Šių metų balandžio 3 d. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose apsilankė Varšuvoje reziduojantis Naujosios Zelandijos ambasadorius Paulis Ballantyneʼas su žmona Cristina Rivas Lopez ir ambasados politikos patarėja Albina Logachova.
Svečius priėmė muziejaus generalinio direktoriaus pavaduotoja dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė. Ji supažindino su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos daugiau kaip 700 metų gyvavimo istorija, akcentavo rūmų sunaikinimo aplinkybes, istorinės atminties svarbą ir rūmų atkūrimą, įsteigiant Valdovų rūmų muziejų. Taip pat buvo kalbama apie aktyvią muziejaus edukacinę ir kultūrinę veiklą, tyrimų kryptis, reprezentacinius renginius.
Ypatingo svečių dėmesio susilaukė ambasadoriui įteikta dovana – britų diplomato, pirmojo Oklando barono Viljamo Edeno (William Eden, 1st Baron of Auckland, 1745–1814) autografu patvirtinto paso, išduoto į Londoną vykstančiam kolegai, Abiejų Tautų Respublikos politikui ir diplomatui Mykolui Kleopui Oginskiui (1765–1833), kopija. 1790 m. Nyderlandų sostinėje kartu rezidavę politikai simboliškai susiejo dviejų valstybių – Lietuvos ir Naujosios Zelandijos – istoriją: 1806 m. Naujosios Zelandijos pietinėje dalyje atrastos salos buvo pavadintos barono Oklando, tuo metu vadovavusio Didžiosios Britanijos prekybos valdybai, vardu.
Su gausia ir unikalia muziejaus archeologijos ekspozicija, atkurtais istoriniais vėlyvosios Gotikos, Renesanso ir ankstyvojo Baroko interjerais bei europinės dailės vertybėmis, eksponuojamomis dr. Prano Kiznio paveikslų galerijoje, svečius supažindino Valdovų rūmų muziejaus projektų vadovė Asta Junevičienė. Svečiai domėjosi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, asmeniniais valdovų ir valstybių ryšiais, tuomete kartografija ir pasaulio pažinimu.
Vytauto Abramausko nuotraukos