Koncertas, skirtas Europos senosios muzikos dienai ir Johano Sebastiano Bacho 331-ajam gimtadieniui paminėti

Renginio data: 2016m.Kovo0321 d.18:00 - 19:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2016-03-21
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

ALINA ROTARU (klavesinas)
DARIUS STABINSKAS (viola da gamba)

Sonatos klavesinui ir violai da gamba (BWV 1027, 1028), prancūziška siuita klavesinui (BWV 812), trio sonatų (BWV 527, 530) dalys

Johannas Sebastianas Bachas buvo vienas iš didžiulės šeimos narių, kurie iš kartos į kartą vieni kitiems perduodavo muzikos amato pagrindus. Jo sūnūs tęsė tradicijas, paklodami pamatus naujo stiliaus muzikai, vyravusiai XVIII a. antroje pusėje. Pats Johannas Sebastianas atstovavo Baroko kulminacijos laikotarpiui, kai puikiai susipynė itališkasis melodingumas, prancūziškojo šokio ritmika ir tobulo vokiškojo kontrapunkto technika. Kompozitoriaus gausiame muzikiniame palikime galima rasti daugybę jo paties kūrinių adaptacijų, kas anuomet buvo labai įprasta. Be originalių kūrinių violai da gamba ir klavesinui, kai kurie koncerte atliekami opusai šiems instrumentams yra pritaikyti paties J. S. Bacho, kiti adaptuoti koncerto atlikėjų – violininko Dariaus Stabinsko ir klavesinininkės Alinos Rotaru iš Berlyno (Vokietija).

Alina Rotaru susidomėjo istorinio atlikimo praktika ir subūrė savo pirmąjį senosios muzikos ansamblį studijų gimtojo Bukarešto (Rumunija) konservatorijoje metu. 1999 m. ji pradėjo mokytis klavesino pas Siegbert Rampe ir Wolfgang Kostujak Duisburgo (Vokietija) aukštojoje muzikos mokykloje, pas Carsten Lohff ir Detlef Bratschke Brėmeno universitete (Vokietija), vėliau pas Bob van Asperen Amsterdamo konservatorijoje (Nyderlandai).

Ji aktyviai koncertuoja ir veda meistriškumo kursus Europoje ir už jos ribų, dėsto Brėmeno menų universitete.

Atlikėja dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose, bendradarbiauja su garsiais Europos senosios muzikos atlikėjais. Jos įrašyti Jan Pieterszoon Sweelinck ir Johann Jakob Froberger solinių kūrinių klavesinui albumai (įrašų bendrovė „Carpe diem“) sulaukė puikių atsiliepimų, o kritikai ją įvardijo kaip vieną ryškiausių šių dienų klavesinininkių.

Darius Stabinskas studijavo violončelę pas Rimantą Armoną Lietuvos muzikos akademijoje ir violą da gamba pas Roberto Gini Milane (Italija), lankė Andrew Kingo (Didžioji Britanija), Alberto Hartingerio (Austrija), Rinaldo Alessandrini, Diego Fratelli ir Edoardo Bellotti (Italija) senosios muzikos kursus.

Darius Stabinskas bendradarbiauja su įvairiais Europos senosios muzikos atlikėjais ir kolektyvais, yra kviečiamas dalyvauti tarptautiniuose projektuose, jis vadovauja konsortui „Brevis“. Jis griežia Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Italijos, Šveicarijos ir kitų šalių atlikėjai. Menininkas parengė ir įgyvendino nemažai senosios muzikos projektų, daug dėmesio skirdamas Lietuvos senojo muzikos paveldo puoselėjimui, iš užmaršties prikėlė daugybę mūsų valstybei svarbių ir dar niekada neskambėjusių muzikos opusų.

Nuo 2003 m. jis yra senosios muzikos festivalio „Banchetto musicale“ meno vadovas, o nuo 2006 m. – konsorto „Brevis“ meno vadovas.

Renginys nemokamas, tačiau būtina iš anksto registruotis.

Publikuota: 2016-03-14 09:12 Atnaujinta: 2016-03-21 11:55
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika