Dr. Jolitos Liškevičienės paskaita „Senoji grafika Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje: funkcijos ir reikšmė“

Renginio data: 2016m.Rugsėjo0914 d.18:00 - 19:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2016-09-14
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Žinoma senosios knygos dailės specialistė, Dailėtyros instituto vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Jolita Liškevičienė paskaitoje kalbės apie senosios grafikos vietą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dailės kontekste, jos funkcionavimą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūroje.

Įprasta grafiką skirstyti į keletą pagrindinių tipų – knygų grafiką, šventųjų paveikslėlius, portretinę grafiką, kurioje vaizduojami pavieniai dvasininkų, didikų arba visos giminės portretai. Grafika būdavo naudojama ir universitetuose – baigiamieji mokslo darbai įgydavo grafinę išraišką, vadinamąsias ginamąsias tezes, kurios funkcionuodavo ir kaip pakvietimas bei plakatas besiginančiajam.

Grafikos kūriniai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo vieni pagrindinių, lengvai pasiekiami ir įsigyjami. Grafika funkcionavo tiek kaip atskiras dailės žanras, tiek kaip dailės reprodukavimo tarpininkas ir meno kūrinio pirmavaizdis.

Renginys nemokamas, tačiau būtina iš anksto registruotis.

Išsamiau apie parodos renginius el. p. renginiai@valdovurumai.lt, tel. (8 5) 262 0067.
Rengėjai pasilieka teisę keisti renginių datą ir dalyvius.

Publikuota: 2016-08-31 09:47 Atnaujinta: 2016-08-31 10:49
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika