Festivalis „Baroko vakarai“: „Danza!“ – ispaniški šokiai Prancūzijoje XVII amžiuje

Renginio data: 2015m.Lapkričio1126 d.19:00 - 20:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2015-11-26
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Jau antrus metus Prancūzų instituto Lietuvoje ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų su partneriais rengiamo senosios muzikos festivalio „Baroko vakarai“ koncertas.

ISABELLE DRUET, mecosopranas
FIONA POUPARD, smuikas
LUCAS PERES, bosinė viola
FRANÇOISE ENOCK, violonė
SAMUEL DOMERGUE, mušamieji
VINCENT DUMESTRE, teorba, gitara

Ar žinojote, kad XVII a. Prancūzijoje vadinamas šokių amžiumi? Patys prancūzai pripažįsta, kad niekas niekada jų šalyje nešoko taip, kaip XVII amžiuje. Klausiate kodėl? Priežastis labai paprasta – Prancūzijos kaimynai iberai. Prancūzijos karalius Liudvikas XIII į savo šalį atsivežė tokius šokius kaip folija, sarabanda ir kt. Būtent taip ne tik sosto įpėdiniui Liudvikui XIV, bet ir visai Prancūzijai buvo perduotas ispaniškas temperamentas ir pirėniškas meno, aistros bei gyvenimo pajautimas.

Abu monarchai sukėlė tikrą audrą to meto šokio ir muzikos pasaulyje, jų laikai kartais vadinami baleto aukso amžiumi. Aukštuomenės salonus užplūdo garsiausi ir įtakingiausi to meto muzikantai, šokėjai nesiliovė šokti karališkųjų rūmų menėse. Tačiau to buvo negana. Iberietiška svajonė plito į miestų gatves, kaimų kiemus ir galop virto skandalinga prancūzų bei ispanų meno palete su visomis įmanomomis abiejų tautų meno spalvomis. Instrumentinė ir vokalinė muzika susiliejo į vieną gamą, neprofesionalų dainavimas ėjo koja kojon su profesionalų, koncertų salės liutnią keitė miesto arija, muzikos aistringumas ir kalbos subtilybės netruko sužavėti visus tiek rūmuose, tiek kaimo gatvelėse, o žanrų įvairovė nunešė vaizduotę toli, padarė ją nepalenkiamą lyg Andalūzijos saulė, viliojanti iki visiško pamišimo.

„Poème Harmonique“ – tai Vensano Diumestro (Vincent Dumestre) muzikantų ansamblis, suburtas dar 1998 m. Prancūzijoje. Jo programa – XVII ir XVIII a. pr. vokalinė ir instrumentinė muzika. Ansambliui nesvetimos ir kitos meno disciplinos, siekiama muzikoje sukurti menų sintezę. Ansamblis įvertintas ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje, yra įrašęs keliolika kompaktinių plokštelių, pripažintas meno ir muzikos kritikų, o dabar atvyksta prisistatyti ir Lietuvos klausytojams.

Bilietų kainos: 6, 12, 16 Eur

Bilietai parduodami Valdovų rūmų muziejaus ir „Bilietai LT“ kasose, taip pat internetu  www.bilietai.lt (taikomi aptarnavimo mokesčiai)
Moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems 1 bilietui taikoma 50 proc. nuolaida.
Rengėjai: Prancūzų institutas Lietuvoje, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, VšĮ „Domus artis“
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Publikuota: 2015-10-07 13:21 Atnaujinta: 2015-11-27 11:17
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika