29 11:34
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika