Festivalis „Baroko vakarai“: Jean Rondeau klavesino rečitalis

Renginio data: 2015m.Lapkričio1127 d.19:00 - 20:30 Visi renginiai
Aktualu iki 2015-11-27
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Jau antrus metus Prancūzų instituto Lietuvoje ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų su partneriais rengiamo senosios muzikos festivalio „Baroko vakarai“ koncertas.

JEAN RONDEAU, klavesinas

Būdamas vos 21 metų, Žanas Rondo (Jean Rondeau) buvo apdovanotas pagrindiniu prizu Tarptautiniame klavesino konkurse Briugėje (Musica Antiqua Festival, 2012), taip pat gavo EUBO plėtros fondo, remiančio jaunus baroko muzikos atlikėjus, premiją kaip jauniausias Europos Sąjungos muzikantas. Tais pačiais metais tapo tarptautinio klavesino konkurso „Printemps de Prague“ laureatu, jame užėmė antrą vietą ir buvo apdovanotas už geriausią atlikimą.

2013 m. apdovanotas Jaunojo solisto prizu Frankofoniškojo radijo konkurse. Tais pačiais metais išleistą savo pirmąją solinę kompaktinę plokštelę „Imagine“ dedikavo Johanui Sebastianui Bachui (Johann Sebastian Bach). 2015 m. gavo apdovanojimą „Révélation“ konkurse „Victoires de la Musique Classique“.

Ž. Rondo Paryžiaus konservatorijoje mokėsi groti vargonais ir fortepijonu, studijavo džiazą, choro ir orkestro vadovo specialybes. Šiuo metu skaičiuoja jau dešimtus metus neblėstančios draugystės su klavesinu ir kuria nuostabias, jaunatvišku gyvenimo būdu dvelkiančias kūrinių interpretacijas. 

Ž. Rondo koncertuoja kaip solistas, taip pat su kamerinės ir orkestro muzikos ansambliais visoje Europoje, sostinėse ir festivaliuose, taip pat Šiaurės Amerikoje (JAV ir Kanadoje), bendradarbiauja su džiazo kolektyvu „Note Forget“ ir grupe „Nevermind“, yra šių grupių narys ir įkūrėjas.

Aistringasis menininkas savo laiką skiria Barokui, klasikai ir džiazui, siekia kuo geriau pažinti muzikos kultūrą. Kartu su juo leistis į neatrastus senosios muzikos lobynus kviečiami ir išrankieji Lietuvos klausytojai.

Bilietų kainos: 6, 12, 16 Eur

Bilietai parduodami Valdovų rūmų muziejaus ir „Bilietai LT“ kasose, taip pat internetu www.bilietai.lt (taikomi aptarnavimo mokesčiai)
Moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems 1 bilietui taikoma 50 proc. nuolaida.
Rengėjai: Prancūzų institutas Lietuvoje, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, VšĮ „Domus artis“
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Publikuota: 2015-10-07 13:27 Atnaujinta: 2015-11-23 14:06
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika