Toma Zarankaitė: „Įteisintas žiaurumas: medžioklės samprata ir prabanga Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovo aplinkoje“

Renginio data: 2015m.Spalio1010 d.16:00 - 17:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorija
Aktualu iki 2015-10-10
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Šį kartą į paskaitų ciklo ŠVIEŽIA ISTORIJA paskaitą Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantė Toma Zarankaitė kviečia visus, besidominčius medžioklės istorija.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio organizuotos medžioklės, Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje savo reikšme peržengusios ekonominį bei ūkinį aspektus, buvo viena iš didžiojo kunigaikščio dvaro, jo sociumo, konsolidacijos galimybių, diplomatinio bendravimo formų. Viduramžiais ir ankstyvaisiais Naujaisiais laikais karyba buvo prestižiškiausia fizinė veikla, deranti kilmingiesiems, o medžioklė – antroji. Valdovo organizuojamų medžioklių teatrališkumas ir prabanga nustelbė ekonominius poreikius ir į pirmą planą iškėlė valdovo asmenį. Teisynuose ir juridiniuose dokumentuose įtvirtinamos teisinės normos reglamentavo išskirtinę medžioklės regaliją valdovui ir kilmingiesiems. Keičiantis epochoms medžioklės samprata kito, tačiau šis valdovo ir jo aplinkos pamėgtas laisvalaikio leidimo būdas, kupinas rizikos, azarto ir didelių fizinių išbandymų, visą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikotarpį išliko aktualus ir reikšmingas valdovo dvaro gyvenimo leitmotyvas. 

Renginys nemokamas.
Lauksime Jūsų!

Renginio partnerė – Lietuvos mokslo taryba

Publikuota: 2015-08-05 14:56 Atnaujinta: 2015-08-18 14:53
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika