Laurynas Šedvydis: „Lucko ir Vilniaus vyskupo, kunigaikščio Pauliaus Alšėniškio dvaras: Renesanso vėjai prieš Reformacijos audrą“

Renginio data: 2015m.Spalio1017 d.16:00 - 17:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorija
Aktualu iki 2015-10-17
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Šį kartą, deja, jau paskutinėje paskaitų ciklo ŠVIEŽIA ISTORIJA paskaitoje, Jūsų lauks Vytauto Didžiojo universiteto doktorantas Laurynas Šedvydis. Jis pasiruošęs papasakoti apie vyskupą Paulių Alšėniškį ir jo aplinką.

XX a. pr. Lietuvos istorikas Zenonas Ivinskis visą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Katalikų bažnyčios istorijos XVI a. pr. periodą pakrikštijo vyskupų kunigaikščių epocha. Lucko (1508–1536) ir Vilniaus (1536–1555) vyskupas Paulius Alšėniškis amžininkams ir istoriografijos kūrėjams įkūnijo įsitvirtinusią diduomenę, renesansiškąjį Katalikų bažnyčios pakrikimą, prabangą ir ankstyvąją Kontrreformaciją. Pranešime bus pasakojama apie šio vyskupo ir kunigaikščio dvaro funkcionavimą bei veiklą, jaunuolių iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės studijų užsienio universitetuose mecenavimą ir jo aplinkoje sukurtus kūrinius: Pauliaus Alšėniškio dvaro gydytojo Valentino Reškos dienoraštį, lotyniškąją Jono Andruševičiaus poeziją ir heraldikos kūrinius (Stemmata Polonica Arsenalo kopija).

Renginys nemokamas.
Lauksime Jūsų!

Renginio partnerė – Lietuvos mokslo taryba

Publikuota: 2015-08-05 14:44 Atnaujinta: 2015-08-18 13:54
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika