![](uploads/it0025/gal_9383_51240m.jpg?1734622361)
Publikuota 20241219
Valdovų rūmų muziejuje apsilankė jo kūrėjai, emeritai – dailėtyrininkas, Lietuvos muziejininkystės patriarchas, daugelio šiandien veikiančių Lietuvos muziejų kūrėjas ir globėjas, sugrąžinęs į Lietuvą daug lituanistinių kolekcijų ir europinių vertybių, ilgametis Lietuvos dailės muziejaus direktorius ir Valdovų rūmų muziejaus krikštatėvis bei muziejaus Tarybos garbės narys Romualdas Budrys, istorikas, heraldikos specialistas, muziejininkas dr. Edmundas Rimša, taip pat išrinktas muziejaus Tarybos garbės nariu, ir literatūros tyrinėtoja, rašytoja prof. hab. dr. Viktorija Daujotytė.
Valdovų rūmų muziejaus generalinis direktorius dr. Vydas Dolinskas garbingus svečius palydėjo į šiuo metu veikiančias tarptautines parodas „Pacai. Istorijos sodo lelijos“ ir „Italų Renesansas iš Vavelio: Botticelli, Ticiano“. R. Budrys domėjosi į Lietuvą grįžtančio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros paveldo artefaktais, Valdovų rūmų muziejaus bendradarbiavimu su užsienio institucijomis, planuojamomis parodomis ir galimybėmis jas surengti.
Istorikas E. Rimša susidomėjęs apžiūrėjo tarptautinę parodą „Pacai. Istorijos sodo lelijos“. Pasak muziejaus emerito, surengti tokią parodą – neįtikėtina prabanga kiekvienai valstybei. Ir patikslino, kad svarbiausia čia – ne kaina, o be galo kruopštus muziejininkų darbas iki parodos, kai buvo ieškomi didikų giminei priklausę ir geriausiai ją atspindintys eksponatai, vėliau Valdovų rūmų muziejaus Parodų centro salėse papildę vientisą, įspūdingą pasakojimą apie didikų Pacų giminę.
V. Daujotytė tokį apsilankymą muziejuje šiomis dienomis pavadino itin svarbiu: kai Kalėdų sumaištyje pavyksta stabtelėti prie amžinųjų vertybių ir mintimis nusikelti keliais šimtais metų į praeitį, susimąstyti, kas žmonėms tada buvo svarbu, kad anuomet sukurtais kūriniais mes gėrimės ir šiandien.