Midsummer Vilnius: Petras ir Lukas Geniušai

Renginio data: 2016m.Liepos0729 d.20:00 - 21:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didysis kiemas
Aktualu iki 2016-07-29
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Vasaros viduryje Vilnius prisipildys kultūros – vilniečius ir miesto svečius pakvies pirmą kartą organizuojamas festivalis „Midsummer Vilnius“ Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Didžiajame kieme. Kelias savaites truksiančio festivalio metu savo programą pristatys ne tik žymiausi mūsų šalies atlikėjai, bet ir pasaulinės scenos žvaigždės.

Specialiai festivaliui „Midsummer Vilnius“ pasirodymą rengia ir vienoje scenoje retai kartu pasirodantis muzikantų Luko ir Petro Geniušų duetas. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Geniušas yra tarptautinį pripažinimą pelnęs pianistas, meistriškai valdantis tiek klasikinių ar romantinių, tiek šiuolaikinių kūrinių repertuarą.
Scena atlikėjas dalijosi su ryškiais pasaulio muzikais: violončelininku Mstislavu Rostropovičiumi, smuikininku Yehudi Menuchinu, džiazo legendomis Vladimiru Čekasinu, Vladimiru Tarasovu ir daugeliu kitų. P. Geniušo muzikos interpretacijos skambėjo žymiausiose pasaulio koncertų salėse: Sankt Peterburgo filharmonijos Didžiojoje, Niujorko Linkolno centro „Alice Tully“ ir „Avery Fisher“ salėse, Tokijo „Geijitsu Geikijo“ ir Vienos „Musikverein“.
Tėvo pėdomis seka ir jo sūnus Lukas, skambinti fortepijonu pradėjęs penkerių, o šiandien galintis didžiuotis aukščiausiais laimėjimais visoje Lietuvos pianistų istorijoje.

Valstybinėje Maskvos konservatorijoje studijuojantis atlikėjas ne tik nuolat rengia pasirodymus žymiausiose pasaulio koncertų salėse, tačiau ir skina laurus svarbiausiuose fortepijoninės muzikos konkursuose: 2010-aisiais XVI tarptautiniame Frederiko Šopeno pianistų konkurse Lenkijoje atlikėjas pelnė sidabro medalį, o 2015-aisiais XV tarptautiniame Piotro Čaikovskio konkurse po trijų sudėtingų atrankos turų vertinimo komisija pianistui skyrė II vietą.
Šeimyninis Geniušų duetas Valdovų rūmų kieme pasirodymą surengs liepos 29 dieną ir iškilmingai užbaigs vidurvasario festivalį.

Daugiau informacijos:
raminta@forsevent.com
8 683 77357

Publikuota: 2016-04-05 13:43 Atnaujinta: 2016-07-01 19:11
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika